Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Ne razumem , hoces da kazes da su S9, G7 i XZ2 dosta bolji od njega.
Mene je bitno da ima bolju kameru od njega i da ima barem istu fluidnost u radu kao Z3.

Da me ne razumes pogresno, kada sa Z3 iz 2014. predjes na 2018. flagship (P20) prosto je nemoguce da ne budes zadovoljan. Ali sam ubedjen da P20 nije najbolji uredjaj za taj novac i da postoji niz bar malo boljih modela.
A objektivno nijedan flagship nije drasticno bolji od ostalih uredjaja iz te najvise klase ali je P20 verovatno poslednji telefon na trzistu na kojih bih potrosio novac. Ne zato sto je los vec zato sto je nekako prosecan (neubedljiv) u praksi i van placenih testova, YT hajpa i placenih promocija a uz to ima i EMUI koji bas i ne mogu da podnesem.

P20 mi je totalno prosecan, slicno kao i P10 a svojevremeno mi je od ''P'' Huawei-a najbolji utisak ostavio P9 (nisam ih imao, pisem na osnovu povremenog kraceg koriscenja ali mi je i to dovoljno), gotivan fon koji ce nazalost mozda ostati bez Oreo apdejta sto je sramota za Huawei i naznaka da bi i novije uredjaje P serije mogli da zakinu softverski sledece godine.

S9, XZ2, OP6, U12, G7 prosto moraju da budu bar malo bolji od P20, P20 Pro je zanimljiv hardverski ali ga opet ne bih kupio pored S9+, dolazecih Pixela 3, G7, XZ2 Premium itd.
Pogledaj testove koje postavlja ovaj lik (i za P20 ali i za P20 Pro): https://www.youtube.com/watch?v=gNlbDyQADvI
Covek je lepo obrazlozio mane oba telefona kao i zasto misli da su prehajpovani.

Ali naravno na tebi je da odlucis, P20 je svakako dosta bolji od matorog Z3 ali je sustina da za taj novac ima jos boljih uredjaja (osim ako nisi nasao P20 za 400e sto je nemoguce jos uvek).
Ili ako je neka super povoljna cena uz postpejd paket, onda se verovatno isplati P20.

A mozes i da ustedis solidnu sumu kupovinom U11 npr. koji ima i dosta bolju kameru od Z3 a i dalje je jedan od najbrzih i najfluidnijih smartfona. A tu su i manji Pixeli pa i XZ1 koji jeftiniji od U11 a generalno nije losiji, S8/+ (ako nisi gadljiv na samsungov UI, meni je poslednjih godina bolji od EMUI).
 
Poslednja izmena:
Ako ti se svidja Sony UI i fluidnost, predji onda na XZ2, ili strpi se jos neko vrijeme, uskoro ce XZ3. A ne brini za kamere, svi imaju za 3 klase bolju kameru od Z3.
Ja takodje godinama koristim Z3, al sam ga vec dosta izraubovao, ekran, baterija, izubijan itd itd...
Stvarno sam zadovoljan sa svim na njemu, osim kamere. Kratko sam koristio XA1 ULTRA koji ima kameru sa Z5ice, (onu od 23mp). I slike koje sam sa njim pravio su puuuno bolje nego sto sam uspjevao sa Z3 da uslikam. A XZ1 i XZ2 su se jos odmakli od tog nivoa, tako da stvarno nemas brige sto se tice kamere.
A ne mogu da svarim UI na Huawei-u, pa i Samsungu itd, i za mene po tom pitanju samo Sony dolazi u obzir.
 
I ja istu muku mučim šta da uzmem posle Z3 koji za koji mesec puni 4 godine, i dan danas radi bez greške. Baterija je slaba i interna mu je smešna ali radi posao jos uvek, lepe fotke pravi i dalje. Mogu da zamislim ovi novi modeli drugih proizvođača na sta liče, koliko su brzi i fluidni u radu sa novim sistemima, kakve kamere imaju i sl. .Na samsung sam gadljiv, sony se loše pokazao sa ovim zadnjim sapunom, privlači me xiaomi mi 8 explorer, mada mi ni mix 2s ne deluje loše. Moraću da sačekam jos malo, možda do godine prvi kvartal da vidim šta ce još Sony da izbaci. Ne prelazi mi se na drugog proizvođača ali ako nemam kud.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nije poenta da ''mora'' da kupi sony posle Z3 vec da dobro razmisli da li ce toliko para da izdvoji za P20 pored niza malo boljih uredjaja :) A jos moze da prodje i jeftinije uz U11 npr.

Na samsung sam gadljiv, sony se loše pokazao sa ovim zadnjim sapunom

Naprotiv, XZ2 se odlicno pokazao, bolje od ocekivanja: https://www.youtube.com/watch?v=5rSwTC-4rXI
https://www.youtube.com/watch?v=lTfJAN3oz4o

E jedino sto je vecina sony fanova razocarana prelaskom na ''ambient flow'' sapunolik dizajn, svi su ocekivali XZ sa manjim bezelima. S tim sto cak i oni razocarani kazu da sapun XZ2 odlicno lezi u ruci i da je sa te ergonomske strane odlican.

Na tvom mestu bih presao na XZ Premium ili XZ1 (ako ti se vec ne svidja XZ2), posluzice odlicno a ustedeces novac. Ili na U11 npr. mada je on jos ruzniji od XZ2 ali dobro, to je subjektivno.
Ili da sacekas XZ3 na jesen pa da juris neku ponudu sa vrednim sony poklonom, npr. clan Whiplasher je uzeo kupio XZ2 i dobio ove slusalice uz fon, to je verovatno najvredniji poklon uz neki telefon na ovim nasim trzistima (jer kostaju mnogo vise nego na Amazonu, nesto preko 500e u domacim prodavnicama).
 
Poslednja izmena:
Ne sumnjam ja u kvalitet onog sapuna nego mi je izgled očajan i da ima najbolje spec ne bih ga uzeo. Nego kako ce taj XZ3 izgledati i kada izlazi ? Nije problem cena, samo da bude kao kada je Z3 izašao,flagship vredan uzimanja.
Te slušalice su čini mi se dali ovde uz XZ2 i plus godišnja ps+ pretplata uz kupljen telefon.Jedino da su ps4 pro dali uz njega razmatrao bih kupovinu. Ovo ostalo, jok.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije ce izgledati ovako (malo ulepsana verzija XZ2 sa manjim ivicama): https://forum.benchmark.rs/showthread.php?418362-Sony-Xperia-XZ2-XZ2-compact&p=5519521&viewfull=1#post5519521

Mada moze da se desi da ostave prakticno isto sapun kuciste od XZ2 i dodaju 2 kamere pozadi.

Pokusaj da probas negde XZP ili XZ1 (zaista su odlicne retro cigle), s obzirom da neces XZ2 zbog sapun dizajna onda se samo ta dva proslogodisnja flagshipa isplate od sony-a (i kompakt modeli ali kapiram da njih preskaces zbog velicine ekrana).
 
Na onom renderu ne izgleda loše.. ne smeta meni veličina ekrana tj sto veći ekran, to bolje ali više idem ka toj 'ekran bez okvira' varijanti, zato mi xiaomi mix 2s deluje moćno mada ostale karakteristike nisu impresivne. A XZP ima kolega na poslu, XZ1 sam video i ceckao malo u radnji... nije to to. XZP je ogroman i to mu je mana. Koji bi ti uzeo nebitno od marke? Ovi google su skuplji kao đavo. Merkao sam i onaj XL2 ali previše para za to sto nudi. One plus 6,xiaomi mi 8,ne znam da li smem da se uputim u te kineske marke... sonyju su izgleda u dizajneskom timu samo penzioneri neki ostali [emoji5]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ako hoces da kombinujes bezel-less dizajn i cist (ili sto cistiji) softver/sto brzu podrsku onda jedino da sacekas Pixele 3 :) Imace notch ali sta sad, nije smak sveta. A do tada ce se videti i kakav je XZ3.

A od 2018. modela sa takvim karakteristikama.. pa jedino OP6, s obzirom da si rekao da neces Samsung kao ni ostale budzevine od interfejsa.
Dobar je i htc U12 ali sudeci po mnogim testovima ima primetno slabije osvetljenje displeja (390-400 cd/m2) i losiju autonomiju od U11 sto je totalna nebuloza, zato se U11 namece kao bolja kupovina jer kao celina nije mnogo losiji a jeftiniji je. Najveca razlika je u cipsetu, SD845 je bolji, logicno, ali se i SD835 pokazao odlicno, kamere su im veoma slicne pa je pitanje da li U12 vredi i 100e vise.

I da, mozda ce se pojaviti neka zanimljiva bezel-less Nokia visoke klase uskoro.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam zeni kupio xz1 i sad ne znam sta da radim sa starim z3. Telefon super radi, ali ledja su mu razbijena i ekran je odlepljen u gornjem delu.

Da li ga popravljati pa dati sinu ili... Ne verujem da ce ga neko kupiti onako razbijenog?

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Ja se juče bio sa klincem u zoološkom vrtu, vozili se rolerkoster-om i iskrivim svoj Z3 kao bananu u prednjem džepu što od pritiska onih šina koje drže telo što od same težine mog tela prilikom okretanja oko ose. Počeo sam polako da ga ispravim i uspeo sam.malo se vidi izguzvani aluminium oko power of dugmeta, ostalo normalno. Da mi je neko rekao da je ovaj Z3 tako izdržljiv...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pozdrav, pre par dana mi je ispao Z3, pri čemu je došlo do pucanja ekrana i prestanka rada tača, dok je slika sasvim u redu. Zanima me da li neko zna koliko bi iznela zamena, okvirno i po mogućstvu neki proveren servis u Beogradu, hvala?
 
Zna li neko provjerenu radnju na aliexpress-u da narucim Z3 displej, ili ako neko ima mrtav Z3 (sa ispravnim kucistem tj prvenstveno displejem, ili sam displej) za prodati, da stavim svoju maticnu...
 
Jedino da pokušaš da proceniš na osnovu komentara onih koji su već naručili i probali neki od tih displeja. Ali teško da je bilo koji od tih, po kvalitetu prikaza, u rangu fabričkog IPS-a (Sharp/JDI).

Sent from H8266
 
Nazad
Vrh Dno