Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Nasao sam i kod nas novu 830, ali je cena velika.Cak 240€..jos malo dodam i uzmem 950.Da je oko 180€ bez razmisljanja bih uzeo.
Lol, koje cene, pa kada se pojavio nije koštao a ni vredeo toliko.
Ja sam kupio sa garancijom operatera još 19 meseci, mint, smešno korišćen za 110€, kakvih crnih 240€.
I to dok je MS mašinerija laži redovno lagala o sledećem buildu 10ke koji unosi revoluciju u mobilne,
sad taj mob ne vredi ni 100€ kad je objavljeno da se sve važnije app povlače, realno.
Ali ako ti se đa to je druga priča.
 
Pa dopada mi se bas bas, ali nisam lud da dam 240€.Plafon 170€ za nov neotpakovan.
Aplikacije mi nisu bitne.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Do sada sam ugodno iznenađen radom ovog telefona.
Lepo radi W10 na njemu.
 
WP_20170402_07_42_09_Rich.jpg


L830 zaista izgleda lepo.
 
Jeste lep, nema šta, još sam ja imao i zelenu i orange maskicu pa ih menjao.

@Rotkod, planiraš li menjanje leđa u neku veselu boju?
 
Našao sam zelenu i narandžastu, ali sam poručio nillkin, crnu zaštitu, kad je stavim neće se videti zelena, narandžasta...
Našao u Kopenhagenu, mytrendyphone, od 165-205dkr, imaju sve boje... Sviđa mi se i narandžasta i zelena...
 
Pa u principu, to je prvo otvaranje posle paljenja uređaja, posle nije tako, doslovce upada u aplikaciju..
 
Kakve su šanse da ostali uređaji sa 1GB dobiju W10? Šteta je... Ima ih dosta, dosta lumia, samsung ativ s...
 
Navodno CU puno brže radi na 1GB uređajima, čak i starim...
 
Čišćenje zaliha... Naučna fantastika kod nas. Drži se cena no zadnjeg trenutka i onda spuste za 20%

Moram da te ispravim. Kod nas cena odmah veća za jedno 30% od regularne. Onda drže tako na stanju što prodaju - prodaju i onda kad su pred kraj tržišne relavatnosti i nema ih skoro nigde dižu cenu za još 30% jer eto nema ih nigde na tržištu što znači da su tražene.
Na kraju krajeva Srbistanski prodavac mora da se ugradi i za period koji je sedela na polici, jer to je izgubljen profit koji je on mogao da obrne još ko zna koliko puta.
Još lik ispadne i fer na kraju ;)

Sent from mTalk
 
Hi there!


I want to go back to 8.1 on my lumia 830. I installed the lumia recovery tool which worked for me until Version 5.0.8. Since update to Nokia Recovery Tool is mandatory the programs states that my phone is not supported. Then i loaded the Windows phone recovery tool, that IS recognizing my lumia 830, as well as the installed sw Version and the one on the Server. But whenever i choose to recover my phone, it Downloads the Software properly and moves to step where the phone reboots into blinking mode. A second or 2 the arrow sign is shown, and then the program states that the process is unsuccessful, and reboots my lumia back to w10 TP.


I alsio tried soft and hardreset, using different usb ports, 3 different pc running w 8.1 and Windows 10 and the Problem persists. I cant roll back to 8.1.

Dakle, imam indenticnu situaciju, ne dozvoljava mi vracanje na 8.1, presao sam na insider sa L830, sad je u njemu 15063.2
 
Pozdrav drugari! Imam ovaj telefon već skoro dve godine i do pre nedelju dana nisam imao nikakvih problema. Međutim, desio se neki problem sa messengerom, uopste nece da se konektuje. Stalno stoji "Waiting for network" i nikako da se konektuje. Sve ostalo u vezi sa internetom radi. Probao sam deinstaliram i ponovo instaliram aplikaciju i ništa. Čak sam i ceo telefon formatirao ali opet ništa. Da li možda neko zna u čemu je problem i kako da ga rešim?
 
Moras malo vise o svemu, dali si na 8.1 ili na W10. Ako si na 8.1, Messenger vise ne radi na ovom sistemu, moras upgrade na W10.
 
Jesam druže. Operativni sistem mi je 8.1. Znaci moram da pređem na W10?
 
Važi. Upravo radim ažuriranje, pa ćemo videti da li će proraditi. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
 
Za rotkoda pitanje,
Da li ti se povremeno gasi i pali ekran u toku upotrebe telefona i da li imaš povremeno treperenje ekrana ?
Treperenje ekrana kod mene se javlja obično kada koristim edge, s'tim što kada se vratim na početni ekran ili u neku drugu app to treperenje " može bude bidne i može bude nebidne ". Rešava se restartom. Inače treperenje se javlja , kada je telefon u portret modu, tačno na delu ekrana dokle može da se spusti statusna traka a da ne pokrije ceo ekran. U landscape modu, treperenje se javlja na levoj strani ekrana.
Ova dva bug-a kod mene postoje od kada sam instalirao wm10 ( naravno sa svim hard resetima i slično ).
To su jedini problemi koje ja imam sa L830 i žao mi je što ovaj moj mezimac neće dobiti CU.
 
Napisali ti večeras kako se to rešava, treba kalibracija senzora da se uradi..
 
Ima u nokia care suite (mislim da se tako zove), test mode, nađi proksimiti senzor, tu uradi kalibraciju.
Ili... Potpuno mračna soba, ugasi i upali telefon... Sačekaj da zatamni osvetljenje... Ili stavi crni selotep preko proxi senzora... Isto ugasi i upali telefon.
Ja sam tako to rešio na lumia 920.
Videću da nađem tačan naziv , mislim da je nokia care.
 
Da li je neko kupovao zadnji poklopac za L830?
Vidim ima na Aliexpress-u za 5-10$ i KP 1200din, ali to je replika koja je verovatno loseg kvaliteta.Ima li negde originala?
 
Update-ovao sam L830 na build 251. ( CU ), ponekad malo štucka, verovatno treba da odradim jedan hard reset, inače radi sasvim pristojno.
Stare boljke i dalje su tu nasumično gašenje i paljenje ekrana, kao i treperenje.
 
Ja to nemam, ali sam video da kad otključam ekran za delić sekunde prikaže zadnji korišćen ekran, pa tek onda zaključan ekran... Vratio na 1066, sada toga nema...
 
Nazad
Vrh Dno