Šta je novo?

Cooler Master vs Corsair

KOLOS

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.11.2007
Poruke
2,130
Poena
240
- Cooler Master Nepton 140XL - 10.500 din
- Corsair Hydro Series H90 - 11.500 din

Koje hlađenje je bolji izbor? Ili neko treće u tom cenovnom rangu, ali da je dostupno kod nas.

Planiram da ga montiram pozadi na mesto zadnjeg 140mm FD venta.
 
Možda neki predlog za vodeno do 100e, da kupim preko grane?
 
Ако нађеш H110 не треба ти боље :)
 
OC3D je radio test 140XL i on je samo 3 stepena gori od Nepton 280L, dok je 280L dosta skuplji od 140XL. Za H90 moram malo da kopam.
 
Ако нађеш H110 не треба ти боље :)

Sad nešto gledam, ovo dođe kao 2x H90, samo mora da ide na plafon kućišta ako u opšte može fizički da stane(312mm) gore u FD R4. Kad bih našao za 100e bilo bi super.

Ostala predložena hlađenja su 120mm rad i vent, a to ne bih, pre bih jedno od dva predložena iz prvog posta i da ide pozadi na mesto za 140mm vent ili neko treće hlađenje(140mm rad/vent) ako postoji.

Moraću malo bolje da se upoznam sa gradivom i da iščitam sve testove...
 
Наравно да h110 стаје у r4.
Искрено, мени се та хлађења 120/140мм уопште не свиђају и никад их не бих узео осим ако се прави неки мод па не може другачије...
 
Pa ja računam da će biti dovoljno za Broadwell :D mislim na 140mm.
 
Nepton 140XL je uspeo da ohladi i7-3960X na 4,6GHz i 1,45V postigavsi temperaturu od 69,8C sto je odlicno. Ohladice Broadwell sigurno.
 
Pa ja računam da će biti dovoljno za Broadwell :D mislim na 140mm.
Охладиће, али ако већ имаш могућност да узмеш 240/280мм онда је штета :)
 
To svakako, ja bih se licno strpeo za tih par hiljada ako nije hitno, posle da mi ne bude zao sto ne mogu da izvucem jos to malo, a mogao sam.
 
Nepton 140XL je uspeo da ohladi i7-3960X na 4,6GHz i 1,45V postigavsi temperaturu od 69,8C sto je odlicno. Ohladice Broadwell sigurno.
Lep rezultat, sad ću da čitam testove. Inače, zainatio sam se da sačekam Broadwell po svaku cenu. Ako pokleknem do kraja godine, moj izbor će biti isključivo i5-4690K, mada ne bih voleo da dođe do toga. :d

Охладиће, али ако већ имаш могућност да узмеш 240/280мм онда је штета :)
Jeste lepo imati tako nešto u kućištu, ali i košta + moram da nabavim preko. 140mm dođe kao neki kompromis za uloženo/dobijeno, a vrši posao odlično, sudeći po testovima(za sad sam čitao o H90). H110 mi se sviđa jer je 280mm rad, ali činjenica je da bi za moje potrebe bio overkill.
Jedino što znam je da neću 120/240mm rad. Znači, 140mm ili 280mm u zavisnosti od cene, a iskreno, ne daje mi se više od 100e. :D
 
Za skoro 30 evra vise dobijas samo 2,5-3 stepena manje temp, to je bar kod neptona, a H90 je gori od H80i i 140XL tako da ti se ne isplatu.
 
Nisam najbolje razumeo tvoj post. Konkretno, da li se CM 140XL isplati ili ne? Kod nas je jeftiniji od H90.
 
Za skoro 30 evra vise dobijas samo 2,5-3 stepena manje temp, to je bar kod neptona, a H90 je gori od H80i i 140XL tako da ti se ne isplatu.
Ако гледаш тако, онда рачунај да је нептун 140 исто тако малко бољи и скупљи од нпр моје сребрне стреле ;)
Колос, узми онда Нептуна и уживај :)
 
Auu CM 140XL kida za 90eur! Pročitao sam nekoliko testova, odgledao unboxing i klipove za montažu, definitivno ovo kupujem! :D Šteta što će stajati u kutiji do daljnjeg.

Hvala svima na pomoći.
 
Можда тако пише ту, али сигуран сам да у стварности може да стане ;)
 
Provrti malo po internetu, svi se žale na nemogućnost montiranja 280mm radijatora u R4, jedina opcija je vađenje kaveza za HDD i bušenje rupa za montažu na prednji deo kućišta. R3 koji posedujem je još nezgodniji za vodena hlađenja, gde mogu da se ugrade normalno samo oni od 120mm.
 
Хммм, мораћу наћи некога са тим кућиштем да видим колико места има :)
Просто ми је невероватно да h110 не може да стане.
 
Nepton 280L ima rupe za montiranje na mesto gde je predvidjen 240mm radijator, ali razmak izmedju tih rupa to onemogucava, moze samo da se montira kao 280mm radijator. To je dokazao Hardware Canucks kada su pokusali da ga montiraju u HAF 932 i nisu mogli zbog razmaka izmedju rupa. I oni su isto bili odusevljeni sa njim i pored tih mana. Dobra kucica za 280L je Storm Trooper ili neki Full Tower kao FD Define XL R2.
 
I ja isto razmisljam koju kompaktni sistem da zumem, ne razumem zasto ne stavljaju bar 45mm debele radijatore za 240/280 komplet...Koliko je zahebano zameniti fabricki radijator za deblji radijator i koliko bi bio dobitak?
Inace, gledao sam Cryorigove kulere, deluju mi odlicno...
 
ne stavljaju jer vecinom ti radijatori idu na plafon kucista,a tu svakako na vecini kucista nema mesta za deblji radijator,zato se ide u sirinu vise nego u debljinu.mislim da zamena radijatora na AIO se ne isplati,za pare koje bi ulozio mozes da sklopis custom sistem,plus ti ostaje opcija da dobudzujes blokove na graficku i plocu posle (ako se u startu ocepis za jacu pumpu).
 
Nisam u prici ali ako moze kratko, ovu su neki zatvoreni sistemi, da li se dopunjava ta tecnost ili sta vec. Gde je pumpa i sta gura tecnost kroz sistem?
 
ne dopunjava se,ako mislis na neptone i corsair,zato se i zovu Closed Loop hladjenja,citav sistem je integrisan,pumpa se nalazi u samom 'aj da kazem hladnjaku,tj delu koji ide na sam procesor.nema nikakvog servisiranja,dopune tecnosti i sl,samo montiras,podesis ventove i to je to.moze i ako se pumpa cuje da se proba da se obori napon pumpe,i to je manje vise sve sto mozes da cackas.tecnost gura pumpa,isti je princip kod svih vodenih hladjenja bilo da su all in one closed loop,ona stara Thermaltake iz 100 delova resenja ili sada aktuelna custom resenja.

prednost je sto nema cackanja,uklapanja,sve ti je tu i laka je montaza,mana je sto taj sistem nemeres da siris,nema integracije hladjenja za graficku ili chipset u taj sistem.za takvo resenje i dalje mora custom loop.
 
ne dopunjava se,ako mislis na neptone i corsair,zato se i zovu Closed Loop hladjenja,citav sistem je integrisan,pumpa se nalazi u samom 'aj da kazem hladnjaku,tj delu koji ide na sam procesor.nema nikakvog servisiranja,dopune tecnosti i sl,samo montiras,podesis ventove i to je to.moze i ako se pumpa cuje da se proba da se obori napon pumpe,i to je manje vise sve sto mozes da cackas.tecnost gura pumpa,isti je princip kod svih vodenih hladjenja bilo da su all in one closed loop,ona stara Thermaltake iz 100 delova resenja ili sada aktuelna custom resenja.

prednost je sto nema cackanja,uklapanja,sve ti je tu i laka je montaza,mana je sto taj sistem nemeres da siris,nema integracije hladjenja za graficku ili chipset u taj sistem.za takvo resenje i dalje mora custom loop.

HVALA PUNO.
 
ne stavljaju jer vecinom ti radijatori idu na plafon kucista,a tu svakako na vecini kucista nema mesta za deblji radijator,zato se ide u sirinu vise nego u debljinu.mislim da zamena radijatora na AIO se ne isplati,za pare koje bi ulozio mozes da sklopis custom sistem,plus ti ostaje opcija da dobudzujes blokove na graficku i plocu posle (ako se u startu ocepis za jacu pumpu).

Ma sve se moze, ima dosta kucista gde je moguce montirati radijatore cak i od 60 mm, naravno ne pricam ovde o cenovnom rangu ispod 100 eur...e sad, kako ja znam swiftec i CM napravili su sitem koje mozemo nadograditi do neke granice NARAVNO ne mislim na SLI ili crossfire konfiguracije nego npr umesto fabrickog radijatora da ubacimo veci radijator...jer pazi custom sistem ipak kost amnogo vise od AIO sistema, plus imas tri puta vise kablova/creva nego u AIO sistemu...
 
stoji da je tu ta siva zona po pitanju isplativosti ali realno ko ima da da preko 150e za hladjenje neka se ocepi bre za full custom loop.:d
 
+1
Ova AIO su za nas koji tako skrpimo 100-110 evrića :D
 
Nazad
Vrh Dno