Šta je novo?

Tesla tablet H7

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Izgleda da ipak nije onako dobar kao sto smo se nadali.

Imace 1gb rama i android 4.2

Prakticno ce biti tesla 785 upakovan u 7inch tablet sa rezolucijom 1920x1200 i baterijom od 2900mAh

Brine me sto ima osetno slabiju bateriju od tesle 785,a treba da prikaze sliku na dosta vecoj rezoluciji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, videćemo kako će se ta baterija pokazati sa takvim ekranom. Imaċe i aluminijumsko kućište ako se ne varam.
 
sa tim displejem je dobra kupovina, mada, polovni n7 2013 mogu da se nadju vec za 140eur, sa dosta novijim androidom i jacim procesorom, 2gb rama itd.
 
steta sto ima samo 1gb rama :/ pomenuli su da ce imati vise,ali ipak nema
 
U pravu si ali kad vidim kako radi Tesla 785 sa 1gb rama počinjem da mislim da to i nema neke veze, važna je optimizacija.
 
Bitna je optimizacija, ali 2GB je vec standard za RAM, tako da je stvarno steta...
 
Slažem se, ali moram još jednom da napomenem da Tesla 785 sa 1gb rama radi odlično, i vidi se po rezultatima da je nešto bolji od modela L7 sa 2 gb rama, tako da su bitne i ostale stavke uz RAM memorije.
 
zaboravljate da h7 ima znacajno vecu rezoluciju od tesle 785 sto ce uticati na rezultate
 
Da, ali najbitnije je da svaki od ova 3 Tesla modela radi odlično i jako brzo, i za sada su 785 i L7 bestbuy svaki za svoj cenovni rang, to očekujemo i od H7.
Koji će procesor imati H7, isto kao 785 ili?
 
isto kao 785
ali imace bateriju od 2900 mAh sto je malo

l7 jedva izdrzi 4-5 sati sa losijim hardverom i dosta manjom rezolucijom od h7,a ima malo vecu bateriju
 
U pravu si, samo ostaje da vidimo kakva će mu biti autonomija, ja sam zadovoljan sa ovom baterijom na Tesli 785.
 
ja bas i nisam
navikao sam na bateriju kod asus memo pad hd7
on ima neki njegov power saving mod,koji stvarno radi dobar posao

veliki tesla mi je zadnji put izdrzao 7h i 20min sto je prihvatljivo (1024x768,2ghz dual core,3750mAh baterija)
l7 mi je izdrzao oko 5h (1024x600,1.2 ghz dual core,3000mAh baterija)
h7 cemo videti kad ga dobijem na probu (1920x1200,2ghz dual core,2900mAh baterija) ---- jako me brine rezolucija i slaba baterija
 
Lose osmisljene specifikacije. Ovaj model je verovatno namenjen tehnoloski neobrazovanim kupcima koje ce ekran da odusevi i koje nece zanimati unutrasnjost uredjaja. Bice to najjeftiniji fHD tab i kao takav ce verovatno imati svoju ciljnu grupu.
 
hardver unutra je sasvim dobar,i to se pokazalo na tesli 785
ali rezolucija ce da ga izmuci,a baterija ce da trpi najvise :/

meni je i dalje neverovatno da posle l7 koji je jeftin i ima 2gb rama i 4.4 android, izlazi h7 koji opet ima 1gb rama i 4.2 android
 
meni je i dalje neverovatno da posle l7 koji je jeftin i ima 2gb rama i 4.4 android, izlazi h7 koji opet ima 1gb rama i 4.2 android
Ne gledaju oni da svaki sledeći bude bolji od prethodnog, već nasumično izbacuju modele.
Što se baterije tiče, kažem da sam zadovoljan s obzirom da me je Note 3 jako razmazio po pitanju toga (odlična je baterija), ali i Tesla 785 ima sasvim zadovoljavajuću bateriju. ;)
 
hardver unutra je sasvim dobar,i to se pokazalo na tesli 785
ali rezolucija ce da ga izmuci,a baterija ce da trpi najvise :/

meni je i dalje neverovatno da posle l7 koji je jeftin i ima 2gb rama i 4.4 android, izlazi h7 koji opet ima 1gb rama i 4.2 android

Hardver unutra (gpu i baterija) nije srazmeran displeju. U igrama ce se muciti, baterija ce da ode ko od sale.

Ovaj H7 je verovatno vec neko vreme dostupan u kini, samo su ga oni tek sad brendirali, pa verovatno zbog toga 4.2 i 1gb rama. Nije mi jasno zbog cega ne uvezu nesto sa novijom z3000 arhitekturom, jer intel i kinezima placa da ga turaju na tablete (cak i inzinjering i neke propratne komponente)
 
Tek su počeli sa proizvodnjom, polako, ima vremena, tek su 3 modela predstavljena a sigurno će ih biti još. Pored toga, ako krenu da prave i telefone na proleće biće to sasvim ozbiljan projekat.
 
Pa...oni samo brendiraju i dorade softver, ovi tableti vec postoje, otprilike kao sirovina, samo se proslede dalje firmama, koje dalje brendiraju i dorade sta zele.

Ali malo je glupo stvarno...razlika izmedju tableta je minorna.ok 7 i ovaj veliki, ali ako su hteli da rade, trebali su tri klase....da nadju neki bolji koji bi predstavio taj h7, do nekih 20000, sa intelom, 2gb rama, sa hd ili full hd rezolucijom.ovako ne dobijaju nista s ovim modelom.niza klasa je pokrivena sa ovim od 9000, prvi tesla sa 13000 neka kao srednja, ne znam cemu trpanje izmedju, jer ne daje nista bolje od l7 sem ekrana.
 
daje osetno bolji procesor,ali pitanje kako ce se pokazati na toj velikoj rezoluciji
 
Slažem se, ali biće sigurno i tih za višu klasu, samo malo da steknu poverenje na tržištu.
 
mi ovde lupali glavu o specifikacijama,a one su bile sve vreme na sajtu samo ako se u search ukuca h7 :/
i to jos pre mesec dana http://www.tesla.info/tehnicke-specifikacije-tesla-tablet-h7/
ne znam samo sto su pominjali onda 2gb rama

edit: sad vidim da je ovo malo pomuceno
baterija i ekran su od tesle 785 -.-
a ispod su od l7,a sve to na stranici za h7 model

sta je sa ovim sajtom
 
Poslednja izmena:
nisam hteo da budem uvredjliv,niti sam mislio da je problem takve prirode -.-
 
Dok zvanično ne izadje verovatno ni na sajtu neće biti podataka o tabletu.
 
evo gledam,cak i ona kineska varijanta za koju se spekulisalo da je h7 ima 2 gb rama
stvarno steta
nadam se da one specifikacije ipak nisu prave
 
Pa videćemo sutra ako se bude pojavio u prodaji. Ako taj kinez ima 2gb rama imaće i ovaj sigurno, jer su to isti uredjaji, ne mogu oni da menjaju specifikacije. Mada sa druge strane i nije realno ako bude imao isti hardver kao 785 a cena mu bude bila niža.
 
ma dobio sam sliku gde pisu specifikacije :/ i pise 1gb rama
jos uvek se nadam da je lazna slika
 
Na kraju krajeva nije ni bitno, ja sam se sa TT 785 konačno skrasio, nadam se na duže staze. :) Inače imam i jedan Prestigio koji sam platio 20k+ i ne može Tesli da pridje ni po čemu, jedino možda baterija koja je od 6000 mAh na 8 inča, ali ja sam zadovoljan sasvim i sa ovom baterijom na Tesli.
 
Nazad
Vrh Dno