Šta je novo?

ASIC uređaji - info i ostale priče

izvini nisam se dobro odrazio :)

Dakle da li vredi uopšte razmatrati ovakav asic miner za neki normalan breakeven (3-4 meseca)?
 
da.

čekaj da ljosne cena btc-a, kupi btc, pa kupi minera.

ali ključno je da kupiš btc po niskoj ceni u toj računici.
 
Poslednja izmena:
mislim da ispod 3tH/s nije sigurno ulagati, od 1-3 tH je rizik pa kako bude svakako za par meseci koriscenja je jasno da li ce da ce se isplatiti ili nece
 
koja je to logika, izvini? :)

ako ispod 3 TH nije sigurno ulagati, onda je još manje sigurno da se ulaže preko 3 TH.
 
Kupujem za kesh :)
Javljam utiske
Počeo sam da cenim btc više od keša... jer mi do ovog drugog lakše doći :)
 
Poslednja izmena:
Kupujem za kesh :)
Javljam utiske
Ja sam razlisljao da kupim ali jedino mi je bitno bilo koliko btc (kroz dolar) moram dati za njega i koliko btc-a cu izminovati. Carina i porez bi uzeli onoliko koliko mislim da vise mogu izminovati pa mi jednostavnije da kupim za kesh onoliko novcica koliko bih platio porez i carinu. Sada je diff usporio ali kada se ozbiljnije pojave 20nm verovatno ce opet skakati
20% po promeni...
Jedino sto kaze student da se uzme par komada zimi da se koriste umesto grejanja :)
 
to koliko ce se izrudariti je u domenu spekulacija. ne postoji tačna računica.

ono o čemu treba voditi računa:

kad je cena visoka btc-a, kupiti one uređaje koji se obračunavaju u $, i obratno.

cena struje je vrlo niska u Srbiji, i vrlo konkuretna, što je daleko bitnije od toga koliko carina uzme, a uzme oko 20 %. mnogo je bitnije to što ti sa cenom od oko 6 eur centi po kw vrlo konkurentan, i skokovi diffa tebe mnogo manje pogađaju nego nekoga ko je na zapadu.

također, vrlo je zgodno koristi ASIC uređaje kao hedge od pada cene. što je cena niža, to ćeš u perspektivi više izrudariti.

također, da li je 20 nm, 55 nm ili 14 je ovde manje bitno. bitan je GH/$ odnos pre svega, a potom tek potrošnja. što je napredniji proces proizvodnje, to je nepovoljniji GH/$ u principu, tako da treba pronaći neku sredinu tu.

ako neko se greje na struju - mislim da dvojbe nema.
 
Poslednja izmena:
Evo ga ;)

7a84f946f4f94aa01dc794f44f9f7b80.jpg
 
to koliko ce se izrudariti je u domenu spekulacija. ne postoji tačna računica.

ono o čemu treba voditi računa:

kad je cena visoka btc-a, kupiti one uređaje koji se obračunavaju u $, i obratno. .
Samo to sto ces izrudariti je bitno, i to je najlakse predvideti tj tu je spekulacija najmanje prisutna.
U cemu se uredjaji obracunavaju je totalno nebitno. Od toga da li si dao dolare ili btc te deli par klikova (u tome i jeste svrha criptovaluta) ili sastanak sa zmajem kako kome vise odgovara.
Jedino bitno je koliko btc si dao za
uredjaj a koliko ocekujes da ces
izminovati.
Struja je jeftina ako se pilicari ili krade. Mene je moje minovanje kostalo preko 0.15$ po kw.
 
predvideti = spekulacija

struja je jeftina u bosni, a i u srbiji se može lako raspodeliti sve to na par lokacija, kako ne bi usao u crvenu zonu, jer su uređaji kompaktni.

i grešiš kada kažeš da je nebitno u čemu se uređaji obračunavaju. ako kupim uređaj koji se obračunava u BTC kada je cena btc visoka, onda sam ga platio x dolara (nije to nebitan podatak, jer se na taj tot daje 20 %).

a ako prodam btc, pa sačekam da padne cena btc-a, pa ga tada kupim, ubijam dve muve: ostaju mi dolari u džepu od razlike, platicu manje carinu + najbitnije: zbog niske cene btc-a naredne promene diffa će biti sigurno manje, ili će diff stagnirati.
 
Poslednja izmena:
Може ли се та царина избећи слањем у другу државу? Какви је ситуација у ЦГ и БИХ што се тиче наручивања опреме за копање?

Право да ти кажем Омниче, сада си и мене мало потпалио да узмем ово чудо. Већ сам дуго размишљао да ли да улажем још или не, међутим ово изгледа примамљиво
 
Право да ти кажем Омниче, сада си и мене мало потпалио да узмем ово чудо. Већ сам дуго размишљао да ли да улажем још или не, међутим ово изгледа примамљиво

Nemojte da se zeznete, nema sanse da dodje na pozitivnu nulu. Druga stvar, link koji se postavio nije zvanican sajt za porucivanje, pazite ima mnogo prevara, pravi sajt je: https://bitmaintech.com/product.htm

Prihvatam opklade u cifru po vasem izboru da miner nece izaci iz minusa, tj. da nece da iskopa 0.58 BTC koliko kosta, cak i da se siporuci i pocne da kopa kad je obecano, tj. izmedju 20-25. septembra. Ako neko hoce da se kladi neka predlozi neki datum kad se opklada razresava, recimo sest meseci od pocetka kopanja?
 
Ja verujem da je to istina ali isto tako verujem i u promenu cene pa sad kako kome racunacica odgovara.
 
Već sam je uposlio...

8fda1b8187cd3a174aa8937deac85f98.jpg


Vrlo jednostavno za podešavanje...
BTC Guild prikazuje 452 GH/s out of the box sto bi rekli.

Interfejs miner-a prikazuje ovako:

 
Poslednja izmena:
evo stigao i meni jutros, doduse, malo je jači, oko 650 GH / 650 W.

omnik, aj promeni naslov teme, skontah da nema ni jedna tema o asic-ima.
 
Poslednja izmena:
U šta želiš da promenim?

Saj - stiglo za pola sata :).Kupio sam od lika sa kupujem prodajem.
 
Ps. Pošto sam dobio 10 poruka sa pitanjem koliko sam platio - 440 eur
 
evo ubacih na brzinu u calc sa rastom diffa 15%. nije loše.

KfOnfug.png
 
Daj jos neki info, kako je to tako brzo stiglo, nije mi jasno, pisao si da mislis o kupovini a sledeci post istog dana stigao je :) (nije bas tako ali kao da imas teleport)
 
Ps. Pošto sam dobio 10 poruka sa pitanjem koliko sam platio - 440 eur


to mu dodje trenutno 1.2 btc-a kada oduzmem carinu od, lupam, 100 eur.

skupo. al realno ti niko ne bi prodao sad 1.2 btc-a u srbiji.

evo moje nove djunte>

3.png



dobih povlascenu cenu> 1 btc, a carina me ispala oko 100 eur. sad cemo da vidimo da li moze se nagura na 650 GH.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam update firmware-a na poslednju verziju koja omogućava overklok i sada vozi 500 GH/s

312f0bb24893ca1fe051ef048f2cc04e.jpg
 
Prešao na ghash, hvala.
Neverovatno konfuzan sajt.
 
Nazad
Vrh Dno