Šta je novo?

Sony Xperia Z3

[YOUTUBE]BwgYJh2zGVs[/YOUTUBE]

Ne znam jeste li ukapirali da lik pipa kameru da bi ustanovio koliko se telefon greje prilikom snimanja 4k videa?

U tom delu oko kamere se najvise greju Z1, Z2 i Z3, taj neki ''krug'' gde se nalazi cpu/gpu i kamera.
 
Poslednja izmena:
Ne znam jeste li ukapirali da lik pipa kameru da bi ustanovio koliko se telefon greje prilikom snimanja 4k videa? :)
To je isto kao kad bih igrao neku zahtevnu igru na pc-u u "ultra" rezoluciji i umesto grafičke kartice gledao koliko se zagreje monitor :d

Ja koliko vidim pipa oko kamere, moj Z2 se najvise u tom delu i grejao, posebno prilikom snimanja.
 
Pa to se i greje, u tom delu telefona, 4k snimanje + cipset odradjuje softversku stabilizaciju, pegla sta ne valja.
 
http://www.ign.com/articles/2014/09/17/sony-slashes-profit-forecast-down-by-17-billion
http://www.gsmarena.com/sony_foresees_12_billion_loss_from_its_smartphone_business-news-9670.php

-Sony has shared some bad news regarding its financial quarter forecast. The company is expecting its losses to quadruple due to "impairment" in its smartphone business
-As a result, Sony expects its Mobile Communications segment to lose $1.2 billion (180 billion yen). A cringing number indeed, which has made the company reevaluate its stance on the smartphone division. No longer will Sony seek significant sales growth, but instead focus on reducing risk, volatility and return more stable profits.


:S:
 
Los marketing i "isti" dizajn mobilnog vec 2,3 god. krastavac,a imaju dosta potencijala
 
... i zakasneli Z2 koji bi da je pusten u prodaju na vreme napravio dosta profita jer je prvi Sonijev telefon koji je bio kompetitivan sa Samsungom.
 
Pogledaj u kakvom su gubitku sto se telefona tice. Kakav profit?
Morali bi da prodaju ko zna koliko miliona Z2, da samo smanje gubitke.

Ja mislim da se sa Z3 nista nece promeniti, daj boze da imaju manje gubitke do kraja godine ali ovo je uzas.
 
Nisam se dobro izeazio :) mislio sam da bi verovatno dosta telefona prodali sto bi im donelo vise para, a ne da bi bili u plusu :)
 
Los marketing, losa ponuda u mid-low klasi posebno u 2013 godini i prvoj polovini 2014 sto su i priznal (recimo u 2012 su imali bolju ponudu u tim klasama ali losiju u vodecoj) i plan im je da se fokusiraju na premium klasu gde opet nece moci ne znam ni ja koliko da zarade jer ocigledno ulazu dosta u razvoj a prodaja na godisnjem nivou je 40-45 miliona za sve telefone ukupno. Pa onda lutrija sa ekranima u 2013 itd.

Sa druge strane Apple prepakuje ip5s samo sa novim cipsetom u vecem pakovanju, zaceni vise od sony-a i prodace 10x vise uredjaja, zato sto imaju armiju fanova koji bi kupili, hajpovalii da ponovo izbace 3GS ajfon :d
Z3 i Z3c su u hw smislu bolji od novih ajfona, ios vs android moze da se polemise mesecima, neka bude da je ios stabilniji od androida sa fabrickim skinom a android je 5x funkcionalniji i otvoreniji.

Naravno i jaka android konkurencija, pa Kinezi sa primetno nizim cenama, zakasnela prodaja Z2 na koju su ozbilno racunali, pa XZ/XZL prodaja im je isla odlicno u pocetku samo zato sto su prvi poceli sa prodajom.

Sto se mene tice bolje da batale low-mid segment, aj mozda da izbace neki model vise srednje klase a da bude kompletan kao nova Z serija, to Z3/c i noviji Z u buducnosti uz jedan phablet na osnovi Z3/Z4 i moci ce da jure svoje mesto na trzistu.

Z3/c su realno izuzetno kompletni ali to danas mora da se reklamira a prodaja mora da pocne sto pre. Dobro, i najavljena je za kraj septembra sto nikako nije kasno.
 
Sve dok njima ide na ostalim poljima, mislim da nema zime.
Ali pominje se vec prodaja mobilnog odeljka i sl. Jer im realno ne donosi nista.

Trenutno razmisljaju o promeni strategije i fokusirace se na high-end modele. A za neke zemlje ce da promene strategiju.
Ja mislim da je kod njih glavni problem slaba prodaja low i mid modela. Ali i high-end naravno.

Realno slabija prodaja i gubici ocekuju sve proizvodjace, ne samo Sony. Ali ja nisam ocekivao da je OVAKO lose stanje kod Sony-a.
 
Poslednja izmena:
Los marketing i "isti" dizajn mobilnog vec 2,3 god. krastavac,a imaju dosta potencijala
Za razliku od potpuno novog i drugačijeg dizajna Samsung-a, flastera. Sony je izgubio na reputaciji zbog gluposti sa ekranom, gde su ih svi prozvali. I sada ne mogu da se operu. I ubija ih glupost korisnika, samo Samsung... Još jedna bitna stvar za high-end, 16GB zvuči i jeste malo. Nema veze što ima slot, jednostavno zvuči slabo.
Ja sad čekam pad cena i prelazim na Z2, jer mi se Sony najviše dopada, i hoću da imam telefon koji nisu svi kupili, kao S4/5.
Osim ako nešto u međuvremenu ne promeni mišljenje, tipa Nexus 6 ili kako će se već zvati.
 
Svi Sony proizvodi koji valjaju ili koji su cak najbolji u svojim klasama spadaju u premium ponudu. Sony nema sta da trazi u nizim klasama, prosto im se ne isplati.

Audio proizvodi - konkurencija na globalnom nivou sve jaca, desetine old skul kvalitetnih proizvodjaca, sve jaci kinezi kao SL i slicni, sony je tu u okviru proseka sa ostalim poznatim imenima, imaju i sjajne uredjaje ali i prosecne pa i smesne u najjeftinijim klasama.

Konzola, kakva god da je bolja je od xbone i tu im prodaja ide odlicno.

Kamere i kamkorderi.. glupo je trositi reci, jedne od vodecih inovacija u foto/video svetu, kamere u klasama do 350e otprilike su im samo prosecne, ove skuplje sjajne pa cak i najbolje u klasama, dslr ponuda veoma jaka ali iza canon/nikon sistema. Kamkorderi odlicni.

Telefoni i tableti - pre 2012 uglavnom raspad (kao SE), u 2012 godini low-mid telefoni prilicno dobri u odnosu na konkurenciju, flagship ponuda dobra ali je zaostajala za konkurencijom u smislu soc-a, jezgara itd. Ipak jedni od prvih su progurali onakav android dizajn i 720p ekrane. Tablet je bio smesan.

2013. godina bruka sa lutrijom ekrana, losa low-mid ponuda ali su zaradili od XZ/XZL jer su poceli sa prodajom pre ostalih. Tek Z ultra/Z1 pocinje da lici na onaj pravi sony.

2014. Odlicni Z2 i Z2 tablet ali telefon kasni na trziste, u USA jedva da ga ima negde. Mid-low ponuda uglavnom slaba, tek u poslednja 2-3 meseca imaju nesto bolje.
Z3, Z3c i Z3tab. sjajni uredjaji bez vecih mana, tek treba da se vidi da li ce im se isplatiti.

Meni je gotivno sto i pored toliko finansijskih problema i dalje rade na inovacijama, novim tehnologijama i premium proizvodima. Valjda ce im se uskoro isplatiti trud i android segmentu i da ce sledeca Z klasa biti jos bolja, u sta uopste ne sumnjam.

Po mom misljenju trebali bi da nastave sa Z premium serijom ali ovako - Z flagship i Z phablet sa 6-6,2'' ekranom na osnovi Zx flagshipa, Zcompact i Z tablet. Da imaju samo 1 model srednje klase ali prilicno komletan a low mogu i da batale sto se mene tice, mozda samo dual sim mid-low za Aziju. Oni i da naprave najkompletnije telefone nizih klasa opet im se ne bi isplatilo jer nemaju jak marketing a cene ne bi mogli da spuste kao kinezi.

@ loznica, ovaj dizajn je aktuelan tek oko 18-19 meseci, od XZ. Pre toga su telefoni NXT serije ipak bili drugaciji bez ozbira na ostre ivice.
 
Poslednja izmena:
Nema Sony šta da traži u low-segmentu, apsolutno će biti poraženi. Srednji i gornji segment. Sada im je prilika da dominiraju, jer je došlo do zamora sa Samsung-om. A Sony je ime mnogo duže od Samsung-a, i PS4 im i dalje drži visoko ime, to treba da iskoriste za mlađe populacije.
 
Ja ponavljam, i ako mnogima mozda zvuci cudno: Sony nikako nije konkurencija Samsungu u mobilnoj industriji. Zao mi je ali tako stvari stoje sad za sad.
 
Stvari se menjaju. Samsungu je pao profit. I pašće u narednim godinama.
 
Ja ponavljam, i ako mnogima mozda zvuci cudno: Sony nikako nije konkurencija Samsungu u mobilnoj industriji. Zao mi je ali tako stvari stoje sad za sad.

Moracu da se slozim sa tobom... Dok sam cackao telefone u Mediamarktu i Saturnu primetio sam da se vecina ljudi lepi za deo gde su Samsung i Jabuku pa tek onda bace pogled na ostatak ponude... Jednostavno Samsung i Apple guse druge proizvodjace marketingom iako su trenuntno (po mom misljenju) mnogi drugi uredjaji mnogo bolja, zaokruzena opcija... Jednostavno average Joe ce pre da se vodi reklamom i spec sheet-om nego nekim racionalnijim rezonom i ulaganje malo sopstvenog istrazivanja pre neke kupovine telefona...

@Dark Magician

Uzmi u obzir da je stakleni panel (pozadi) kod Z2 poprilcno osetljiv i da je sklon da puca "sam od sebe" (verovatno zbog temperature koje se akumulira u kucistu usled IP sertifikacije ili pak baterije koja se siri usled toplote)... Ja sam se poprilicno zagrejao jedno vreme da zamenim svoj Neksus 5 sa Z2 krajem godine ali me je taj problem i te kako ohladio... Proguglaj na netu i dobro razmisli...
 
Poslednja izmena:
Ja ponavljam, i ako mnogima mozda zvuci cudno: Sony nikako nije konkurencija Samsungu u mobilnoj industriji. Zao mi je ali tako stvari stoje sad za sad.
U potpunosti se slazem sa ovim. Inace sony mi je skroz kul ali pored masine zvane samsung nema sta da trazi.
 
Poslednja izmena:
Ali je prošla kroz četiri generacije već.
 
Kad padne cena Z2 i Z1 izaskom Z3 omasovice se prodaja Z serije jos vise.
 
Evo dokaza za ono sto sam pisao, da prodaja u nekim delovima sveta uopste nije losa a da je u USA uzasna i da dobrim delom zbog toga imaju globalno slab rezultat.

Sony smartphone market shares in 2Q14: WW (3.1%), Western Europe (11.8%), USA (0,2%), Japan (14.8%). 2nd biggest player in Japan & 3rd in WE

BxvGNfpIEAEH7pH.jpg

https://twitter.com/fjeronimo

Znaci drugi na domacem trzistu, treci u Zapadnoj Evropi, ispred LG. Toliko o tome da niko ne kupuje sony telefone. A kupci u ZE sigurno ne kupuju xperie e od 100e nego sony telefone visih klasa. I ocigledno da nije laz i glupost da im se ne isplati ulaganje u tehnologije i inovacije u mobilnom segmentu, da su ovo 80-e kada se sve to vise cenilo davili bi se u parama. Mada su za dosta stvari i sami krivi + finans. kriza kompanije, nije realno ocekivati da ulazu u hw vise od apple-a mada je to slucaj sa Z3/c (osim sto ip6 ima sjajan cipset i ekrane, materijale kucista).

U USA veoma losi rezultati prodaje zbog ocajne dostupnosti, evo sad imaju sansu da to isprave sa Z3 serijom. Niko ne ocekuje od njih da ugroze Apple/Samsung kada te 2 kompanije imaju armije fanova pa i vernika i najjaci marketing + su u 1000x boljoj finansijskoj poziciji.

http://www.theguardian.com/technology/2014/sep/17/sony-counts-cost-smartphone-business-1bn-loss
 
Poslednja izmena:
Zvucnici na Z3 odlicni,maltene kao na M8,a displej na Z2 i Z3 bolji od M8 i G3.
 
Na ovom zadnjem snimku se vidi da Z3 vodi bitku sa jacim osvetljenjem.Da li ce ta video stabilizacija raditi tako dobar posao i sa 4K snimcima?Nesto sam se zagrejao da uradim preorder jer se nude i neke dobre sluske u paketu.
 
4k snimanje na Z2 ima steadyshot stabilizaciju i mozes da vidis kako radi (to imaju i xda modovani Z1/c).
Ovaj Intell. Active mod je jos bolji ali ne znam da li radi u 4k, ovi sto postavljaju na YT sve kace u 1080p. Moguce je da 4k nece imati taj intell. act. mod jer sve to odradjuju softver/cipset (4k snimanje + stabilizaciju) pa kapiram da otperecenje zagrevanje moze da bude problem. Npr S5 bez ikakve stabilizacije 4k snimanja ima limit od 5 min po klipu bas zbog zagrevanja i potrosnje. Z2/Z3 sigurno imaju steady shot ali za taj intell. mod nisam siguran da je dostupan u 4k. Kod 1080p snimanja kao sto vidis radi i to odlicno :)

Koje slusalice nude? ako te ne mrzi daj link


Izgleda da sam pogresio
, ovaj je izgleda snimio 4k sa SS+Intel. Active modom

[YOUTUBE]rsQAfDV2dPY[/YOUTUBE]

vvsINFO3.png

:d

Ovde pise 4k ali je uploadovan kao 1080p https://www.youtube.com/watch?v=CeMEJuQfil0
 
Poslednja izmena:
^ Vidim da kostaju oko 99£ .. dobar poklon. A kakve su pogledaj po head fi http://www.head-fi.org/t/685982/sony-mdr-10rc-hi-res-audio-just-arrived

[YOUTUBE]1R3M6035tcU&list[/YOUTUBE]

htc izbacio ovaj ip57 telefon sa stereo boom sound zvucnicima i bez upix kamere (ima 2 kamere, 13 i 5mpix).

Prema ovom testu Z3 zvuci malo glasnije i bolje generalno (osim posle potapanja)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno