Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Ma da, mali senzor i visoke iso vrednosti bas i ne idu zajedno. Jedino ako su nesto budzili oko obrade pa da to ispadne samo prihvatljivo za pregled na ekranu/monitoru.

Nisam siguran ali mislim da vecina novijih androida ima limit iso do 3600, neki cak i manje i to sa razlogom. Mislim da S5 ima max iso 2000-2600, nisam siguran.
Z1-Z2 imaju iso 6400 i sa tim podesavanjem se na fotografiji ''nesto vidi'' dok je na ostalim mrak ali je kvalitet svejedno veoma los.

Evo klasican primer:

808 PV (ss 1/8s, ISO 800)


S5 (ss i iso nepoznati jer je izgleda telefon upalio night mod gde ti podaci nisu dostupni) Odokativno ovo je ISO 2000-2600

Z2 (ss 1/8s, ISO 6400 tj max)

Sad sta su oni budzili sa 12800 na Z3 to ce se tek videti. Ne ocekujem bukvalno nista, u najboljem slucaju da to moze da bude jedva prihvatljiv ''kvalitet''. Podesavanje SS je ono sto fali vecini androida sa low light.

Ovo kopiram sa nekog kineskog sajta i njihovog hands on teksta (pixel binning + multishot redukcija suma itd, to je kao objasnjenje)

epic520_3_4551_a1cd4773b524a0ce6bd52c50e498775b.JPG


epic520_3_4551_9d1f0d2a9b63645b17525793e59c9d9a.jpg


epic520_1_4551_7483fb2231797ff49f1a22cebbd14ec8.JPG


with experimental spirit of the exhibition through the exhibition we are doing the ultimate night shooting tests. This box has a small hole, when you put the lens at the Z3 almost do not see things the naked eye holes doing the preview, it will find that there seems to be some clues.

epic520_1_4551_a7baded4635d1772448954c4789dfa61.JPG


amazing place just after pressing the shutter, because after through Sony's high-ISO noise reduction technology and software processing, the phone actually from an almost all black holes have a picture of a photo shoot, with Sony's high ISO noise reduction technology for the ultimate night really is a great help when you shoot.


Ok, moguce je da ce ova tehnologija malo pomoci da se bar nesto ''vidi'' na fotografiji ali realno ne ocekujem prakticno nista ali ajde da vidimo..
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta se slika i sa koje udaljenosti.Video si onu moju sliku Citroena sa Z1 ISO 3200 i dobro je ispalo. :)
 
Ja sam se nadao raw formatu i bar malo duzim expozicijama a ne dizanju iso vrednosti. Ko im je strucnjak pa dize iso preko 6400 na ovako malom senzoru. Pa cak i dslr na ovim vrednostima ubija koliko ima suma.
 
Nema veze to sa praktičnom primenom. Nego dobro zvuči.
 
Domaci zadatak za ostale.
 
Vazi :) zrzam se nisam no video sta kako... ;)
 
Auu pa šta su uradili ovo sa G3? Izgleda da je 2k ekran još uvek samo marketinški trik, videćemo kod N4. ;)
 
Z3 i S5 jednaki.G3 podbacio sto je i logicno,video sam taj telefon uzivo.Moj Z1 ima jace osvetljenje od G3.
 
Ja sam pre drzao uvek na 75% osvetljenje, ali poslednje dve godine mi uopste ne prija jako osvetljenje, tu do 30% na nexusu mi je i vise nego dovoljno. Sada kada stavim na 75% prze mi se oci.
 
Pa na N5 ekran na 30% osvetljenja sija kao stariji amoledi na 60+%, lupio sam ali je tako otprilike :)
 
Poslednja izmena:
Da li ce napraviti da dnevne slike,napolju budu u 20 mpx istog kvaliteta kao u 8 mpx? Ne bi bilo lose,da moze da se iskoristi pun potencijal kamere...
Na Z1 i Z2 su slike losije u 20 mpx.
 
Imas one 20mpix sa phone arene, kvalitet je odlican. Moguce je da ce 20mpix mod biti primetno bolji ali mislim da je sustina u 8mpix, procesu obrade koji je slican kao kod Nokie. I 1020 i 808 najbolje rezultate daju u 5/8mpix modu, kvalitet je ravnomerniji nego u najvisim rezolucijama, zumiranjem neces imati toliko detalja ali ce generalno fotografija biti kvalitetnija u 5/8mpix. To posebno vazi za low light tako da bih ja kameru drzao u 8mpix manual e jedino kad hocu da jurim neke detalje u daljini onda vise rez.

Za senzor ove velicine sve preko 12-13Mp je preterivanje, zato Apple i ostaje na 13mpix na IP6, u kombinaciji sa ovim senzorom daje 1.9 micron pixels dok je kod S5/Z1/Z2/K zoom taj broj negde oko 1.1
 
Poslednja izmena:
http://www.androidpit.de/sony-xperia-z3-test

Jedino sto zameraju je verzija sa 16Gb, postoji i 32Gb ali ne znam zasto to nije pocetna verzija + da ponude i 64Gb.

I sa tim se apsolutno slazem, ej bre 2014 godina, pa ja sam pre 5-6 godina bio ubedjen da ce svi telefoni u ovom periodu imati 64/128Gb verzije. Ocigledno je to neki dil da bi se kupovale mem. kartice.

Ovo je zanimljivo, kraci test zvucnika http://youtu.be/kbhz3OkVqOA?t=13m50s

Meni ovo zvuci odlicno i glasnije od Z2.
 
Poslednja izmena:
Nije, nego dil sa internet provajderima i cloud storage servisima.

Vrlo verovatno.

Sta za ajfon?

Ako mislis na moju prognozu specifikacija i kamere.. jesam. Razmisljao sam o ip6 4,7'' ali posle ovoga sto sam video mogu samo da se smejem. Ocekivao sam mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]hMi9eQhSuS4[/YOUTUBE]
 
Fino izgleda ovaj bronzani :)

Mene jedino plasi sto su svi krenuli da farbaju aluminium. Sta da radis sa mobom ako se slucajno skine farba ?
 
Odes do autolakirera i prefarbas ga ponovo :D
 
Vec vidim novi biznis.. Farbam oguljene alu ramove mob. telefona.
 
Poslednja izmena:
Mora da ima neka app. za to :d

Ko zna koja je ovo zavrsna obrada rama.. posle skoro 2 god na ''anodized'' alu fonu imam 2-3 tacke (na ledjima) koje jedva primecujem. Inace ne valja bas kad je ceo telefon od alu.. jer kliza iz ruke, posebno dok se ne naviknes. Metalni ram i jos neki delovi + mat/gumirana ili sl. zadnja strana ali da dobro izgleda i da je sve kvalitetno.. to je mnogo bolje resenje.
 
Pricas o novom moto x telefonu sa kozijom kozom pozadi ? :) stata sto ga ubise sa baterijom,imao je potencijala.
 
Poslednja izmena:
A? :d Nemam pojma, nisam nesto pratio moto.. evo sad vidim.. pre bih kupio N5 nego ovu novu moto x.

Ne valja definitivno ceo alu fon, jeste premium, posebno uz minimal dizajn ali kliza.. mada ja sam ovaj sacuvao za 9/10.

Nisu tu bitni samo materijali vec i kvalitet i zavrsna obrada istih.. ali definitivno metalni ram sa kombinacijom trajnih, kvalitetnih materijala koji daju dobar grip u ruci, to je najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
P ima plastiku na dnu, tako da ni tvoj nije skroz aluminijum. Na sivom se skida farba s tog plastičnog dna.
 
Pa tesko da je bilo koji fon ceo od alu iz dobro poznatih razloga. Ta plastika je u malo drugacijoj nijansi od alu (crna se ne guli vec ume da krcka kada se stegne a postoji i malo plastike na vrhu telefona) ali nema ona nikakve veze sa tim sto je telefon klizav nego ostalih 90% telefona od alu, posebno ''ledja''. Zato i kazem da sto se tice gripa u ruci nikako ne valja kada je zadnja strana telefona od metala. Mislim i moze da prodje ali ako su bocne strane gumirane npr.
 
dxo mark test Z3 kamere http://www.dxomark.com/Mobiles/Sony-Xperia-Z3-New-Sony-flagship-Smartphone-tested

So how does the new Sony Xperia Z3 shape up against the other flagship Smart Phones from the leading players in the industry, Apple & Samsung? Overall Samsung’s Galaxy S5 and the Sony Xperia Z3 just nudge out Apple’s iPhone 5s with a joint top DxOMark Score of 79, compared to 76 for Apple’s device. If stills photos are your primary concern however, the Xperia Z3 steals the spoils with the highest DxOMark Photo Score of the 3 devices, 81 compared to 79 for the GS5 and 78 for the iPhone 5S. Whilst flash, as well as exposure and contrast, results are almost identical between these 3 Smart Phones, the Xperia Z3 just nudges out the others out for autofocus, texture and noise, and although marginally worse for artefacts & colour, that’s enough to give it the edge in terms of the DxOMark Mobile Photo Score.

12_z3_gs5_i5s_photo.jpg


For video the Sony Xperia Z2’s score of 76 sandwiches it between the class leading Samsung Galaxy S5 on 79 points and Apple’s iPhone 5s with 72. Whilst the Galaxy S5 steals the show in most video categories, the Z3 does excel for video stabilsation, thanks to that SteadyShot system, as well as exposure and contrast. Video on the Z3 is let down by its autofocus performance however, which is only slightly better than the iPhone 5s.


13_z3_gs5_i5s_video.jpg
 
[YOUTUBE]RyHMVDKLJbk[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno