Šta je novo?

Nokia Lumia 830

ne bi smeo da strci, kod mene nema ni delic milimetra nigde da strci.
 
Jel ima negde da se uzme samo zadnji poklopac baterije..kod nas naravno?Npr da uzmem zeleni-narandzasti?
 
to je to. Nije mnogo i jedva se vidi. Postoji i folija da vas ne buni. Vidi se neka linija koja se presijava' pa sam ja mislio da je to unutrasnjost telefona ali se zaista i uzivo ne razaznaje. MIslim da je ipak mozda odsjaj svetlosti. Ipak se primecuje da je vise izbacen ekran pri vrhu nego na dnu .Da li to moze da se reklamira? Da li bi trebali da uvaze reklamaciju i da li treba da reklamiram? Ima li neko resenje za kameru? Moze neko da slika svoj telefon da vidim da uporedim? Da ji je vama savrseno ravno?

CAM03197.jpg
CAM03198.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta te košta da tražiš drugi i uporediš... Tu gde si uzeo telefon... Pa ako je to to, traži da ti zamene... I to kod prodavca kod kojeg si kupio...
 
to je to. Nije mnogo i jedva se vidi. Postoji i folija da vas ne buni. Vidi se neka linija koja se presijava' pa sam ja mislio da je to unutrasnjost telefona ali se zaista i uzivo ne razaznaje. MIslim da je ipak mozda odsjaj svetlosti. Ipak se primecuje da je vise izbacen ekran pri vrhu nego na dnu .Da li to moze da se reklamira? Da li bi trebali da uvaze reklamaciju i da li treba da reklamiram? Ima li neko resenje za kameru? Moze neko da slika svoj telefon da vidim da uporedim? Da ji je vama savrseno ravno?

Pogledajte prilog 169104
Pogledajte prilog 169105

Verovatno kasnim sa odgovorom,
ali pojedine L830 su imale problema sa tim ispupčenjima ekrana u odnosu na ram. Većina tih slučajeva je bila u Indiji. Korisnici su se žalili čak i da se deo ekrana nakon nekog vremena odlepio od rama. To ispupčenje se javlja od gornje leve ivice telefona u predelu jack-a za slušalice pa sve do volume " - " dugmeta.
http://i1051.photobucket.com/albums/s425/prisoner_of_mars/WP_20141007_18_29_15_Pro_zps3c5e6264.jpg
Ako ga nisi do sada reklamirao, bolje uradi to odmah. Pozdrav.
P.S.
Imam belu L830 ( mada su svi moji do sada telefoni bili crni ) i mnogo mi je lepša.
DEGUSTIBUS NON DISPUTANDUM EST.
 
Reklamirao sam ga i uzeo pare nazad. Sad treba da uzmem drugde negde, tj uzece mi brat u kg-u. Moze neko da preporuci neku radnju u kg-u?
 
E ovako, devojci je ispao telefon i pojavila se uzduzna linija na staklu, izgleda da je naprslo. Jel zna neko neki servis koji moze da zamena staklo na displeju i koliko to kosta?
 
promobi je ovlasceni nokia servis. cenu ne znam,verovatno nije jeftino
 
Pa promobi ce ti zameniti komplet staklo i displej a to ce biti bar 150€. Samo staklo iako je displej npr ok tesko. To jedino kod nekog servisera koji bi imao zivaca da se bakce sa tim.
 
Meni je u zadnje vreme poceo strasno da se zaglupljuje moblini net. Recimo koristim ga i ugasim i onda kasnije kad ocu opet da ga upalim on nista ne reaguje, vec moram da resetujem telefon. Ne znam da li je to do Denima ili se telefon kvari, ali znam da na 820-ici nikad nisam imao ovakav problem.
 
Uzeo sam i ja ovaj telefon, moj prvi Windows Phone i za nekih 3-4 sata koliko sam ga čačkao sam blown away! Od dizajna do fluidnosti pa i svega ostalog, što je najbolje, svih pet aplikacija koje koristim everyday su dostupne na store-u :D tako da kontam neću imati problema sa tim.
 
Interesuje me, da li još neko ima problema sa Lumia camera app. nakon poslednjeg update-a ? Do sada je sve radilo kako treba.
Naime, problem kod mene je u sledećem ( L830 ) : reprodukcijom snimljenog video klipa ( 1080p, frame rate 30, uključen 5.1 ) na telefonu se desi da slika stane, a ton se čuje, dok na PC-iju video zapis ide normalno, a audio se izgubi na delovima snimka tačno na mestu gde je slika zabagovala na telefonu. To me je nateralo da pomislim da nije problem sa Dolby surround-om, pa sam njega isključio u podeševanjima, snimim video klip i opet se desi isto. Nakon toga sam menjao rezoluciju, frame rate i opet problem. Onda sam pomislio da nije problem u SD kartici, odnosno podesim u telefonu da se video klip snima u memoriji telefona umesto na SD kartici, međutim ni to nije pomoglo. Na kraju preinstaliram Lumia camera app, ali opet ćorak.
Kada snimam video klip na nativnoj camera app, tih problema nema.
P.S.
Telefon mi je na GDR1 - DENIM, kupljen regularno preko jednog od naših operatera.
Pozdrav.
 
Ja nemam. Upravo sam snimio 15s video sa navedenim podesavanjima i sve je ok, probao i na vlc isto radi kako treba. Preko kompa skinuo sa one drive-a i opet sve dobro.
Posto ti microsoft camera lepo snimi video, onda si makar siguran da je sa kamerom sve u redu i da je ovo jos jedan u nizu bagova koje lumia camera ima. Vec smo pisali cini mi se bas ovde o tome.
Strasno kako ljudi naprave vrhunsku aplikaciju za kameru i nemaju volje da srede odredjene bagove ni posle 3-4 meseca...
 
Ja nemam. Upravo sam snimio 15s video sa navedenim podesavanjima i sve je ok, probao i na vlc isto radi kako treba. Preko kompa skinuo sa one drive-a i opet sve dobro.
Posto ti microsoft camera lepo snimi video, onda si makar siguran da je sa kamerom sve u redu i da je ovo jos jedan u nizu bagova koje lumia camera ima. Vec smo pisali cini mi se bas ovde o tome.
Strasno kako ljudi naprave vrhunsku aplikaciju za kameru i nemaju volje da srede odredjene bagove ni posle 3-4 meseca...

Izvini, probaj da ti video bude 60 sekundi, meni se onda javljaju bagovi na 27-30-toj sekundi, a posle negde oko 47-48-osme sekunde. Malo pre sam odradio i update na GDR2, računam zbog toga što Lumia Camera 5 app, radi bez problema na L640 i L640 XL koje imaju update 2, ali opet mrka kapa....
Hvala u napred...poz..
 
Zameni telefon!!! Jasno navedi problem, tako da biseri iz servisa ne vrate "ispravan" telefon uz objašnjenje "radi"...
 
Koliko vam zauzima system(denim) posto meni se nesto cudno desava? Nekad pise da je 7gb sad pise da je 11gb cak. Da je oko 3 ok ali ovo je nesto cudno. I takodje u storage sense pise da je app+games zauzimaju 10 sto kad se sabere sa systemom nikako ne daje 15 gb, a pise da imam jos 500mb slobodno i stiglo mi je obavestenje o nedostatku memorije. Moze pomoc?
 
Nakupio ti se neki sljam verovatno. Tesko da ces uspeti da precistis sam, hard reset ti je nabolje resenje. I ja sam se skoro zacudio da mi stoji 12GB zauzeto...i odradim hard reset, vratim preko backup-a sve, nakon instalacije svih aplikacija, zauzeto 9GB.
Moguce da se sljam nakupio tako sto sam instalirao milion igrica, a brisanje nije lepo rascistilo memoriju.
 
Znači konstrukcija je aluminijum, a koliko vidim iznutra nije...
 
Misli li MS da izbacuje dual sim verziju ovog telefona? Stvarno nema smisla, za sve imaju DS, osim za 830... :D
 
Mislim da je lumia 730 nešto najviše iz klase sa dual sim podrškom. Obično ovi jeftini svi imaju dual sim , 840 940 verovatno ni oni neće imati dual sim.

Dakle 640 640 xl , 730 ...
 
Mislim da nece, jer su od 730 pa do danas izbacili dosta dual sim telefona. A i retkost je skuplji dual sim telefon...
 
Negde sam cuo da ce biti L940 i ds varijanta. Koliko je to tacno visecemo. Za l830/40 ne znam da li ce biti ds podrske
 
Meni danas dosao UPGRADE 2 :) za sada ne vidim neku specijalnu razliku, mada se ubi radeci bekap i restore podataka
 
Mislim da sam na gsmarena.com jos davno citao da ce biti neki 835 kao DS verzija 830, kad - nista.

735 mi je ok, ali samo to. 830 je znacajno boljeg dizajna (meni!), ima glance i OIS. Samo DS joj fali...
 
Nazad
Vrh Dno