Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Kakav je ois na 830 el moze nocu (sijalicno osvetljenje) da na ss 0.5s/ iso 100 da napravi cistu sliku bez blura??
 
Poslednja izmena:
ne moze, tj bas da bude ludilo slika kao danju ne...ali napravis kompromis pa ima malo suma, ali zato nije mutna. Ali najveci problem je sto treba malo iskustva da bi uvek pogodio, npr ja nisam imao pojma do ovog telefona kako bih podesio ss, iso ili osvetljenje (nije da sad nesto mnogo znam :D), e sad kad se malo poigram dobijem dosta bolju sliku nego na auto podesavanjima.

@pajica123
dobro malo sam preterao...pre 10ak dana sam neki snimak pustao i pojavljivale se kockice pri preskakanju...ali sada sam npr pustio nekoliko full HD snimaka i maltretirao maksimalno, preskakao napred nazad i radilo sve kao sat, ni da secne. Sta znam, ostaje da je procesor slab, ako nista drugo mogli su da stave sa jacom hercazom i naravno bolji gpu.
 
Ono sto sam ja video novo na brzinu, to su instant brza kamera i sto mi je medju najbitinijim, mobile data u notification centru :D
 
ima li razlike u kvalitetu snimaka i fotografija? nije dobila 4k snimanje ipak?
 
A bez 4K ne mo´ž da se živi pa to ti je :D
Takvi smo mi Srbi...
 
zar ne sme da se diskutuje o tome? pise se ovde na forumu o svemu i svacemu, a bez svih ovih stvari moze da se zivi. zar se na forumu sme pisati samo nesto sto je od zivotnog znacaja? planiram da kupim ovaj telefon, pa me eto interesuju i sitni detalji. mislio sam da forum za to sluzi. ali eto, takvi smo mi srbi, pogresimo..
 
Neogeo moras se sloziti sa pajicom...U ostalom razvoj tehnologije je ubrzan, tako da se sve postaje mnogo brze dostupno vecini.
A sto se tice diskusije, 4K jeste odlican ali nije isplativ bar ako nemas dosta memorije(a i upload na drive nije resenje jer ce da traje i traje), sa full HD bar snimis 2min za 200MB, a 4K ti tih 200MB pojede za 20s.
 
Da li vi ljudi mozete da poverujete, da ja nisam napravio ni jedan video snimak ni na jednom telefonu, a imao sam ovu 830 koju sada ima neogeo. sada imam Meizu mx4, pre toga xiaomi mi2, nexus4, note 2, ....
 
I ja slabo, ali ovaj 4K je zanimljiv zbog izvlacenja frejmova u 8mpx
 
vredi li dati 270e za ovaj fon ili dobaciti do 350 i uzeti 930?
 
vidim po negde u oglasima i za oko 255e (830).

nije bas mala razlika, oko 100e.

e sad, 930 je svakako bolja. jedino sto mi se ne svidja na 930 je sto nema glance a ni memorijsku karticu.

zavisi od finansija i na prvom mestu kako ces koristiti fon. ako ti je presudna kamera, procesor,ram..sve ide u korist 930. ali nije drasticna razlika. ja licno ne bih dao 100e vise.
 
Najjednostavniji opis ti je: 830 je "Golf", 930 je "Passat".

Dobar je i Golf ako nemaš(nedaš) pare za Passat-a..
 
onda ako cemo tom analogijom da idemo:

passat je limuzina dok je golf karavan, pa ima manje mesta za prtljag (nema memorijsku kart.)

passat nema ksenon farove (nema glance)

passat ima jaci motor ali nedovoljno velik rezervoar pa zbog potrosnje predje malo manje od golfa (krace traje baterija)

golf nema direktno ubrizgavanje i turbo kompresor, pa sporije krece (manje rama)

sofersajbna mu je manje povrsine pa je malo nepregledan (losija kamera)

:)

cinjenica je da je passat brzi, kvalitetniji i udobniji :)
 
Tehnicki i fica ide al koliko dobro? Zanimalo me je da li vredi dati 270€ za 830..
 
ako ti treba, vredi dati :) ja sam nasao jednu za 230e. kaze da je stara 20 dana, i da je kao nova bez tragova koriscenja.. mozda sutra pazarim.
 
Onda nema nista bolje za te pare,ali opet ne vredi 270e,moze za manje da se nadje. Jedino ako nadjes nekako 930 ili 1520,ali jako tesko ako ne dodas bar jos 30e.
 
Onda nema nista bolje za te pare,ali opet ne vredi 270e,moze za manje da se nadje. Jedino ako nadjes nekako 930 ili 1520,ali jako tesko ako ne dodas bar jos 30e.

Pa naso sam na ebay 250-260$ ali dok platim postarinu i carinu to je opet to .

Ne bih 930 nedostajace mi glance. Tako da moram da uzmem 830 kako god ga okrenem :) .
 
Ako izostavis dizajn telefona onda naravno da ne vredi. Ali sve kosta a najvise premijum stvari, ovaj tel nema premijum hardware, ali ima premijum dizajn i kameru koja je na granici tog segmenta...
Pa i microsoft je odmah krenuo sa pricom affordable flagship phone tako da je to ta cena...inace, krenuli su sa 380e.

Ne vezano za vasu debatu...malopre sam dobio update za lumia cameru i deluje da je sve ubrzano za nijansu, nista posebno ali bitno je da se radi na unapredjenju
 
Ma kakav crni premium, ostavi se supljeg Microsoft marketinga.
 
Nazad
Vrh Dno