Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Ja koristim L830 Telenorku i prezadovoljan sam a na Glance se jako brzo navikneš, a odvikavanje je teško i mukotrpno ;)
Da imam para kupio bih L930 ali i L830 mi extra završava posao.
Naručih pre neki dan crni Nillkin bamper i sceen protektor za 650RSD iz Kine.
 
Ja koristim 930 od avgusta i malo sam cackao 830. Nisu uopste u istoj klasi, tako da ne bi trebalo porediti uopste ali i 830 pruza dosta i sigurno se necete razocarati..
 
Evo malo automatskih sliki sa L830:
WP_20150122_13_58_47_Pro.jpg GOTOVA NOGICA.jpg WP_20150131_15_25_20_Pro.jpg
 
Samo vizuelno su slicni 830 i 930, sve ostalo ide u korist 930, mnogo bolji display, visestruko brzi Krait hardver, memorija i ostalo.
 
Od 8.1 je pocela nazalost da se pojavljuje razlika,bas je osetno,kod svih slabijih telefona.
 
Najjaci i najslabiji wp guraju wp os podjednako glatko i tu se razlika hardvera ne vidi. Igrice su te koje naprave razliku kod wp-a (nije ovo android bre). O vizuelnoj sminki fona ne polemisem.

Ponavljam. U sasvim obicnom radu nema razlike. Probao sam sve wp-e (lumie) tako da znam o cemu govorim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidi se razlika i u ulasku u settings se vidi. I kroz svaku aplikaciju. Moze win biti lak koliko hoce, ali snaga je snaga
 
Probao 1520,820,920,aktivno koristim Ativa,i vrlo cesto 520,630,720 i od 8.1 apdejta je evidentna razlika izmedju onih sa 512 rama i ovih sa vise,izmedju 1 i 2 je vec manja razlika,ali opet vidljiva.Pri ulasku u sve aplikacije,pogotovo settings i u exploreru. Daleko od toga da je to nesto preterano i da smeta u radu,ali se ipak primeti,tj nije kao na pocetku.
 
Opet neki pričaju bajke da "svi wp uređaji rade isto..." :d
 
Ja ne znam da li ste vi poceli da merite u mili sekundama kao u and sekciji ali sa vama nesto definitivno nije u redu :)
Imao najjeftiniju 525, imao Ativ-a, sad sam na 1520. Ja ne znam o kakavim do duplo boljim performansama, ulascima/izlascima pricate. Sva 3 telefona su radila podjednako dobro i brzo. U normalnom radu ja ne primecujem neke razlike. Ako su u pitanju igre, tu je vec mozda druga prica. Govorimo o normalnom korisenju telefona.
 
Nisam ja ni napisao da je velika razlika,ali se oseti reckanje. Jako daleko od toga da je lose,ali nije ni perfekt kao sto je bilo.
 
Mogu da potvrdim na npr. moja l520 sporije radi od l630 iako je veoma mala razlika izmedju ova dva telefona. Mogu da zamislim samo kako radi l930 u odnosu na l520... Toliko o tome da svi isto rade.
 
Jedino usko grlo kod wp-a je grafički čip koji vrši rendering (kako 2Da tako i 3Da) i zbog kog vam se čini da neki radi lošije a neki bolje...
 
Naravno da se primecuju, nije mala razlika nego duplo

Duplo ? :D Nije dupla razlika ni izmedju 930 i 720 :D .

Gledaj malo performance test izmedju 830 i 930 na youtubu . Ima razlika ali manja od pola sekunde u pokretanju vecine aplikacija.

Ovaj lik kaze da mu se vise svidja 830 , da je displej prirodniji lepsi, a fali mu samo 6 pixela do 300ppi tako da je skoro neprimetna razlika u tome, takodje baterija duze traje na 830 , ali naravno kamera i sve ostalo je na strani 930

https://www.youtube.com/watch?v=6beRVM0d3HM
 
Duplo ? :D Nije dupla razlika ni izmedju 930 i 720 :D .

Gledaj malo performance test izmedju 830 i 930 na youtubu . Ima razlika ali manja od pola sekunde u pokretanju vecine aplikacija.

Ovaj lik kaze da mu se vise svidja 830 , da je displej prirodniji lepsi, a fali mu samo 6 pixela do 300ppi tako da je skoro neprimetna razlika u tome, takodje baterija duze traje na 830 , ali naravno kamera i sve ostalo je na strani 930

https://www.youtube.com/watch?v=6beRVM0d3HM

Naravno da je duplo, pogledaj sve na papiru. Zatim pogledaj razliku u ceni. 830 ne opravdava toliku cenu.
I sad ces reci to na papiru ne znaci nista, a ja cu ti reci da pogledas kako je 1020 prosla sa s400 procesorom i sta bi bilo da ima s600 npr
 
Naravno da je duplo, pogledaj sve na papiru. Zatim pogledaj razliku u ceni. 830 ne opravdava toliku cenu.
I sad ces reci to na papiru ne znaci nista, a ja cu ti reci da pogledas kako je 1020 prosla sa s400 procesorom i sta bi bilo da ima s600 npr

Jeste na papiru duplo 1gb ram vs 2gb ram , 1.2 quad core vs 2.2 quad core, ali ja pricam o performansama u radu.

Recimo otvaras fb aplikaciju , ne otvara se na 830 2 sekunde a na 930 1 sekundu, vec je razlika mnogo manja.

Da jeste 830 malo skuplja mozda za tu specifikaciju ali ima skoro potpuno isti dizajn i iste materijale kao 930 , a evo na tom klipu covek na kraju kaze da 930 ne opravdava sto je toliko skuplja od 830
 
930 je kralj precenjenih telefona :)
 
koji je zadji update za ovaj fon, i da li ima/ce dobiti 4k snimanje ?
 
Nece sigurno, procesor je uzasno slab da bi to podrzao. I ovako se muci na full HD snimcima po nekad.
 
Mislim da 4k ide samo na s800 a to su jedino l930 i 1520 od wp-a
 
da li l830 ima problema sa restartom kao l735? htela bi da je kupim al se plasim tog problema.
 
Ja imam nesto vise od 3 meseca i za sada nisam imao ni najmanji problem, pu pu da ne ureknem :p
 
L830 nema nikakvih problema u radu.
 
Nazad
Vrh Dno