Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Cemu ta reakcija? :) Mislim da je ispravnije poredjenje procesora sa SUS motorom, zato sto u oba slucaja oni pokrecu pomenute ili sto sam rekao da je zakinut s procesorom?







Ja sam hteo reci da je Glance mnogo bitan, ne mora odma da znaci da sam napravio bas idealno poredjenje, znam u startu da sam preterao :D ne shvataj bas sve bukvalno :) ali ima Glance kaze lik iznad tako da sam ga verovatno pomesao sa 730/35 koji nema, izvinjam se. (btw redna je zakon npr EVO X 2.0 turbo 300ks osnovna varijanta) rally master ;) mali of izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Ja sam hteo reci da je Glance mnogo bitan, ne mora odma da znaci da sam napravio bas idealno poredjenje, znam u startu da sam preterao :D ne shvataj bas sve bukvalno :) ali ima Glance kaze lik iznad tako da sam ga verovatno pomesao sa 730/35 koji nema, izvinjam se. (btw redna je zakon npr EVO X 2.0 turbo 300ks osnovna varijanta) rally master ;) mali of izvinjavam se.

930 nema glance, ne znam za 730... imas i fq 400 2.0 EVO(400ks), ali to mu dodje kao OC tako da vise volim vecu kubikazu.. Isto vazi i za 830, mogli su mu s600 ugraditi, mogao bi lakse da izgura buduce apdejte.. :)
 
ljudi, trebao sam danas da uzmem Lumiu 925, ali je nemaju u radnji. Ponudili su mi 830 za isti novac (koji sam uplatio pre 30 dana).
Ne znam sta da radim?
Ovako iz vase price vidim da su tu negde.
Na 925 sam se bas nalozio bio, ali sam se smorio cekajuci je.
Da li da cekam da je dobiju (ako je i dobiju) ili da uzmem 830 danas/sutra?

PS. Svuda na netu pise da 830 ima glance.
 
Uzmi 830, ima isto premijum izgled, lepo lezi u ruci, noviji je, ima microSD card slot, bolju kameru, glance....
Neces pogresiti
 
Pa i 925 super lezi u ruci i ima glance ;) ali ako je za te pare onda uzmi 830, ako nista novija je masina, kamera nije bas toliko bolja..pa da se to istice kao prednost. (sam fw update Denim ce i na 925 da promeni stanje sto se tice kvaliteta slike).
 
Poslednja izmena:
ok, znaci tu su negde i nemam sta da se brinem.
Iskreno ne ceka mi se vise.
Jeste da sam bio skoro zaljbljen u 925 :D ali sto duze gledam 830 vise mi se svidja.
Bas ima lep izgled. Ni malo ne zaostaje za 925 (koji mi je bio vrh vrhova po izgledu).
Hvala na savetu i odoh da ga pokupim.
Javljam utiske :D
 
Negde sam video da je to neko spomenuo ali ne mogu da nađem :trust:
Na HTC 8x i 8s u trenutku uspostavljanja veze telefon zavibrira. Kod Lumie 830 to nije slučaj...bar nije default.
Da li to može da se namesti?
 
Pa i 925 super lezi u ruci i ima glance ;)

Ja sam izdrzao 2-3 dana sa 925 bas zbog toga sto nikao (MENI) ne lezi u ruci. Druga stvar sto prstom moras da zamazes kameru SVAKI put kad uzmes telefon u ruke. Govorimo o 925 modelu.
 
Ja sam izdrzao 2-3 dana sa 925 bas zbog toga sto nikao (MENI) ne lezi u ruci. Druga stvar sto prstom moras da zamazes kameru SVAKI put kad uzmes telefon u ruke. Govorimo o 925 modelu.



Sto bi morao prstom da zamazes kameru? Mislis desi se da kada uhvatis telefon zamazes kameru? Peri ruke cesce :D Svakako o ukusima se ne treba raspravljati, kome sta lezi u ruci bolje to neka uzima :) Ja sam i na 720 svaki put skoro imao zaprljano staklo od kamere, i opste je pravilo da pre fotkanja malo se obrise to staklo inace se desi da slike budu mutne, cak i kada je npr i xenon/led zamagljen ili uprljan.
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex
Koliko kapiram on govori o poziciji kamere, tj da mu ne odgovara. Dosta zavisi i od toga kako je ko navikao da drzi telefon, meni npr pozicija kamere nije smetala, ali mi mnogo vise smeta 15:9 odnos ekrana koji je na 925.
@DJmihailo
Ako mislis na neku dodatnu vibraciju kada se javis na telefon to nema, a ovako vibrira kao i svaki WP telefon xD
 
@DJmihailo
Ako mislis na neku dodatnu vibraciju kada se javis na telefon to nema, a ovako vibrira kao i svaki WP telefon xD
Mislio sam da kada zovem nekog i kada taj neko "podigne slušalicu" tj kada se javi, moj telefon zavibrira.
Tako je kod HTC windows telefona
 
@dejan87dex
Koliko kapiram on govori o poziciji kamere, tj da mu ne odgovara. Dosta zavisi i od toga kako je ko navikao da drzi telefon, meni npr pozicija kamere nije smetala, ali mi mnogo vise smeta 15:9 odnos ekrana koji je na 925.

Upravo to. Pozicija je skoro pa na sred telefona i nema sanse "prirodno" da uhvatis telefon a da je ne zaprljas. Ovo sa pranjem ruku ne zelim ni da komentarisem.
Takodje taj kockastiji odnos stranica nisam mogao da prihvatim i da se naviknem. U ruci mi jednostavno apsolutno nije legao posle Ativa.
 
Mislio sam da kada zovem nekog i kada taj neko "podigne slušalicu" tj kada se javi, moj telefon zavibrira.
Tako je kod HTC windows telefona

aha sad kapiram, nisam znao za tu opciju, jedino sto mi je sad palo na pamet jeste da ako nisi stavio tel na uvo pa da tad zavibrira jer ne znas da li se neko javio. Ovu ideju jos nisam isprobao :d
 
Uzeo danas ovaj mob i mogu vam reci da je za svaku pohvalu..Veoma kvalitetno odradjen i elegantno izgleda..Veoma zadovoljan..
 
Gold-leather-back-on-the-limited-edition-Nokia-Lumia-830.jpg


http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lumia-830-Gold-Edition-to-hit-China-on-January-8th_id64328

Onako... nije lose.
 
Da li moze neko da mi kaze da li su ove nokie zakljucane na mrezu ili su sim free ( negde sam procitao da su ) u pitanju je telenor?
 
Sim free druze,ja sam ga kupio od lika koji ga je uzeo u telenoru..
 
onda super. ne mogu isprobat jer imam micro sim od drugog operatera a treba mi nano sim
 
Najbolje odi u nelu poslovnicu i trazi nano sim da bi bio 100% siguran ali su uglavnom otkljucane
 
Hvala. Malo tesko ovde u Francuskoj da bi mi neko dao u poslovnici :) Pitam jer imam kupca pa pita da li je sim free. Kupac je iz srbije
 
E ti u Francuskoj su najverovatnije zakljucani. U Srbiji su sim free uglavnom. Kod mene u CH lumie su sve zakćjucane. Bar one koje sam gledao uz pre paid za 30-40 fr. Obavezno proveri od nekog ko ima nano sim
 
Ova je kupljena u Srbiji, u Telenoru, ja sam sad samo malo na odmoru u Francuskoj kod rodjaka, pa zato .
 
99% su otključane pin computers i comtrade... Bar ja nisam video ni jednu zaključanu... Opet... Ni jedan telefon kupljen u mts nije bio zaključan, htc, sony, samsumg i nokia...
 
Nazad
Vrh Dno