Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Znam da moze ovako pozadinu staviti, ja sam mislio na ovo background sto ima dark i white, da tamo ima opcija da se izabere neka druga pozadina :D
 
Kazu da ce na W10 za telefone biti wallpaper edge to edge kao na W8.1 ;) to su trebali odmah tako da odrade na WP 8.1



Concept ali ovako nesto npr



b6408e7ec28c0600db3e70370cdca37a.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedina zamerka ovom modelu su loša plastična leđa!
Ostalo fercera perfektno...
 
[YOUTUBE]YFg137myJSk[/YOUTUBE]
 
Bravo neogeo za izbor. Ja sam se jako dvoumio izmedju 1520 i 1020 i na kraju, kao moguci izbor ostao 830 :)
Cekam da prodam Ativ-a i definitivno bi trebao da uzmem ovaj telefon. Jes da je skuplji od 1020, ali je i zaokruzeniji kada se pogledaju svi detalji.
 
Nebih se slozio sa tobom da je "zaokruzeniji" od 1020. Mozda baterija koja nije vise od 20% bolja na 830.

Izrada/kvalitet svakako 1020. Procesor nije toliko bolji iako je quad core u 830 ima raznih testova. Ekran Amoled (Glance prisutan) a kod 830 toga nema. 1020 koji je eto na trzistu 1.5god i dalje je dobra kupovina da ne pominjem zbog cega najvise ;)
 
Poslednja izmena:
Cudno mi je to sa ledjima. Plastika je takvog kvaliteta ( mislim na debljinu i na savijanje )kao na samsung galaxy s5, ali bas dobro zatvara, Cak sto vise nije bas lako ni da se otvori izprvog pokusaja. Meni jedino nije jasno zbog cega taj quad core procesor. Za ove pare su mogli da stave quad core iz 930, i onako je ona samo neki 50ak eur skuplja, bar kod raznih KP prodavaca
 
Poslednja izmena:
Nebih se slozio sa tobom da je "zaokruzeniji" od 1020. Mozda baterija koja nije vise od 20% bolja na 830.

Izrada/kvalitet svakako 1020. Procesor nije toliko bolji iako je quad core u 830 ima raznih testova. Ekran Amoled (Glance prisutan) a kod 830 toga nema. 1020 koji je eto na trzistu 1.5god i dalje je dobra kupovina da ne pominjem zbog cega najvise ;)

+1 Ne moze 830 nikako da bude zaokruzeniji od 1020.
 
Kako kome. Meni je zaokruzeniji iz vise razloga:

Ekran 5" vs 4.5"
Kamera 10MP vs 5MP (39 ili 41MP ne bi koristio iz razloga sto bi fotkao porodicu na putovanjima i odmorima i ne zelim da se borim sa fajlovima od preko 10mb - za kvalitetnu fotografiju koristim Nikon D800)
SD kartica: da vs ne :)
Baterija: jaca vs slabija

Znaci, sto se mene tice, ovo je mnogo bolji izbor.
 
slika sa telefona je slika sa telefona i moze da se koristi u strogo amaterske svrhe (porodicno, facebook itd). Ukoliko nisi koristio nista naprednije od mobilnog ili PS aparata, a verovatno nisi, onda je tvoja reakcija opravdana.
 
fd341df994888a84c3a9e6967acd45ad.png
Da ne idemo u off bolje da si rekao da ti se vise svidja 830 a ne da je generalno bolji od 1020. BTW vidim da si ne upucen ali imas ProShot aplikaciju i mozes da slikas i u vecim rezolucijama od 5PV a pritom manjim od 34mpx ;) Ja sam imao Nikon D90 i znam sta moze jedan DSLR, ali telefon ti je uvek pri ruci i daleko je kompaktniji od masine od pola kg.
 
Da, vise mi se svidja 830 u smislu sadrzine paketa (veci ekran, sd kartica, odlicna kamera, dobra baterija). Neupucen se pise zajedno :)
Btw, ja sam naglasio (u prvom postu nisam, ali dalje jesam) da se te stvari meni svidjaju kod modela 830.

Koliko generalno izdrzi baterija na 830 sa 3g, wi-fi, gps kombinacijom (tipa nekoliko poziva dnevno, nekoliko poruka, malo neta itd). Kod mene na Samsungu sa svim tim ukljucenim izdrzi dan ipo, kad prebacim na 2g izgura gotovo 3 dana.
 
Do si u prvom postu napisao da je po TEBI zaokruzeniji uredjaj nista od ovoga ne bi bilo napisano.

I meni je Nokia 110 zaokruzenija od Samsunga S5 jer mu duze traje baterija, a meni je to najbitnije.
 
Poslednja izmena:
Ma daa, ali 1020 ima naj bolji foto aparat inegrisan u mob tako da je vise aparat nego mob pa kome sta treba. Madaaa mislim da je 830ka zlatna sredina :)
 
Svakako dobar telefon, malo skup za svoju klasu ali vremenom ce to da se popravi, ali da nema Glance, pa to ti je kao kad bi Porche odustao od Boxer motora u svojim prelepim modelima...
 
Meni je nonstop ukjucen 3G i wifi, lokacija. Uz moje koristenje , 10-20 min razgovora, i tako poruka uz browsing, najvise tapatalk, i market. Uz nesto fotki dva ipo dana mogu da izvucem
 
Extra zaista. Meni na L820 sa svim tim ukljucenim jedva izgura od jutra do veveri...
 
U jeeee. Bas fino ovo za bateriju. To je bas onoliko koliko i ja koristim telefon u toku dana. Moram da priznam da ako je zaista tako, da je to mnogo dobro.
Jes da mu je cena posteno zabiberena (nadam se da ce se to srediti) ali taman dok ja prodam Ativ-a, dotle ce valjda spasti za koji € :)
 
Pozdrav svima, imam par dana ovaj telefon pa da podelim iskustvo (za prethodni telefon sam na ovom forumu dobio dosta dobih informacija pa cu nadam se nekom pomoci).

prvo dobre stvari o telefonu :)
1. Meni je telefon prelep :p dizajn telefona je odlican, deluje kao premijum telefon. Metalni ram je tanji od pune debljine pa telefon deluje tanji nego sto jeste. Materijal, zavrsna obrada i ceo dizajn su skinuti sa 930, ali je dizajn unapredjen, jednostavno ovaj telefon izgleda lepse. Drzao sam oba jedan pored drugog i dodatni plus je manja tezina.

2. Ekran je odlican, boje su super i gustina pixela je dobra, pikseli se ne vide. Na mnogim portalima su nedostatak full HD ekrana stavili kao veliki minus, ja nisam nesto uspeo da primetim veliku prednost full HD ekrana niti mi je to bilo bitno pri kupovini. Iako je ips lcd, boje nisu previse hladne, dodje kao neka sredina do amoled ekrana. Jedino sam se malo razocarao na maksimalnu jacinu osvetljenosti ekrana. Ovih dana nije bilo mnogo sunca pa nisam siguran kako ce se pokazati kada je lepo vreme, za sada je sve kako treba i uvek mi je osvetljenost na medium.

3. Kamera je solidna, nisam je jos mnogo testirao, ali je bolja od npr l 720. U mracnim uslovima kamera rastura, ne znam kako je moguce, ali sa jedva malo svetla, slika je prilicno svetla i sa realnim bojama koje ja golim okom nisam mogao da vidim. Opticka stabilizacija fino radi(slika se brzo izostri kada pomeram telefon), ali je za dobre slike potrebna mirnija ruka. Nisam nesto umesan u slikanju pa su mi sva podesavanja na auto :).

4. Sto se tice samog rada, prlicno je brz, u odnosu na l 720, dosta brze otvara aplikacije. Za sada sve radi odlicno i bas sam zadovoljan. Pre kupovine sam se pribojavao jer ima stvarno tanak procesor, po nekim testovima duplo slabiji od npr snapdragon 800, ovde su mogli da stave iz 600 serije. Nema pregrevanja sto je super, mada mozda nisam ni primetio lepo jer su cipovi na vrhu telefona.

mane:
1. usb prikljucak je na vrhu sa leve strane, mnogo je bolja opcija da je na dnu po sredini.
2. Kada je na punjacu i pritom ga koristim pocinje brzo da se greje cak i kad se malo koristi, tipa whatsapp, tako da se trudim da ga tad sto manje koristim. Za punu bateriju je potrebno oko 3h cini mi se (nije bas sjajno, ali sta je tu je).
3. Kada se pritisne power dugme da se otkljuca (ili dupli tap na ekran), prodje skoro cela sekunda dok se ekran ukljuci.

Sto se tice trajanja baterije, nije lose, trenutno malo vise od celog dana ali to je ok, posto ga dosta i koristim. Pretpostavljam da ce se uglavnom kretati od jednog do 2 dana.
Kao sto se vidi,za sada sam prilicno zadovoljan telefonom :)
 
[YOUTUBE]dDXZVc7xUXY[/YOUTUBE]
 
Cek zvuk je kao na 1020 te jacine? Onda je ok.
 
Nazad
Vrh Dno