Šta je novo?

Project Ultima [Build log]

Jesu li bucni ti JetFlo ili je tolerantan nivo buke ?
 
Pa znas kako, posto nisam imao fan controller pri ruci, test sam ih samo na max i jeste, cuju se dosta, ali bato guraju tonu vazduha :D

Takodje uz njih idu dve one kablice adapteri kao sto idu i uz Noctua ventove i na takoreci "srednjoj" brzini je vec prihvatljiv nivo, dok su na najmanjoj vec skroz tihi.. A nemam ih pri ruci da pogledam koje su to brzine..

Uglavnom, oni i nisu primarno namenjenji da budu tihi :d Ali zato Silencio su skroz necujni bukvalno, tek kada skroz priblizis uvo do njih cujes samo vazduh kako se sece, cak ni tad se sam ventilator ne cuje
 
Moram nesto da vam kazem..

Ovaj mod nece biti zavrsen na vreme za CM Case Mod 2015 takmicenje. Ja sam dao sve od sebe, ali bukvalno je nemoguce zavrsiti ga u zadatom roku pored svih odlaganja koja sam imao tokom ovog build-a..

Kao sto znate, EKWB je pomerio ovaj projekat dosta meseci unazad, i sve ostalo sto sam narucivao je ili zaglavljivalo u shippingu ili nije moglo za neko normlano vreme da se napravi, i ja sam dao bukvalno znoj, krv i suze da sve probam da zavrsim sto pre cim je stizalo, ali stvarno je nemoguce sve zavrsiti na vreme za takmicenje.. Poslednja kap koja je prelila casu je bio sleeving, jer kable koje su mi bile potrebne su tek juce stigle (a trebale su oko 13og aprila), i ja sam celu noc pokusavao da sleevujem sto vise kabli moguce, ali konektori koje imam su previse uski i nisu bas pogodni za slivovanje, i zbog svog paljenja paracorda na meru i stiskanja da bi to moglo da se nagura u konektore sam uspeo da napravim potkozne plikove i modrice na prstima, a nisam uspeo cak ni 1/4tinu kabli da sleevujem od svih koje trebam. Za ovaj mod je potrebno sleevovati 108 kablica samo sa onaj odvajac kabli iznad maticne, a ima ih i jos pored njih, i to stvarno ne mogu sam odraditi za dan-dva koliko imam da bih stigao da odradim i ostatak moda.

Tako da je moja krajnja rec da sam dao sve od sebe koliko god sam to fizicki mogao, i zaboravi da pomenem, ja sam na master studijama i nisam ni isao na casove u poslednjih skoro pola god da bih se potpuno posvetio svemu ovome, i doveo sam bukvalno i svoje telo do poslednjih granica izdrzljivosti, i iako sam to jako zeleo, jednostavno ovaj projekat necu stici da zavrsim na vreme za takmicenje..

Uglavnom, necu odustati od njega samo zato sto ima losih ljudi u svetu i Ultima ce biti zavrsena cim mi se ruke malo oporave.

Zahvalio bih se svima vama na podrsci i sponzorima na razumevanju situacije i cujemo se uskoro :)
 
Mali zmajcic da vam ulepsa dan :D

20150504153839hdr.jpg


Pa evo update-a :)

Sta mislite da ce biti od ovoga??

20150424161053.jpg


Stiglo je delimicno sponzorstvo od Computers.rs, oni su mi pozajmili ove SSD-ove da bi projekat bio potpun za slikanje :)

20150425102849.jpg


20150425103529.jpg


I evo ove prokletinje koja je definitivno odlozila projekat za CM takmicenje :(

20150426130425.jpg


Sve sklopljeno i spremno za kacenje na zid

20150424214359.jpg
 
Testiranje rezervoara

20150426133148.jpg


20150426133255.jpg


I najzad su tek juce i Bitspower radijatori stigli sa carine, tako da stvarno nije bilo sanse da se zavrsi sve na vreme..

20150504153656hdr.jpg


I par stvarcica na gomili :D

20150504153941hdr.jpg
 
Ovi rezeorvari izgledaju super cool. Koja je debljina pleksiglasa i cime si ga lepio?
 
5mm je pleksi lepljen nekim "specijalnim lepkom", ne znam ni ja :D
 
Ponovo sam pokusao da radim one kablove, i opet su mi zadavali muke i nisu bas ispali onako kako sam hteo.. Tako da zbog svega toga mogu ponosno da vam predstavim novog sponzora na buildu:

Icemodz



Upitao sam ih za pomoc i prihvatili su da mi naprave kable koje mi trebaju za ovaj projekat za par nedelja (jer sve mora custom da se radi) :)
 
Dodat je u prvi post.


Btw, iskreno SVAKA CAST.
 
Poslednja izmena:
Steta sto je samo pozajmica, jer bas dobro leze ovi Samsunzi ovdje. Kao da su se rodili tu. Dako se predomisle ti sponzori kad vide ovo.
 
De ste ljudi, jeste li zaboravili na ovaj build?? :D

Icemodz.com je najzad zavrsio i poslao kable, i sada ih cekam da stignu i da nakacim sve ovo na zid :)

2015-05-29-144027.jpg


2015-05-29-144028.jpg
 
Kabli su odlicni, drago mi je da su ti izasli u susret.
 
Yup, takodje :D Jedva cekam da stignu i da zavrsim ovo cudo :D
 
Svi mi ovde jedva cekamo te "kable" pa da se mod zavrsava [emoji2]
 
I na kraju sta bi sa tim tvojim projektom ?
 
Upravo uploadujem neke slike i do veceras pisem update ;)
 
E pa, kablice su malo kasnile jer je sponzor bio na odmoru :D ali sada je stigla vecina and they are f-ing AWESOME ! :D

Narucio sam ih da nemaju na jednoj strani konektore, da bih mogao da provucem sve kroz ovaj sorter kabli i bas je lepo ispalo.. Inace, prilicno su krute, pa mislim da necu koristiti cesljice, ali videcemo za to kasnije :)

20150701152233.jpg


20150701152806.jpg


20150708162941.jpg


20150708163058.jpg
 
Extra su ih odradili!
 
Ma razbijaju koliko su dobri... Vidi se malo i na prvoj slici koliko su precizno krimpovani i sleevovani.. Apsolutno full.. Jos uvek cekam jos par komada da mi stignu, pa nastavljam sa sklapanjem :D
 
Dogodine :d:smash:
 
Nazad
Vrh Dno