Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Odjednom ne mogu da instaliram nijednu aplikaciju. Pocelo je tako sto aplikacija B92 nije htela da se pokrene, pa nije uspeo update neke druge aplikacije i slag na torti, nisam uspeo da instaliram aplikaciju koju nikad nisam koristio
Poslednji update je bila Skype 18.9. posle toga krecu problemi
 
Poslednja izmena:
Probao sam i resetovanje telelefona i 3G internet i vise razliciti WIFI interneta... ne mogu i dalje nista da instaliram. Pise mi "pending" i da proverim da li sam odradio update mog telefona, sto naravno jesam
 
Odjednom ne mogu da instaliram nijednu aplikaciju. Pocelo je tako sto aplikacija B92 nije htela da se pokrene, pa nije uspeo update neke druge aplikacije i slag na torti, nisam uspeo da instaliram aplikaciju koju nikad nisam koristio
Poslednji update je bila Skype 18.9. posle toga krecu problemi

Pokusaj da se ulogujes preko kompjutera na Windows Phone store i otvori listu svojih aplikacija, pa pokusaj odatle da iniciras instalaciju na telefonu. Meni je uspelo tako za neke aplikacije.
 
Izgleda da sam resio problem, tako sto sam vratio snimanje novih aplikacija na phone umesto na sd karticu
 
Kakva je baterija, normalno prosečno korišćenje, ne hardcore?
 
Poslednji Nokia Modeli 830 i 930 su po specifikacijama odlicni telefoni i meni se vise dopadaju od ovih movih MS lumia. Jako su dobro napravljeni desi se da po neki ima neki problem, problemi nisu tako cesti. MS ima dobru podrsku konkretno kod nas je Promobi zaduzen za Nokia-u i MS i dosta brzo to resavaju. Saradjivao sam sa njima par puta jako su korektni. Najboje je otici u promobi direktno ukoliko se desi problem, da bi se skratiilo cekanje.
 
Poslednji Nokia Modeli 830 i 930 su po specifikacijama odlicni telefoni i meni se vise dopadaju od ovih movih MS lumia. Jako su dobro napravljeni desi se da po neki ima neki problem, problemi nisu tako cesti. MS ima dobru podrsku konkretno kod nas je Promobi zaduzen za Nokia-u i MS i dosta brzo to resavaju. Saradjivao sam sa njima par puta jako su korektni. Najboje je otici u promobi direktno ukoliko se desi problem, da bi se skratiilo cekanje.
E taj ProMobi....Nikad vise tamo[emoji34]
 
Napokon predjoh sa 1020 na 830.

Telefon je strava, javicu utiske u narednom periodu. Za sad, osnovni stav mi je da je izrada telefona neocekivano dobra i ima neki mocan osecaj... U radu je sve super, ali jos ga nisam ni setovao u potpunosti, pa cemo videti kako se ponasa kad mu nabacim bas sve sto planiram.
 
Napokon predjoh sa 1020 na 830.

Telefon je strava, javicu utiske u narednom periodu. Za sad, osnovni stav mi je da je izrada telefona neocekivano dobra i ima neki mocan osecaj... U radu je sve super, ali jos ga nisam ni setovao u potpunosti, pa cemo videti kako se ponasa kad mu nabacim bas sve sto planiram.
Ja sam imao 830 pola godine i telefon je fenomenalan!Od baterije, ekrana, zvuka pa do kamere (dnevna i nocna).Moja je bila bela, a mislim da crna izgleda nekako mocnije.
Neka te dugo i lepo sluzi [emoji6]
 
Hvala. :)

Moja je narandzasta. :D Uzecu mozda i zelenu/belu masku. Crnu mislim da necu, okvir mi je siv.

Inace, kostao je 199 CHF u Svajcarskoj, u MS Store-u. Kradja. :)
 
Hvala. :)

Moja je narandzasta. :D Uzecu mozda i zelenu/belu masku. Crnu mislim da necu, okvir mi je siv.

Inace, kostao je 199 CHF u Svajcarskoj, u MS Store-u. Kradja. :)
Moja preporuka ti je da uzmes neku zastitu za ekran jer se mnogo lako ogrebe.Ja nisam imao ni silikonske gace ni zastitu za ekran i sem malo izgrebanog ekrana kuciste je bilo kao novo.[emoji1]
 
Mislim da ipak necu. Cuvam telefone prilicno, a i ne volim da imam ista na ekranu. Tako da ce ostati go, bar za sad. :D

Inace, utisci se gomilaju i sve su bolji. Retko koja decija bolest na 8.1 mi smeta, a telefon kao telefon sjajno radi. Jos da moze da se nekako reprogramira da long press search button-a bude screen off, uff...
 
Mislim da ipak necu. Cuvam telefone prilicno, a i ne volim da imam ista na ekranu. Tako da ce ostati go, bar za sad. :D

Inace, utisci se gomilaju i sve su bolji. Retko koja decija bolest na 8.1 mi smeta, a telefon kao telefon sjajno radi. Jos da moze da se nekako reprogramira da long press search button-a bude screen off, uff...
Probaj da uslikas nesto po mraku..npr da je 80% pa ces tek onda da se odusevis [emoji6]
 
moze skoro u potpunom mraku, samo stavi ekspoziju na 4sec i ne mrdaj telefon kao ni objekte koje slikas. iskljuci blic. slika bolje nego sto se vidi golim okom. samo kad se pomera onda je sve mutno
 
Znam zato mu i kazem.[emoji3] A slika ispadne kao da si slikao po dnevnom svetlu.
 
Isprobavam odmah!

Edit:
Potpuno sam odusevljen.

Slike su napravljene u skoro potpunom mraku, samo tv u sobi od 30+ kvadrata, bez blica. Ok, trebalo mi je 5 pokusaja za te dve slike, malo su mi ruke nemirnije no sto sam mislio, ali ovo je opet odlican rezultat! Prosto ne znam kako na 1/3.4 senzoru...

WP_20151231_19_39_05_Pro.jpg

Pogledajte prilog 188803
 
Poslednja izmena:
Isprobavam odmah!

Edit:
Potpuno sam odusevljen.

Slike su napravljene u skoro potpunom mraku, samo tv u sobi od 30+ kvadrata, bez blica. Ok, trebalo mi je 5 pokusaja za te dve slike, malo su mi ruke nemirnije no sto sam mislio, ali ovo je opet odlican rezultat! Prosto ne znam kako na 1/3.4 senzoru...

Pogledajte prilog 188802

Pogledajte prilog 188803
Meni je krivo sto sam obrisao neke moje slike dok sam eksperimentisao sa kamerom u mraku.Toliko mi nedostaje 830 da bih sad odmah zamenio J5 sa njom..[emoji20]
 
Ja iskreno mislim da necu menjati Lumiu 830 neko vreme, tipa bar 6mes, sto je za mene bas dosta...

Prosto mi je legao, haos.
 
Kakva ti je situacija sa garancijom i jesi porucio online ili ti je neko doneo?
 
Doneo mi drug. Nisam siguran kako bi izgledalo ostvarivanje garancije. :)
 
Lumia 830 Black 379,00 € Lumia 830 White 299,00 € u M$ Store - Austria
Van svake pameti...
 
Ovog modela nema nigde u prodaji, mislim na Gigatron,Tehnomaniju itd
Posto je proslo dosta vremena od kad je izasao zanima me da li postoje neke nepredvidjene situacije ako bih recimo uzeo (vidim na KP ima) telefon koji od dana proizvodnje nije paljen.Znaci kutija nije otvarana.Da li je to uticalo na bateriju, ekran.
Jednom sam izgubio pare na njemu zbog garancije i nije mi potrebno opet. :)
 
Zasto ne bi isao na 640/640XL? Isti ili slican hardver imaju ako se ne varam, sem sto je kamera bolja kod 830? Iskreno, ne znam za to sa neotvaranjam, a i preskup je.
 
Pa 830 mi je XXX puta lepsi od 640.I kamera je bolja na 830..Takodje 830 sam vec jednom imao i takoreci sam se zaljubio.Cena je 220€ sto po meni nije mnogo kad vidim kakvi modeli se prodaju za mnogo vise.Samo me brine to vezano za bateriju/ekran koje sam pomenuo u mom prethodnom postu.
 
Nazad
Vrh Dno