Šta je novo?

Sony Xperia Z3

3EJbm295HCp6Ln9p9zq4.jpg


Z3 tablet compact, Z3 i Z3c. 3. septembra valjda, mozda ce predstaviti i 2 nove lens kamere.
 
Uh, daj da vidimo taj Z3c konačno, kad već se već preskočio Z1c, taman da mi i Ray napuni 4 godine staža. :d
 
Vala nista ne moze da pridje S5-ici sa flaster dizajnom po ruznoci od novijih tel....
 
Z3c

0r9s31dzeld7KAId9gPn.jpg


vy5xkKTNYa549XYfj96P.jpg


QryEqk7BFBlSjr8X3SW9.jpg
 
Crveni odlican.. :)
Samo je beli i napred beo,koja glupost
Hocu ceo mob u crvenoj boji :) mada kapiram da je ovako lepse,nazad i okolo crven a napred crn
 
Poslednja izmena:
Pa na to su ljudi kukali jos od XS/Acro, sto beli telefoni imaju crnu prednju stranu, evo sad je sve belo i deluje neuporedivo losije. I za Z2 su se mnogi zalili na isto.. ja jedino tako nekako mogu da svarim belo kuciste telefona - ako je napred uredjaj skroz crn :d Zamisli N5 da je ceo beo.. ili WP Nokie.. ovako svi ti telefoni i izgledaju dobro zbog bw kombinacije.
 
A meni su te Panda kombinacije uvek bile čudne :)
 
Zna li se koliki se ekran imati Z3c,4,3 ili 4,6?

Kad je predstavljanje?

Ako Z3c bude sa 4,6 ekranom to ce biti primamljiva opcija za kupovinu,mada kako vreme prolazi ja se sve vise navikavam na velike ekrane.
 
Z3c ekran je verovatno 4,6'' ili 4,55-4,65'', nikako manji.

Vidim pominje se hi res. audio, ako su ugradili poseban dac to je vrh i velika prednost, ako je kao kod LG G2 i ostalih (192kHz/24bit koji u praksi ne znaci nista) to je onda nebitno.

Ali ako su ugradili cip iz Sony NWZ-ZX1 (S-Master HX ili MX) to ce onda biti odlican potez.

Pominju se i ekran sa osvetljenjem oko 600 cd/m2 (mozda bas neo IPS koji navodno ima najbolji prikaz crne do sada za jedan IPS i najvisi kontrast), iso 12800 za kameru (sto je nebitno za i dalje mali senzor ali ako je ovaj novi zakrivljen 1/2.3'' mozda ce i praviti neku razliku). Bitnije je da omoguce full manual mod sa novim androidom. Za 4k kamkorder ISO do 3200, i to je mnogo al' aj da vidimo kako to radi. Telefon je malo manji i laksi od Z2, u sustini je debljina najvise smanjena. Mozda ce imati i neko novo zastitno staklo ekrana, bolju zastitu..

Bice Z3 odlican fon, skup u pocetku ali kad se pojavi po oglasima i kod svercera za par meseci bice odlicna kupovina, to je vec standardna prica za svaki telefon od ovih poznatijih proizvodjaca.

Za Z3c se pominje da ce imati 2600 mAh bateriju, jos ako bude imao bukvalno sve ostalo isto kao Z3 sa sve 3Gb rama.. to ce biti sjajan kompakt android :) Jeste da ce biti malo deblji od alfe i ip6 ali ce imati mozda i 750 mAh vecu bateriju uz 0,1'' manji ekran.

Predstavice jos E3, dosta bezicnih uredjaja (zvucnici, slusalice) kao i nove QX kamere sa zakrivljenim senzorima i opt. zoom-om 30x na najjacem modelu sa 1'' senzorom. Sve je to dobro samo im fali agresivniji marketing.
 
Poslednja izmena:
Neki izvori navode 2Gb rama za Z3c a neki 3Gb. Ako stvarno bude 3Gb rama uz 720p ekran to ce biti kidanje.
Under the Z3 correction parameters! Z3 thickness is 7.35MM! IP68! Z3C RAM 3Gb!

Ispravljanje nekih podataka koji su objavljeni.

Malo je off ali meni je ovo zanimljivije od Z3


QX1 uses exmor APC-S sensor, no idea on MP count, doesn't have this info on the pics, built in flash.

Ovo je vec bolesno, takav senzor i ugradjen xenon blic.. kakva ce to kamera da bude.

QX30 has a new mount to the body which allows it to swing rotate/bend, you will see it in the photos soon.
 
Ko ce da da 500-600e za flagship telefon plus jos toliko ili 100-200e manje za ovo cudo? I ko ce da nosi sve ovo ovako?

Mislim da Sony NIKAD nece izbaciti flagship sa odlicnom kamerom i xenon blicem, cak mislim i da namerno zajebu softver da bi prodavali i ove zezalice pride koje realno slabo ko kupuje ali krastavac takva im je poslovna politika.
 
Kupice oni koji imaju pare i znaju sta je kvalitet, kao i do sada i kao i u slucaju ostalih sony kamera, posebno RX serije i mirrorless koje kidaju kompletnu konkurenciju ;)

Prve lens kamere su se dobro prodavale, da nije tako ne bi ni trosili pare na razvoj jos boljih i mocnijih.

Sources say: QX is already the most preordered Sony camera in history!

A recimo rx100/10 serija se od pocetka odlicno prodaje.

image4_zps2d354565.jpg


Ovo ce kupovati ljudi kojima finansije nisu problem, nije ovo igracka za najsire narodne mase kao ni druge skupe kamere.

Dovoljno je imati bilo koji noviji telefon/tablet i daljinski/bezicno kontrolisati neku od ove 2 sjajne kamere (qx100 ili QX1, QX10 nije mnogo ispred Z1/Z2/Z3 osim sto ima opticki zoom) i eto odlicnih fotografija u svim uslovima i ne samo u P&S modu kao do sada, tu su kompletna podesavanja a na qx1 i xenon blic. Jeste da je prakticnija prava sony alpha ili slicna kamera ali sigurno ima ljudi koji hoce najbolji kvalitet u malom pakovanju i na tabletu, telefonu - odmah ali bez ikakvih limita kao sto je to bilo do sada (racunajuci i prve lens kamere koje nisu imale blic).

Treba sacekati testove ali mislim da ce QX1 pokidati.

QX1_zps42af7971.jpg


E-mount_zeiss1635mm_zps612a6086.jpg


Ovo su prave inovacije u IT a ne laziranje 2k poena vise u antutu koje prodaju pakistancima sa xda :d
 
Poslednja izmena:
Dobra ideja ali mislim da je sve to jako ne prakticno i preskupo. Da nakacis neki objektiv ima da bude budza a to nikako ne ide na neki telefon. Nadam se da ce izbaciti nesto kao qx100 ali sa blicem.
 
Optika za telefon je bullshit, a ne inovacija. Xenon blic bi bio dobar, i zar ga stari Sony Ericsson telefoni nisu imali?
 
Xenon su imali Nokia, SE, Samsung na telefonima do 2009/2010 godine otprilike i samo je Nokia nastavila da ih ugradjuje i na obicne smartfone, Samsung ih ima na 3 galaxy kamere koji su hibridi smartfona i prave kamere sa optickim zoom-om. Ali nikako da se pojavi android flagship sa xenonom. A optika za telefon je sve samo ne ''bullshit'' jer optika nisu samo ove lens kamere (koje su odlicne) vec i 4-6lens sistemi koji su poceli da se ugradjuju u poslednjih godinu dana otprilike (android).

A sto se xenona tice.. evo za potpisujem da bolje fotografije pravi XP sa 1/3.2'' senzorom i led-om od k810i sa 1/3'' i xenonom. To je i do starijih senzora i softvera, xenon je sam po sebi malo jaci od led blica ali to nije dovoljno da 7-8 godina star SE bude bolji od androida iz 2012. Ovo pisem jer sam ispucao skoro 10k fotografija sa oba telefona. Ali danas bi xenon u svakom slucaju bio bolji od led blica, usavrsili bi tu kombinaciju najnoviji senzor/softver-xenon.
 
Poslednja izmena:
Mislim na dodatan objektiv, ne na samu ugrađenu optiku. Koja treba da je dobra.
 
Meni to nije bullshit jer prosta fizika ogranicava standardne kamere na telefonima koje tesko da ce ikada moci da budu kompletne kao ova QX1 npr a da dimenzije uredjaja budu kao aktuelne i da telefon nema grbetinu. Pa cak i da ima neku manju grbu ugraditi sve ovo iz QX1 je nemoguce.
 
Z3C izgleda odlicno, jos samo da dobijemo full specs. Steta samo sto nije cheaper. :D
 
Ne znam koliko je ovo tacno (moguce da je neko pomesao pojmove) ali mozda ce Z3/Z3c imati OIS :) Steadyshot vec radi najbolji stabilizaciju videa, bolje od svih ois-a, ako budu unapredili to + bolja stabilizacija za low light fotografije to ce biti vrh.

y0BBlA2BH67X2T8FAd0N.jpg
 
Nazad
Vrh Dno