Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Vredi. Dobar telefon za te pare. Jos bolje ako nadjes 1520 i da doplatis malo isplati se. A pare dati na android je cisto bacanje.
 
Vredi. Dobar telefon za te pare. Jos bolje ako nadjes 1520 i da doplatis malo isplati se. A pare dati na android je cisto bacanje.

Prevelika mi je 1520 . I ovo pa mi mnogo . :) .

Nije svaki android bacanje para, doduse jedini koji bih ja mogao da kupim i da budem zadovoljan sobom je Nexus 5 , ima prelep dizajn, i nexus je clean Android . Imao je drugar nekih problema sa 5.0 ali ne toliko. Tako da bi jedino on dosao u obzir, ali ipak ostajem ja na wp.
 
Ako ti ne odgovara velicina 1520(koja je realno najkompletniji telefon) i ne mozes bez Glancea kojeg 930 nema,ne preostaje ti nista sem 830 ili cekanja novije serije koja ce dolaziti sa 10kom
 
Ako ti ne odgovara velicina 1520(koja je realno najkompletniji telefon) i ne mozes bez Glancea kojeg 930 nema,ne preostaje ti nista sem 830 ili cekanja novije serije koja ce dolaziti sa 10kom

Pa razmisljam se da sacekam do jula kad mi istice ugovor sa telenorom pa da uzmem tada ili 830 ili neku novu Microsoft lumiu koja izadje. Mada menja mi se 720 dosadila vise :D . ****m li ga videcu jos malo da razmotrim .
 
Sačekaj, nema potrebe da se zalećeš. Za sistem kao što je WP je ta 720 i dalje sasvim OK.
Znam da na papiru sve to izgleda kao ne znam kakav upgrade, ali u praksi nećeš primetiti neku posebnu razliku.
Imaj u vidu da je cela ta x20 serija po kvalitetu izrade bolja od novih Microsoft Lumija, uključujući i L930.
 
Da, mislim da je suludo sada uzimati bilo sta, dok ne izadje W10...
 
nebo i zemlja razlika izmedju L720 i L830. Imao sam tacno godinu dana 720...
jeste L720 radila lepo, ali je definitivno se oseti pravi skok na L830. U sustini kada pogledam u svemu je bolja, brze se otvaraju aplikacije, vise rama se definitivno oseti ako tel opteretis sa vise aplikacija istovremeno da rade npr 30+min, resuming/loading se mnogo redje vidja. Kamera je mnogo bolja na 830, jednostavno tu nema sta da se poredi. Baterija je slicna, ipak za nijansu bolja na 720, mada je bilo cudnih ponasanja (velike razlike u potrosnji, nekad normalno, a nekad se trosila previse brzo...mada je to bilo bas bas retko tipa 1x u 2 meseca). Velika mana 720 jeste sto poklopac ne moze da se skine, a tel nije vodootporan, sto znaci ako nesto krene po zlu, bateriju ne mozes da izvadis... Jedina prednost za 720 je osecaj dok se tel drzi u ruci, zbog lepo zaobljenih ivica sa strane.
Ja bih sigurno terao jos godinu dana 720, ali nije joj se dalo...slucajno sam je bucnuo xD iako je posle mesec dana susenja 'proradila'.
U odabiru telefona vazi isto kao i za sve u zivotu, koliko para toliko muzike...
 
nebo i zemlja razlika izmedju L720 i L830. Imao sam tacno godinu dana 720...
jeste L720 radila lepo, ali je definitivno se oseti pravi skok na L830. U sustini kada pogledam u svemu je bolja, brze se otvaraju aplikacije, vise rama se definitivno oseti ako tel opteretis sa vise aplikacija istovremeno da rade npr 30+min, resuming/loading se mnogo redje vidja. Kamera je mnogo bolja na 830, jednostavno tu nema sta da se poredi. Baterija je slicna, ipak za nijansu bolja na 720, mada je bilo cudnih ponasanja (velike razlike u potrosnji, nekad normalno, a nekad se trosila previse brzo...mada je to bilo bas bas retko tipa 1x u 2 meseca). Velika mana 720 jeste sto poklopac ne moze da se skine, a tel nije vodootporan, sto znaci ako nesto krene po zlu, bateriju ne mozes da izvadis... Jedina prednost za 720 je osecaj dok se tel drzi u ruci, zbog lepo zaobljenih ivica sa strane.
Ja bih sigurno terao jos godinu dana 720, ali nije joj se dalo...slucajno sam je bucnuo xD iako je posle mesec dana susenja 'proradila'.
U odabiru telefona vazi isto kao i za sve u zivotu, koliko para toliko muzike...

Ma, zadovoljan sam ja sa L720 , vidis meni upala u kadu ,ali sam je izvadio bukvalno odmah i nije se ni ugasila ja sam je brzo ugasio i stavio da se susi. I radila je cim sam je ukljucio verovatno voda nije prodrla u nju .

Sa svime sam zadovoljan odlican je telefon i jedna od najlepsih lumija .

Ali sve dosadi posle nekog vremena imam je vec godinu ipo dana. Evo ni jedne vece ogrebotine na njoj a nikad ni foliju ni masku nisam nosio.

Dok verujem da na 830 onaj metal sa strane cim malo se ogrebe poznaje se.

Ali ipak je to dosta bolji telefon i vreme je da se menja 720 ali necu da je prodajem ostaje u porodici :) .
 
Steta sto ti ne odgovara velicina L1520. Svakako najkompletniji telefon u svakom smislu koji osim velicine (kome smeta) nema nijednu ozbiljnu manu. Ekran, baterija, kamera, glance, micro sd slot... A cena mu je tek 50€ vise od l830 mislim da itekako vredi
 
Sto ? Pa svi ovi telefoni ce da dobiju w10 . Osim ako ne mislis da ce cena solidno da padne ovima na 8.1 kad izadju novi sa w10 sto je vrlo verovatno.
Dobice ali ce i za dosta stvari da budu uskraceni. Drugo, stici ce nova generacija hardvera itd. Jednostavno, da, jeste skok sa 720 na 830 ali mislim da je jos bolje napraviti prelaz na neku "840" za koji mesec. Kada si vec cekao toliko, ja bih sacekao jos malo, prosto vise dobijas.
 
Dobice ali ce i za dosta stvari da budu uskraceni. Drugo, stici ce nova generacija hardvera itd. Jednostavno, da, jeste skok sa 720 na 830 ali mislim da je jos bolje napraviti prelaz na neku "840" za koji mesec. Kada si vec cekao toliko, ja bih sacekao jos malo, prosto vise dobijas.

Bice mi preskupa neka "840" kad izadje mozda mogu da uzmem opet neku 7xx ... Videcemo.
 
pazario sam veceras 830. za sada je odlicna, odoh da podesavam jos kojesta :)
 
koriscena 20 dana. nema tragoca koriscenja, bukvalno je kao nova. u ns, nasao u oglasima za 230€. garancija regularna 2god.
 
je l normalno da se malo vise greje dok je na punjacu a koristim ga? youtube oko pola sata, bas se ugrejao..
 
pa ne znam, valjda ovaj aluminijumski okvir bas prenosi toplotu pa mi se cini da se greje vise nego ostali telefoni koje sam koristio..
 
moja l520 se greje kad je cackam dok je na punjacu i nema problema vec godinu ipo.. to je ok..
 
Da bas se greje dok je na punjacu i koristi se, to sam pisao vec...verovatno je bas to sto kazes, zbog alu rama pa je brzi prenos toplote. isto tako se zesce oladi napolju, ovih dana.
Ono sto je bitno jeste da se telefon ovako ne greje u opste.
 
Ako se odlučim za ovaj telefon, pa mi dođe SIMlocked, može li se, gde, kako i pošto otključati?
 
koliko sam upoznat, tesko se otkljicavaju. ali kod nas su cini mi se kod svih operatera lumije sim free.
 
Ako uzimas od nasih operatera onda su sim free a ako je iz inostranstva oni zakljucavaju svoje telefone ako su sa mreze
 
Ako se odlučim za ovaj telefon, pa mi dođe SIMlocked, može li se, gde, kako i pošto otključati?
NE KUPUJ SIMlocked uređaj !!

Za vrlo malo mreža navodno postoje kodovi za kupiti, koji ni tada nisu jeftini 30-70$,
ali za veliku većinu nema nikakvih opcija za otključati telefon.
 
Pozdrav svima. Da li moze neki korisnik l830 da iznese svoje utiske o telefonu. Prednosti mane. Da li je dobra kupovina? Malo detaljnije po mogucnosti. Hvala
 
evo probacu ja.. vec sam slicno napisao jednom clanu foruma preko privatne poruke, ali se izgleda negde zagubila, ne vidim je u poslatim.

elem..dizajn i kvalitet samog telefona

veoma mi se svidja izgled telefona, izgleda kao neki skuplji modeli. aluminijumski ram doprinosi tome. licno mi se vise svidja verzija telefona sa svetlijim ramom, kod mene na telefonu je crni ram. velicina samog telefona je meni taman, nije prevelik, i nije mu los screen to body ratio. iako u ovom cenovnom rangu to nije retko, svakako mi se svidja sto ima (osvetljene) kapacitivne tastere. ne volim telefone na kojima su ti "tasteri" na samom ekranu. ekran ima gorilla glass 3 zastitno staklo koje je veoma glatko, i deluje cvrsto, mada je magnet za otiske. rezolucija ekrana nije full hd, ali je sasvim dovoljna (294 ppi). moja velika zamerka je koriscenje IPS LCD panela umesto npr Super AMOLED. to znaci da mu crna boja nije bas crna. vidi se cak i na glance ekranu pa malo nervira ali navikne se :) zadnja maska bi mogla biti kvalitetnija.

kamera

iako pise 10mpix, ovaj telefon ustvari ima 8mpix. podrzava i RAW. senzor je samo 1/3.4'' tako da nije bas nesto. ali tu je opticka stabilizacija slike. nisam bas nesto detaljno isprobavao kameru jos uvek, nisam imao materijala za slikanje, ali generalni utisak je da je kamera dobra, nista vise od toga. denim update je doneo odredjena poboljsanja, a kao i kod svake nokije, software dosta kompenzuje problem maleckog senzora. nocu i u uslovima slabe osvetljenosti su slike nestvarno dobre, cak i bez blica. naravno telefon ne sme da se mrda previse da bi uspeo da uhvati svetlost a da ne zamuti sliku. opticka stabilizacija ne cini cuda :) par slika koje sam napravio u mraku su se bolje videle na telefonu nego sto vidim sopstvenim ocima, ne znam kako uspeva da uhvati toliko svetlosti i detalja. video snimak je takodje ok, snima virtuelni 5.1 zvuk sa dva mikrofona- ustvari najobicniji stereo. mikrofoni su dobro postavljeni na telefonu i zvuk u snimku je dobar. sto se tice blica mogao bi biti i bolji. za moj ukus boje na slikama bi mogle biti malo zivlje. novi HDR mod, odnosno rich capture koji donosi denim update je takodje odlican i zanimljiv za koriscenje. takodje sve manuelne kontrole su dostupne, kao i kod svake druge pure view nokije. prednja kamera po specifikaciji ima 0,9mpix, snima u 720p. dobra je za skype.

zvucnici

u razgovoru je zvuk na slusalici dobar. takodje i kada je muzika u pitanju, zadnji zvucnik se lepo i glasno cuje, ne izoblicuje zvuk. mana je sto je zvucnik na poledjini, medjutim, zadnja maska je malo zakrivljena i ima rupicu kroz koju se zvuk bez problema cuje i kada telefon stoji na ravnoj povrsini. dakle ne ostane zacepljen zvucnik kada je telefon na stolu. vibracija je prosecna. tu je i dolby digital kao i ekvilajzer. nemam bas neke dobre slusalice za poredjenje ( http://n2.static-elipso.com/images/big/106847.jpg ), ali na ovim sto imam se lepo cuje.

baterija

uz zahtevniju upotrebu bi trebalo da izdrzi ceo dan bez problema, uz umerenu upotrebu sa gasenjem neta i dva dana. kod mene sa nekim prosekom, upaljen wifi, gps, mobilni net....ujutru kada ga oko 7 skinem sa punjaca, oko ponoci mi ostane 30-40%. lepo je sto su ubacili opciju za bezicno punjenje baterije, samo mi jos treba i punjac za to :)

ostalo

memorija je 16gb sto mislim da je sasvim dovoljno za sve aplikacije (instaliram ih na internu memoriju da bi se malo brze pokretale), dok za sve ostalo ima mesta na memorijskoj. 1gb rama nije malo, sasvim fluidno radi sve. procesor je takodje dobar za sve osim za neki heavy gaming. ali ne igram igrice pa nisam ni tu imao nekih problema. tu je podrska za dolazeci LTE, svakako prednost.

bugs :)

imam u kuci 2 wifi rutera, i telefon se cesto prebaci na onaj sa slabijim signalom koji je u drugom delu kuce, pa moram rucno da ga vracam na ovaj blizi, to me bas neravira. desilo mi se 1-2x da mi ne sacuva sliku (lumia camera) kada slikam i odmah izadjem iz kamera aplikacije. drugo nista bitno nisam primetio, ili ne mogu sada da se setim.

+
glance
bezicno punjenje baterije
dizajn

-
IPS LCD
procesor

zakljucak?
da li je dobra kupovina? ako se gleda windows phone, mislim da jeste. svakako nije "afordable flagship", kako ga microsoft reklamira, jer, nit' je afordable, nit' je flagship :D ali mislim da je za te pare ok. ko hoce da odvoji malo vise para, tu su 930 i 1520.
 
Poslednja izmena:
Poredio sam sa ortakom koji ima iPhone 6+ i moja L830 ipak daje malo bolje slike. Nisu preterano bolje, ali moze da se vidi razlika. U sustini, kamera je vrhunska za telefon. Prednja je razocaranje, mada srecom meni sluzi samo za skype.
Inace sad sam bio na odmoru oko nedelju dana i koristio sam bas dosta kameru, oko 350 slika :D (70-90 sam obrisao kasnije). Baterija se pokazala jako dobro, 2 dana uz 50ak slika u toku dana, wifi par sati ukljucen, malo vesti preko tel, high brightness u toku dana, kuci low (tako mi najvise odgovara u zatvorenom). Ovako mi baterija traje 1,5 dan...koristim mnogo whatsapp i izgleda da on cedi bateriju.
Sada sam imao i prve probleme, lumia kamera mi je pukla 3 puta i morao sam da vadim bateriju da bih povratio telefon (mozda bi se i sam vratio, ali posto sam stalno bio u pokretu i slikao, onda nisam cekao ni 5s :) ionako se tel upali za 10ak sekundi). Iskreno nemam pojma da opisem situaciju, da li je bila u pozadini aktivna aplikacija ili sam je ukljucio tek, uglavnom samo mi je stajala zamrznuta slika sa kamere i nista nije reagovalo od tastera...valjda je zbog prekomerne upotrebe :p
A ovako sto se tice ukupnog utiska o telefonu, ja ga preporucujem svakom i naravno slozio bih se sa vecinom sto je rekao pajica...
 
Nazad
Vrh Dno