Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Nećeš se usrećiti sa baterijom na 830.

Znaci daj da postavim pitanje po treci put, valjda ce mi neko odgovoriti. Imao sam Lumia 735 telefon. Odgovarala mi je baterija na njemu, stavise odusevila me je. Racunam da Lumia 830 moze da ima u najgoru ruku 20% goru bateriju. To mi odgovara. Da li je baterija na Lumia 930 znacajno gora od baterije na Lumia 830 modelu?
 
Baterija na L930 je značajno gora ali taj telefon vredi svaki cent mada je preskup i zastareo. Isto to važi i za L830.
L735 ima ekstra kamericu pod wp8.1 sistemom i sa Lumia Camera aplikacijom je ekstra stvar. Generalno kvalitet kamerice zavisi 50% od očekivanja osobe koja je koristi i 50% su tehničke mogućnosti iste...
L650 je novi hit (čim cena bude pala za još neki €vić).
 
Evo da ti ja napišem, koristim lumiu 830 već 8 meseci i ja sam prezadovoljan, nikad vise nazad na Android, meni baterija sa w10 traje dan i po lagano, šta to znači, znači da pred spavanje uvek ostane oko 30ak posto i ako ga ne stavim na punjač, sutradan do 12 otprilike izdrži. Kolega ima 930 i puni svako veče a koristi je mahom za telefoniranje, poruke i malo surfa, a ja koristim dosta what's app, instagram, fb, I min pola sata dnevno razgovora i po koji mejl i opalim 10ak fotki dnevno otprilike...

Sent from my Tesla_Tablet_L7_3G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Retko ko moze da ti poredi direktno ta dva telefona, jer ljudi imaju ili jedan ili drugi i to je to. Mi ti pricamo za to sto imamo, dakle za L830. Kao sto si i sam video, dosta je korisnika zadovoljno, neki mogu i da izvuku bateriju duze od jednog dana, sto kod mene nije slucaj. Tacno jedan dan i to je to. A ako L930 ima losiji battery life, onda je to stvarno j**ena stvar, iako bih na prvu loptu bez razmisljanja uzeo L930. Mada ti si bese rekao da neces prelaziti na Win10 jos uvek, a na Win8.1 je baterija mnogo bolja. Meni L830, dva dana drzao lagano.
 
Hvala na info, a mozete li mi reci 2 stvari. Koje su prednosti Windows 10 Mobile OS-a(posto u W10M temi su ignorisali moj post) i da li je interfejs gladak kao i u Windows Phone 8.1? To me najvise smara kod mog Android tableta(Lenovo S8), sto neke aplikacije kao skajp se pale tek nakon 3-4 sekundi, sto tastaturi nekad treba sekund da se pojavi, sto nekad ima delay izmedju prikazivanja mojih inputa...
 
Win 10 je odlican, uz par prednosti ali i par mana. Sto se tice mana, jedine dve po meni su baterija i kamera. Za bateriju sam ti vec objasnio, a za kameru je minus nedostatak Lumia Camera aplikacije iz Win8.1.. ima nekih alternativa, ali ova kamera je pravila ubedljivo najbolje slike. A prednosti su mnogo moderniji i lepsi izgled, dosta novih funkcija koje nedostaju prethodnoj verziji sistema, a najveca prednost su nove univerzalne aplikacije koje izlaze samo za Win10 i odlicne su. Meni radi odlicno, samo je bitno da ga instaliras kako valja, svaki update da ubacis i resete da radis.. malo smara dok sve sredis, ali isplati se. Lepo i glatko sve otvara, uz fine animacije, tako da za to nemas brige. Rekao bih ti da nadjes nekog i isprobas malo i jednu i drugu verziju Windowsa na ovom telefonu, pa sam prosudi. Moj savet bi bio da uzmes Win10, jer je ipak novije, nove aplikacije, a i valjda ce srediti taj batery life u Redstone update-u.
 
Aleksandre, ne bavi se toliko analizom.
Kupuj šta ti se sviđa i uživaj u tome. Svako će izneti sopstveno mišljenje koje je subjektivnog karaktera i tu se cela priča završava.
Ako na osnovu toga biraš telefon, grdno ćeš se prevariti.

Za mene, npr, W10M radi perfektno. Gladak je UI, normalno funkcioniše i bez seckanja, a sve to na L640LTE koja je niža klasa od gore pomenutih telefona...
..
 
Evo i ja da kazem nesto o 930 kad si vec pitao u ovoj temi...
Igrom slucaja mogao sam moju 730 sa w10 na njoj da zamenim za 930 (uz doplatu) i odmah sam je bacio na w10.
Znaci, FHD ekran, kamera sa OIS-om i sam dizajn (+ hardverski tasteri i za kameru i za sistem) je cista 10ka od mene.
Ono sto mi malo smeta, mada sam znao za to pre nego sam uzeo telefon je baterija i pregrevanje uredjaja. Zna da bude onaj metalni okvir vreo da mozes da prziz kajganu kad duze radis na telefonu npr. igras se ili surf itd. Moja pretpostavka je da preko tog metalnog okvira on hladi SoC, mada je bio neki insajder bild koji je smanjio grejanje - sto znaci da je ipak koliko toliko i do OS-a. 2-3 bilda posle isto se greje kao i ranije.
Baterija za moje uslove koriscenja izdrzi ceo dan, necu sad nabrajati koliko cega ali dacu ti primer jer sam sad u Grckoj - da sam 950km presao uz pomoc GPS-a na telefonu sa jednim punjenjem (uz povremeno gasenje mapa na ravnim deonicama).

Ono sto je bitno kod svakog win phona je kako si podesio da ti aplikacije rade, u pozadini ili ne u zavisnosti od licnih potreba i sve ce raditi kako treba... Jednom kad podesis, miran si. (set it and forget it) :-D

Sent from mTalk
 
ravno godinu dana imam 830,smatram se prosečnim korisnikom,utisci su odličniiiiii:)što se aplikacija tiče sve što sam koristio na androidu koristim i na wm10.ni jedna mi ne fali,na insideru sam,prvo se oduševim,a onda kratko razočarenje pa opet oduševljenje:)uglavnom je sve na strani ovog telefona,bar što se mene tiče.novi viber mi je u početku brljavio sa onim bugom sa obaveštenjima(ono kad ostane na glanceu kao nepročitana poruka)ali se popravilo samo od sebe,za bateriju ne znam šta da kažem,uglavnom izgura ceo dan,ali ne gasim wifi,3g,dosta surfa.još jedno oduševljenje npr,juče ,ustvari noćas oko 2 sam ga skinuo sa punjača sa 88% baterije,uključeni wifi,3g,lokacija,surf,pozivi itd,evo ga sad na 47%.videćemo kako će se dalje ponašati baterija,ovo je prvi put da izgura toliko,namerno sam ostavio lokaciju upaljenu.sve u svemu odličan telefon,nema štucanja,nema nekih bitnih bugova
 
Čudno je ovo oko trajanja baterije, neki ne mogu da je potroše, a nekima ne može ni dan da izdrži. Ja sam negde u sredini, imam 830 oko dva meseca, kupio je polovnu i za to vreme je bilo različitih iskustava. Uglavnom loših, očekivao sam da bude daleko bolja baterija od 925 koju sam prethodno imao, ali to nije slučaj, barem do sada nije bilo. Bolja je u nekih scenarijima upotrebe, ali recimo lošija u stendbaju, 925 mi preko noci skidala 3%, a 830 8-9%. Nije strašno, ali opet...

Ovo što mikvuk piše ja nisam iskusio, da je sve uključeno i da pregura ceo dan. I čitam to i nerviram se, pa krenem malo da istražujem zašto ima tako različitih iskustava. Koliko sam shvatio ključno je sledeće. Scenario u kojem napravite update na novu verziju, insider ili zvaničnu, napravite hard reset i ostavite da sam azurira aplikacije i nista vise ne dirate je poguban. Sistem je teško ***** i očigledno vrti procese u pozadini do besvesti i guta bateriju.

Ključna stvar je ići redom u sve aplikacije, od alarms and clock, do xbox ili šta je već poslednje i svuda, ali svuda, posvetiti vreme aplikaciji. Prijavite se na groove, flipboard, xbox, svuda gde se to traži od vas, na maps, here drive, svuda. Pootvarajte office paket i svuda snimite po neki dokument, nebitno šta. Ako imate igrice pokrenite i odigrajte nivo. Treba vremena za sve to, ja sam neke stvari koje ne koristim deinstalirao, prvo je leteo facebook, skinuo sam i health and fitness za potrebe eksperimenta.

Sledeće je u accounts ući na kids Corner i aktivirati ga, pa posle isključiti. Ovo bi trebalo da osim baterije popravi malo i performanse, ne znam jer mi nije ni kočilo, ali sam svejedno uradio.
Ko ima kortanu skinuti live tile. Ja je nemam, ali sam skinuo Edge sa start skrina i sad ga otvaram iz liste aplikacija.
Mail sinhronizaciju obavezno promeniti sa based on my usage na recimo sat vremena ili kako god vama odgovara. Ja stavio na dva sata.


Nakon svega toga trenutno stanje je sledeče, uveče mi je bilo 77% nakon osam sati bilo je 75%. Znači stendbaj popravljen neverovatno. Drugo veče sa 50% na 50% za nekih sedam sati. Držao sam na avionskom režimu druge noći. Ranije kad skinem s punjača nakon pet minuta mi je na 98%, uključivao airplane mode ili ne isto se praznilo preko noći. To se popravilo. Brže se i puni telefon. Tokom upotrebe je takođe bolje, ne tako dramatično ali primećuju se razlike.
Ko ima probleme s baterijom neka isproba, pa neka javi da li ima razlike.
 
Interesantan eksperiment definitivno :D .. sigurno cu isprobati, cim se vratim sa puta, jer sad nemam vremena. Ako neko u medjuvremenu isproba, neka ubaci rezultate pa da vidimo.. ako ovo zaista radi, bice sjajno.
 
Posle dugo vremena, konacno sam isprobao ovo.. i mogu reci da ima nekih poboljsanja. Do sad kad odem na spavanje, baterija je bila ispod 10%, a sada je skoro 30%. Ipak mora na punjac jer ne moze da izdrzi jos celu noc i sutradan, ali je ipak bolje.
Izvinjenje za dupli post, ali prethodni je bas odavno.
 
Pa izgleda da su ostali korisnici zadovoljni trajanjem baterije, pa ne bi ništa da diraju. Inače jedna napomena, čim se ažurira neka aplikacija trebalo bi joj posvetiti malo pažnje i tako uvek održavati sistem.
 
Pa izgleda da su ostali korisnici zadovoljni trajanjem baterije, pa ne bi ništa da diraju. Inače jedna napomena, čim se ažurira neka aplikacija trebalo bi joj posvetiti malo pažnje i tako uvek održavati sistem.

Bas i ja to gledam sad :D ... ili ih mrzi da se cimaju, treba vreme dok se sve sredi.
Sta kad se azurira ? Pa vec je ulogovano i settingsi su uglavnom preuzeti sa prethodne verzije, zasto bi opet podesavao ?
 
Da, ali recimo office programi uvek posle ažuriranja imaju neko obaveštenje ili whats new, pa za svaki slučaj, microsoft je to. Zadnji fast insider build bi trebalo da nosi ispravke za 830 i 930 vezane za trajanje baterije, ja prešao i videćemo da li je istina,par zadnjih bildova redstona je bilo neprijateljski nastrojeno prema bateriji.
 
Da, da, kapiram, ubuduce cu da obratim paznju i na ta azuziraranja. Ja nisam na insider programu, tako da nemam pojma sto se toga tice :D .. prenesi utiske o bateriji sa novog builda.
 
Ništa nisu popravili, užasna je baterija barem u prvom danu korišćenja. Preko noći, uz sve isključeno, potroši 15%, a glavni potrošač je START. To je na nivou prethodnih redstone verzija.

Ostaviću dan, dva ovaj build, pa ako se ne stabilizuje vraćam se na ove zvanične, koje je izgleda lakše kontrolisati. Na ostalo nemam zamerke, radi za sve pare. Ništa nije puklo, zakočilo ili slično. Napominjem da sam u deset dana išao sa 372 nazad na osmicu, pa 420, i onda 383 i 385 bez hard reseta.
 
Poslednja izmena:
Crown, pališ li battery saver noću i koliko onda potroši %?
 
Ne palim, nemam neki utisak da pomaze. Update stanja, pred spavanje sam prosao sve aplikacije opet, instalirao i fitbit, ukljucio motion data i skinulo mi je za sest sati dva posto baterije. Mozda se stabilizuje, ipak je sveze instaliran.
 
Meni sa upaljenim saverom i wifi (ne gasim nikad net) od 22 do 8h potroši skoro 10%, 8-9 kako kad.
Na 8.1 je saver mnogo više pomagao nego sad, realno.

A koliko ti inače izdrži baterija, dan?
 
Na onoj oficijelnoj verziji th, posle podesavanja svega i svacega, uz ukljucen one drive upload slika u pozadini, oko 20h sam na 40%. Nije bolje ni na osmici bilo. Ceo dan ukljucen wifi i barem dva, dva i po sata aktivno na netu, plus sto ga i ovako stalno cackam. Dakle realno dan izdrzi i nemam neke zamerke. Ali me nervira ekran koji se zamracuje i prelamanje gornje trecine ekrana prilikom skrolovanja, sto je ispravljeno u redstone, pa skacem s verzije na verziju da ubodem dobitnu kombinaciju.
 
Hvala na izvestaju Crown, ocekivano stanje :D
ja sam na zvanicnoj i sa podesavanjima izgura nakon 20h na 30%, sto i nije lose.. mada kad bi malo unapredili sistem sto se tice potrosnje i sa podesavanjima da izdrzi do dva dana, bilo bi sjajno. Mastam samo..
 
Samo da prijavim da sam kupio i Lumiu 730, da se igram par dana i s njom. Napunio ih na 100% i radio s dve ruke. Koristio sam oba telefona simultano sat vremena i zanimljivo je da skidaju isto bateriju tokom upotrebe. Na kraju sam odradio update na novi zvanični build kod lumie 730, ažurirao sve iz prodavnice i ostavio preko noći oba telefona. Ujutru je 830 imala manje baterije! Dakle nije tu nešto u redu, na 730 se nije mrdnuo procenat tokom noći, a 830 lagano iscurela.
 
Ja ti rekoh, meni sa upaljenim wifijem i battery saverom noći skine 8-9%, što je extremno mnogo.
625 je na 8.1 trošila ništa sa takvim setapom preko noći.
Zadovoljan sam sa 830 ali me baterija baš smara, ako ne ponesem Note sa sobom, 830 mi ne izgura dan :smash: .

Kako da ugasim automatski update, provalio sam da ne znam gde se gasi to?
 
Kupih novu, stavljam W10M, nadam se da jedini WP telefon koji nisam imao neće razočarati...
 
Elgiganten, rasprodaja zaliha, kutija istrgana, 999sek.
 
Jos kad bi mogao da mi doneses jednu pa da te castim. [emoji4]

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Bila je zadnja, ali na toj ceni je bila, zato što je kutija otvorena...
 
Nazad
Vrh Dno