Šta je novo?

DisplayPort HDMI

Dwyane Wade

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2007
Poruke
2,470
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lifebook
Treba mi pomoc! Trenutno zelim da isprobam neki monitor da paralelno radi sa mojim. Oba monitora imaju samo hdmi ulaz, a na grafickoj imam 1 dvi ulaz 1 hdmi i 1 display port. Jedan monior mi je povezan na hdmi, a drugi se razmisljam kako da povezem. Video sam da ima da se kupi adapter displayport to hdmi pa onda na njega nakacim kabl. Koji je najbolji nacin da ih povezem nikada nisam povezivao na displayport?

Da li ovo uopste moze posto nigde nisam nasao DP na HDMI kabl?
 
Вероватно је јефтинија варијанта да повежеш DVI на HDMI мада знам да постоје каблови DP на HDMI па се мало распитај.
 
da li ima razlike izmedju DVI i DP? zeleo bih da mi slika bude identicna jer monitori stoje jedan pored drugog
 
Nema razlike.
 
Meni na integruši nije hteo da radi adapter DP na HDMI, neki HAMA običan. Ne znam da li je adapter neispravan ili neto ne trpi konverziju, ali mi na kablu HDMI-DP radi bez problema.
 
bolja je varijanta dvi na hdmi onda...samo sto nigde ne mogu da nadjem muski dvi na hdmi...sve zenksi tj za ulaz onako obican!
 
Ja sam vezao dvi na hdmi, kabal je 450 dinara. Upravo iz istih razloga kao i ti sam se razmišljao da li da idem na dp ili dvi, dvi je jeftiniji.
 
DisplayPort na HDMI kabl/adapter radi samo ako je DisplayPort izlaz na grafičkoj karti dual-mode, pa može da isporuči i DVI/HDMI signal pored DP signala.
 
Prijatelji, jedno pitanje... imam ponudu za nabavku mini PCija koji ima: native dual-monitor support with VGA and DisplayPort connectors...
međutim, nema HDMI izlaz, niti DVI pa me zanima da li je moguće povezati PC putem kabla/adaptera sa DisplayPorta na HDMI ulaz od televizora.

Meni je potrebna samo slika sa Mini PCija na TVu, bez zvuka.
 
Treba gledati oznaku na DisplayPort izlazu, ako ima dva plusa pored DP logoa, to znači da grafička daje dual-mode izlaz.

DP_Logos.PNG
 
Imam problem sa povezivanjem sa display porta na televizor, racunar je HP elite 8200 ultra slim, a TV Philips. Kada ga pomocu adaptera povezem sa display porta racunara na tv koji ima HDMI, ne daje sliku. Kada to isto uradim sa VGA porta onda baci sliku naTV. Probao sam drajvere druge, ne vredi, nece sa display porta nikako da prikaze sliku. U cemu moze biti problem?
 
nećeš biti na sigurnom dok ne probaš taj DP izlaz na nativnom DP monitoru. mnogo jeftinija varijanta nego da ganjaš aktivni DP na HDMI adapter jer ovi jeftiniji umeju da zezaju.
 
Nazad
Vrh Dno