Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Mozda u CT servisu imaju original ali ne verujem da je ispod 40e, sa ugradnjom.
 
Zna li iko gdje mogu uzeti/naruciti MHL/HDMI adapter koji PROVJERENO 100% radi sa Sony Z3, vec sam probavao dosta bez uspjeha, ima i razlike za Sony i Samsung npr, 5 i 11 pinova, uglavnom nije radilo na Z3 (neki su radili na Samsungu).
Bio bih jako zahvalan, moze sa bilo kog shopa, Aliexpress, e-bay, kupujem-prodajem, Wish... Licno ako imate isto.e54be6a4-8e1f-44fe-a46b-288cba49a36f_1.722b538699039872e93702131638b864.jpeg
 
Ima li šanse da negde kupim nov poklopac za usb port? Otišla gumica na originalnom, a kako i ne bi posle toliko godina.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Imas na KP ali su malo bezobrazne cene, tipa 1000+ dinara kad sam poslednji put gledao. Ja sam skinuo tu gumicu i tako sam ga nosio, cisto da ne landara. Kad sam prodavao vratio sam je i napomenuo da se razlabavila. To im je slaba tacka prilicno.
 
Ima li šanse da negde kupim nov poklopac za usb port? Otišla gumica na originalnom, a kako i ne bi posle toliko godina.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Na KP je 1 cep oko 1000 din (bas taj za usb) dok je komplet (usb + micro sd flap) oko 7$, jasno je sta ti se vise isplati :)

I meni ce verovatno uskoro trebati cep za usb, ovaj je poceo slabije da ''dihtuje'', posle 31 mesec upotrebe :d Fazon je sto su provereno dobri cepovi za dvojku jeftiniji skoro 5$ (oko 2-3$ u proseku), ne znam zasto su i dalje tako skupi za Z3.
 
Poslednja izmena:
Znas li neki sa Ali-ja (tu mi je najlakse naruciti) ili ebaya, da je dobar, htio bi da narucim drugu, na njegovoj Z2 samo ta od punjaca otisla gumica?
 
Ne mogu da garantujem ali ovde je dobar izbor uz dosta ocena/utisaka korisnika pa moze sam da proceni.

Nekada su cene bile vise (7-10$) a vec mesecima su uglavnom na nekoj realnoj vrednosti i zato se cudim zasto su cepovi za Z3 i dalje skupi a telefon je fosil kao i Z dvojka.
 
Poslednja izmena:
@Lanikor i @hsv.stoned hvala obojici na pomoći. Mislim da ću uzeti kod ovih sa KP da ne bi telefon bio bez poklopca mesec dana, a svakako mi treba samo taj za USB.
Meni ovaj fosil i dalje jako dobro radi pa ne bih da ga menjam samo zbog USB poklopca :). Inače blago je reći da je cena bezobrazna.
 
Da li je neko koristio Helium backup app na Z3? Nerutovan.
Pokušavam da ga povežem sa chrome extenzijom na desku ali mi ne da da u samom telefonu promenim usb konfiguraciju iz MTP u PTP, da bih ušao u sam meni Helium-a i pokrenuo backup.
Čim kliknem na PTP, on se odmah vrati sam na MTP.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Lanikor i @hsv.stoned hvala obojici na pomoći. Mislim da ću uzeti kod ovih sa KP da ne bi telefon bio bez poklopca mesec dana, a svakako mi treba samo taj za USB.
Meni ovaj fosil i dalje jako dobro radi pa ne bih da ga menjam samo zbog USB poklopca :). Inače blago je reći da je cena bezobrazna.

Mozda je po godinama fosil ali je i dalje neverovatno brz telefon, uz ovaj Mi Max 2 koji koristim najomiljeniji telefon, najduze sam ga koristio od svih telefona do sad.
 
Preterao sam sa tim pojmom ''fosil'' ali su to ipak matori modeli.
Ali je cinjenica da M8, Z2/Z3 i dalje rade izuzetno dobro a ni hardverski nisu toliko losi cak ni za danasnje standarde, fazon je sto vec za 10-ak hiljada din mogu da se nadju ocuvani primerci sa baterijama koje su oslabile ali mislim da se zamena isplati.

Koliko sam primetio za sva 3 modela postoji Nugat (mozda cak i Oreo) lineage (i dovoljan broj custom Nugat romova) pa uz takav softver i novu bateriju za 15-ak hiljada mogu da se dobiju telefoni koji su bukvalno u rangu 2017 androida srednje klase, verovatno rade i malo fluidnije :)

@Kimins

Najbolje bi bilo da nadjes nekog (pre)prodavca iz NS pa da na licu mesta probas cep. Najcesce ''pasuju'' ali sudeci po komentarima sa AE ima i lose napravljenih cepova koji ispadaju ili jednostavno ne lezu kako treba.
Sigurno bar neko iz NS preprodaje takvu dodatnu opremu, mozda ces malo cekati ali bolje i to nego da bacis 10e i ponovo trazis po oglasima.
 
Poslednja izmena:
I jeste fosil kad pogledaš koliko je Sony novih modela izbacio od tada :d.
Napisali su u oglasu da je original Sony pa valjda će da odgovara.
Pišem sutra kad stigne kako sam prošao :)
 
Meni radi i dalje bez greške Z3 u oktobru ce četvrta godina. Isplatio se skroz. Nemam pojma sta bih uzeo da počne da mi otkazuje/usporava i sl.

Jedino mu je baterija oslabila sto je i normalno.

Mislio sam da mu bekapujem sve appove u slučaju da mi vrisne jednog dana ali nije rutovan i koliko sam shvatio Helium je jedina varijanta koja je blagi užas. Ili ima jos neki app koji bi to radio?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Meni radi i dalje bez greške Z3 u oktobru ce četvrta godina. Isplatio se skroz. Nemam pojma sta bih uzeo da počne da mi otkazuje/usporava i sl.

Jedino mu je baterija oslabila sto je i normalno.

Mislio sam da mu bekapujem sve appove u slučaju da mi vrisne jednog dana ali nije rutovan i koliko sam shvatio Helium je jedina varijanta koja je blagi užas. Ili ima jos neki app koji bi to radio?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Ja sam vise puta radio backup sa sony backup aplikacijom i vracao sve kao sto je i bilo posle reseta. Ali naravno, samo sa sonija na soni moze...

Sent via Huawei P10
 
Taj Helium sam probao par puta kod drugih i nikad pozitivno iskustvo. Zato pre kupovine telefona obavezno gledam da li može da se rutuje i onda Titanium backup radi posao bez greške.

Nego danas mi je ispao prvi put od kad ga imam, fali taj poklopac i izgubio se balans :d. Srećom dočekao sam ga na stopalo, na volej :D

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Mene isto 3 godine služi bez greške, ispadao mi je nebrojeno puta i preživeo svaki put. Jedino se usled pliceg džepa prilikom sedanja u taksi iskrivio ram u delu gde je power dugme, tako da prst zapinje u desnu ivicu rama. Baterija je na 85% healtha i izdrži oko 4 h sota, što je i previše za jedan dan.
Iskreno ako izdahne menjam ga za z5.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Accu​Battery prikazuje health 85%? Na kojoj je verziji androida fon?

Na mom telefonu ta aplikacija ne radi kako treba, health je navodno 102%, ni reinstalacija nije pomogla.
 
Poslednja izmena:
Da accubattery, malo sam ipak bio preterao health je na 83% iliti 2600mah.

6.0.1 verzija, zvanična.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Verovatno je do verzije androida, od pocetka koristim 5.1.1 (Z2), mrzelo me da bekapujem/apdejtujem/odradim HR zbog mancmelou-a :)
Ali razmisljam da predjem na Lineage Nugat/Oreo (ako se pojavio) ili mozda na neki custom Nugat, tada ce AccuBattery verovatno prikazati realno stanje (health), kapiram da je tu negde oko 2700 mAh.
 
Stigao je poklopac i samo da javim da dobro leži, nadam se da će da traje kao originalni :)
Probaću i ja taj program za bateriju da vidim šta će da kaže za stanje.
 
Opet sam imao nesrecu sa Z-trojkom, taman kad sam skinu osteceno zastitno staklo (a nisam isti dan stavio drugo), ispao mi je na beton i displej odnosno tac je napukao u gornjem lijevom cosku, tako da mi ne radi tac na nekih par mm u vrhu ekrana i ne mogu povuci prstom na dole radi notifikacija i menija sa precicama, pa telefon moram okrenuti vodoravno da bih to uradio.
Posto mi se ne isplati vise servisirati ovaj telefon u ovlastenom zbog garancije, skupljam pare za neku noviju xperiu, ali do tad bi se htio i dalje sluziti s ovim telefonom, ali i po servisima ostalima traze 50 evra za zamjenu displeja. Ako mi mozete preporuciti neki zamjenski diaplej, koji provjereno radi, vidim na aliexpressu da ih ima vec od 15ak evra, nije toliko bitan kvalitet prikaza samo da je ispravan i da tac radi normalno. Pa ako ima preporuka, moze link, bio bih zahvalan.
P.S. Moze link i za zamjensku bateriju za Z3.20180511_084108.jpg
 
Sta mislite da li vredi preci sa Z3 na Samsung A8 2018, imam neku povoljnu ponudu, pa me interesuje koliko (i da li je A8) bolji od Z3. Bitna mi je na prvom mestu kamera, baterija i fludnost u radu.
 
Kamera jeste sigurno solidno bolja na A8,a za pefrormanse,brzinu u radu pitanje je,ja mislim da Sony bolje radi.Ipak je Z3 bio flagship,a ovaj je midrange.
 
Vredelo bi da S9, OP6, Pixel 2, XZ2, G7 i sl. nisu bar malo bolji od njega :)
Ja bih pre P20 koristio cak i neki od proslogodisnjih flagship modela (U11, S8/+, XZP/XZ1, V30, pomenuti Pixel 2) ali za manje novca, naravno.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem , hoces da kazes da su S9, G7 i XZ2 dosta bolji od njega.
Mene je bitno da ima bolju kameru od njega i da ima barem istu fluidnost u radu kao Z3.
 
ja mislim da cak i proslogodisnji s8/+ ima bolju kameru od p20, a o s9 da i ne govorim...slicnu dilemu sam imao i ja, da li da uzmem s8 ili p20. Na kraju sam uzeo s8 i mislim da nisam pogrijesio nimalo
 
Nazad
Vrh Dno