Šta je novo?

Nokia Lumia 830

A sta si morao da radis oko backup-a?

Nista, sve je sam odradio i zamolio da sacekam 5-10 minuta. Koliko sam primetio sve je tu :D

Nisam lepo napisao. Telefon je radio bekap i restore 10ak minuta, ne ja licno :D
 
Mislim da sam na gsmarena.com jos davno citao da ce biti neki 835 kao DS verzija 830, kad - nista.

735 mi je ok, ali samo to. 830 je znacajno boljeg dizajna (meni!), ima glance i OIS. Samo DS joj fali...

Primetio sam da ti je veoma bitno da je ds. Meni nije jasno šta je tu spektakularno, ja baš volim da imam dva odvojena telefona.. Znam da svako ima svoje mišljenje, pa ako želiš, napiši što je to toliko bitno :)
 
Nosio sam svojevremeno 2 telefona, i ludeo. Prvo, zbog toga sam morao da nosim man-purse, ili ti, torbicu (a sada, sa DS telefonom, njega u jedan dzep, novcanik u drugi, i vozdra), pa mi se i tako redovno desavalo da na jednom imam propustene pozive ili poruke, jer mi je nekako bilo tesko da aktivno pratim zbivanja na oba, a drugo - cesto bih na neprimarnom zaboravio da ispratim bateriju, i ugasio bi se prevremeno....

Kad bih mogao bilo koje drugo resenje da smislim, i sam bih bio mnogo srecniji: mnogo telefona koje bih u medjuvremenu uzeo sam morao da preskocim jer nisu postojale DS verzije, ili su bile jako skupe ili retke, ili oba.
 
Pa svasta se pise i nagadja. Bila je pre glupa vest da microsoft izbacuje jeftiniju varijantu 830, dizajn isti, samo slabije karakteristike...
Tesko je proceniti za ds, ne treba svima, a uglavnom kome treba to je zbog posla.
 
Nosio sam svojevremeno 2 telefona, i ludeo. Prvo, zbog toga sam morao da nosim man-purse, ili ti, torbicu (a sada, sa DS telefonom, njega u jedan dzep, novcanik u drugi, i vozdra), pa mi se i tako redovno desavalo da na jednom imam propustene pozive ili poruke, jer mi je nekako bilo tesko da aktivno pratim zbivanja na oba, a drugo - cesto bih na neprimarnom zaboravio da ispratim bateriju, i ugasio bi se prevremeno....

Kad bih mogao bilo koje drugo resenje da smislim, i sam bih bio mnogo srecniji: mnogo telefona koje bih u medjuvremenu uzeo sam morao da preskocim jer nisu postojale DS verzije, ili su bile jako skupe ili retke, ili oba.

Ja kao sekundarni nosim dumb koji se napuni za manje od 1h, a drzi 15ak dana :) Kupio sam dobru torbicu, pa mi ne smeta da nosim :D Hvala na odg :)
 
Ds je dobar npr ko jedna kartica sluzi samo za data saobracaj. Ima povoljnih paketa sa dosta gb. U jeftinijim paketima nema puno gb a ako nekome treba npr vise od 5gb tesko ce se uklopiti po razumnoj ceni
 
Hmm, vidim sad da MS Lumia 640 postoji i u DS verziji, a prilicno je slican sa 830, osim znatno manje luksuznog kucista i slabije kamere, ali i sa cenom od svega 150ak evropljana...

Ima neko fa je koristio oba..?
 
L830 je K na B i preskupa je za ono što nudi!
Imao sam je i jako dobro znam o čemu govorim. Mada joj je cena od 200€ realna pa ko voli nek´ izvoli.
 
Sta ti je na njoj tako zasmetalo..?

A L640 nisi koristio..?
 
L830 je K na B i preskupa je za ono što nudi!
Imao sam je i jako dobro znam o čemu govorim. Mada joj je cena od 200€ realna pa ko voli nek´ izvoli.

Pa sta ces, ekskluzivnost u bilo cemu podize cenu uvek vise od realne (mada je tacno da se MS malo zaleteo i preterao pocetnu cenu). Ali tako je kod svih modela i svih proizvodjaca. Nista cudno, vidim da galaxy s6 drze kre**nskih 800e...Mnogo vas na forumu (90%) je bas cudno po pitanju procenjivanja cene modela, ako vam je nesto preskupo sto se toliko nervirate, kupite lepo jeftiniji telefon i kraj price :)

@mironiko
samo ima poprilicno losu kameru, 640XL je dosta slican 830 sem izrade, ali je i dosta veliki. Da mi je DS bitan, ja bih isao na L 730, pre L 640
 
L730 nema Glance screen, i manji mu je ekran, i to me nekako odbija...

Vidim da je dosta sajtova kameru na L640 maltene pohvalilo, tj. oznacilo kao korektnu. Meni u sustini i ne treba sjajna, samo da nije bas smece...
 
L730 nema Glance screen, i manji mu je ekran, i to me nekako odbija...

Vidim da je dosta sajtova kameru na L640 maltene pohvalilo, tj. oznacilo kao korektnu. Meni u sustini i ne treba sjajna, samo da nije bas smece...

Pazi, jedina prednost L640 u odnosu na L730 su malo veci ekran i glance. Build quality mi se cini da je definitivno na strani L730.
 
U sustini se slazem, s tim da je moj primerak L640 sasvim dobre izrade. Mada, svestan sam da pojedini prijavljuju luft, skripuckanje...

E sad, meni je tih 4.7 postalo malo premalo, a Glance mi se jako svidja, tako da su meni ta dva odluku ucinili lakom.
 
stize neki update na 830. mozda zvanicni gdr2.

edit: sad vidim da je neka ispravka za nasumicno restartovanje. mada ja nisam imao problema sa tim ni ranije
 
Poslednja izmena:
Da, pre 2 dana i meni...Posle onog mini update-a, meni se javio mali lag pri vracanju na home stranu. Poprilicno sam zauzet ovih dana pa nisam mnogo obratio paznju na to, a ni sada na ovaj update :D
Ipak, taj lag vise nemam, settings je sredjen, mislim da je najbolji ovaj search deo jer konacno vise nema skrolovanja po settings-u i sl. Ostalo je sve isto, bar vizuelno.
 
Ako nekome treba original narandžasti poklopac nekorišten sa zaštitnom folijom preko, dakle stvarno nov neka se javi na pm... :)
 
Tek sada videh poruku pa sam ti poslao PM :)
 
Uh poslednja 2-3 dana telefon je ponovo počeo da se resetuje. Ok što se resetuje ali što posle svakog reseta prijavljuje drugi % baterije.... Isključi se kada je 5% pa se vrati na 28% pa se isključi i piše 4% onda stoji na punjaču jedno pola sata ne puni se da bi ga prikačio na PC i ispisalo 48% posle restarta...

Ne znam više šta se dešava. Inače telefon ne da ne maltretiram nego stoji poslednjih par dana pored mene, viber, IE, b92, instagram su jedini programi koji se startuju.

EDIT: Sada telefon neće da se uključi.
 
Poslednja izmena:
Na punjaču stoji 10tak min, niti se puni, niti se uključio, niti se makar malo zagrejao kao što je uobičajno kada se puni... What the fuck :(
 
Poslednja izmena:
Neki veci kvar ocigledno, nosi sto pre tamo gde si kupio, deluje da je ili baterija crkla ili ne radi lepo kontakt cim ti se toliko restartuje.
 
Telefon se uključio posle nekoliko sati.

Izgleda da je neki problem do baterije jer uvek kada se skroz isprazni i stavi na punjaču, se uključuje i resetuje dok ne dođe do nekih 15% i onda prestane i nastavlja da radi sasvim normalno. Ne znam ni kako sam uspeo da ga uključim dan nakon što sam napisao ono, a ne znam ni što baterija zeza ovako, ili šta već.

Dva puta sam apdejtovao (last 2 updates) telefon kada je bio na ~20% možda sada zbog toga pravi problem i ne znam da li je možda bolje da provučem telefon kroz WPRT kada je fully charged.
 
Telefon se uključio posle nekoliko sati.

Dva puta sam apdejtovao (last 2 updates) telefon kada je bio na ~20% možda sada zbog toga pravi problem i ne znam da li je možda bolje da provučem telefon kroz WPRT kada je fully charged.

Meni drugi put (gdr2) nije hteo da update-uje dok nisam dopunio bateriju, a imao sam oko 30%.
 
Jel ima neko problem sa zvucnikom jer se meni cuje neko zujanje kad je pojacano 25-30. Ne zuji uvek vec na pojedine pesme u zavisnosti od glasnoce same pesme. Posebno zuji kad Saban zapeva ,). Takodje i i cortana zuji jer ona prirodno ima jak glas. Zna li neko uzrok i resenje?
 
Nazad
Vrh Dno