Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Najavili su novu, pobosljanu steadyshot stabilizaciju koja je i na Z1/Z2 bila najbolja. Ako je sve bas ovako kao u ovom promo video.. sta reci osim svaka cast.

[YOUTUBE]f0K2npT4soI&app[/YOUTUBE]

Uzeo sad da uporedim sa gopro.. s'obzirom da je telefon u pitanju ova stabilizacija na xperiama deluje nestvarno dobro.

evo gopro primer https://www.youtube.com/watch?v=da5JVlaMQAc
 
Poslednja izmena:
Extra stvarno ta stsbilizacija.Bice dobra i za fotkanje u nekim uslovima.
Meni je telefon dizajnerski lep,mada je malo lepsi Z1/Z2.
 
http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2363074/ifa-sony-xperia-z3-hands-on-review

Screen
The display on the Sony Xperia Z3 is its most impressive feature. With the same pixel count as its predecessor of 1080x1920 resolution, the Xperia Z3's 5.2in display blew us away. Images are crystal clear and it is truly stunning to use, with both text and images looking sharp and touch operations being smooth between pages and apps.

Vrh potez, 2k na 5,2'' uz s801 ne bi imao nikakvog smisla, ovako su isli na jos bolji panel od svejedno odlicnog Z2 panela uz zadrzavanje 1080p rezolucije a stvarno ne znam kome 424ppi pa jos rgb moze da bude ''malo''.

Kad budu prelazili na 2k sledece godine neka to bude vrhunski panel i odgovarajuca baterija a ne degradiranje dve bitne stvari zbog jeftinog marketinga piksela pod mikroskopom :d
 
Poslednja izmena:
http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2363074/ifa-sony-xperia-z3-hands-on-review

Screen
The display on the Sony Xperia Z3 is its most impressive feature. With the same pixel count as its predecessor of 1080x1920 resolution, the Xperia Z3's 5.2in display blew us away. Images are crystal clear and it is truly stunning to use, with both text and images looking sharp and touch operations being smooth between pages and apps.

Vrh potez, 2k na 5,2'' uz s801 ne bi imao nikakvog smisla, ovako su isli na jos bolji panel od svejedno odlicnog Z2 panela uz zadrzavanje 1080p rezolucije a stvarno ne znam kome 424ppi pa jos rgb moze da bude ''malo''.

Kad budu prelazili na 2k sledece godine neka to bude vrhunski panel i odgovarajuca baterija a ne degradiranje dve bitne stvari zbog jeftinog marketinga piksela pod mikroskopom :d


sve je to sviranje u falus... :) "mi" cemo i ovako da gledamo z2 kome ce da padne cena... ovaj z3 ce moci tek u leto sledece godine da se uzme u obzir, jer cisto sumnjam da ce mu pre pasti cena...

Inace z2-jci je u AT-u vec pala cena na cirka 450 evrica, a do kraja godine ocekujem na 400 i pak manje....
 
Poslednja izmena:
Pa nisam bas siguran, mislim da ce cena za 2-3 meseca pasti na nivo Z2 jer u startu kosta kao Z2, nabavice operateri a i sverceri a na prolece 2015 stize Z4 :d
 
Која је поента избацити овакав телефон са истим хардвером као и претходник не знеам ти јапанци су одувек били накриво насађени.
 
Meni je Z3 zbog zvučnika rugoba. Gornji bi im i oprostio, ali donji, to ne mogu.
 
Bolje je odradjen Z2 ali daleko je Z3 od rugobe.
Meni se jedino ne svidjaju "bazeli" na dnu i na vrhu, previse neiskoriscenog prostora, jos stavili zvucnike napred. Ali i Z2 je imao isti "problem".
 
Ekran stvarno deluje kao najboljo u klasi.
Valjda ce ga nabaviti operateri.
Kad treba da izadje u prodaju?
 
Sony Xperia Z3 reportedly headed to Verizon as the Z3v

Zanimljivo je da Z3 tablet compact ima slicne zvucnike kao Z2, na ovom belom se i primecuju ali na crnom uredjaju se jedva vide.

E sad, ako su zvucnici na Z3/c bar malo bolji od onih na Z2 onda i da se predje preko ruznijeg izgleda.

A za bezele.. sta znam, meni ti bezeli ne smetaju skoro uopste, cak ni na Z1. ovi sa strane su tanji, gornji i donji bezeli ovih dimenzija uopste nisu losi za landscape mod i upotrebu kamere, posebno duze snimanje, bar meni.

Nisam siguran da su u ovom trenutku imali vise prostora za smanjene dimenzija/bezela, bar je moj utisak takav kad vidim ovakvu sliku
6uSGv6QITjN1s463YE1R.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta mislite kad ce biti u prodaji kod nas kod operatera?
 
Ni meni bezeli ne smetaju.Na mom Z1 su bas izrazeni,ali je fon toliko dizajnerski lep da mi ne smeta sto je malo veci,a Z3 je iste duzine kao Z2,ima malo manje bezele.
Bas me zanima da li ce ga nabaviti operateri,jer je jako slican Z2.
Promo video :) https://www.youtube.com/watch?v=x9aDM9XIcu4
 
Ovde kod mene stize kod operatera i u lagerima radnji krajem meseca a cene su dosta korektne,recimo razlika izmedju Z1c i Z3c je samo 50€ .
 
Ne mozemo mi da se poredimo sa vama Svedjanima ;) Inace,mislim da pre ima sanse da se kod opetera pojavi originalni Z3 nego Z3c.
 
Novi mod steadyshot stabilizacije - intelligent active, tehnologija sa sony handycam.

epic520_3_4551_cd3e2a7eee01dd853fd372e83bbcc992.JPG


The original principle of this technique is to shoot the film and save it until the screen for more than a analyze every action, and shake the screen for correction, to ensure that each new scene is relatively stable.

[YOUTUBE]NkaqEAM5YRY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]krqD6Zp7IRQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Z3 ce da kida ako ovakvu kameru bude imao sa svim ovim opcijama i kvalitetom slika u rangu Z2,malo i bolje ocekujem.Samo da se pojavi kod operatera...
 
Stabilizacija je vrhunski uradjena ali vezana je za video u foto modu ne radi. Meni je fascinatno kako sve to na telefonu radi i realnom vremenu. Da uradis stabilizaciju u nekom programu na racunaru treba ti fina masina da sve to brzo odradi.
 
Imaju oni kombinaciju OIS + steadyshot sa ovom vrhunskom stabilizacijom ali na pravim kamerama i kamkorderima. Valjda ce uskoro resiti da ubace tu kompletnu tehnologiju i na telefon, ili kad procene da im to odgovara.

Dobra stvar je to sto su neki proizvodjaci vec presli na sony 1/2.3'' senzore (samsung, lenovo, meizu..) jer to znaci bolju konkurenciju i bolje kamere. Za 2015 postoji mogucnost da ce izbaciti android uredjaj (pominje se phablet) sa zakrivljenim 2/3'' senzorom, mozda i OIS+SS kombinacijom.

E to bi moglo da bude vec nesto stvarno ozbiljno samo sto ja mislim da to nece uraditi bar jos godinu dana, daleko su android telefoni od neke unapredjene verzije 808 Nokia kamere sa 4k, stabilizacijom itd. Ali sa druge strane sve je moguce..

Nesto ne verujem u ovakvu stabilizaciju

Realno i meni je tesko da poverujem da ovako dobro izgleda.. ali valjda ce se pojaviti prvi semplovi i poredjenja uskoro.
 
Poslednja izmena:
Ma to radjeno u studiu. Indetican snimak jedan valja jedan ne valja...ma vazi.
 
Isto kao i g2 i l920 kad su prestavljali stabilizaciju. Ni jedan snimak nije uradjen sa navedenim aparatima
 
Kakva li ce kamera biti...ako bude bolja od Z2,po meni bice to vredan upgrade.Puna dva dana baterry life i onakav ekran(deluje toliko dobro),boje zivopisne,dobar kontrast,osvetljenje.
 
E sad baterija od 2 dana :d da, ali sa onim staminama itd. Racunaj da ce imati odlicnu autonomiju, u rangu sa Z2 i to je to. Ima novi modul kamere, 25mm i tanje socivo, evo ovde imas skoro sva objasnjenja u vezi Z3.
 
Poslednja izmena:
Ovo socivo je stvarno dobro,ocekujem da fotke budu jos bolje od Z2. :) Dobra je fora sa ovih ISO 12,800 moci cemo od nocnih slika da pravimo dnevne(zezam se ;) ) ocekujem i da zvucnici i zvuk na sluskama bude vrhunski.
 
To cemo jos da vidimo ;)
 
Nema sta da vidis sa tako velikim ISO-om i malim senzorom. Verovatno ce biti puno obrade, pa ce biti los kvalitet slike.. Isto sam sumnjicav i dalje oko ove stabilizacije... Ali voleo bih da to bude kao sto se prica, pa da se zahukta malo borba izmedju proizvodjaca. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno