Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Hmm... Ovde mi l830 cak i bolja. Ali mi je ipak malo verovatno da bude bolja. Ima i manji senzor i manje mpx i verujem l1520 bolja sociva.
 
[YOUTUBE]wnTnZ0toabQ[/YOUTUBE]
 
Rasturila Lumia 830 Lumiu 920 u svim kategorijama fotografije, 930 je naravno klasa za sebe.
 
Zanimljivo a manji sensor je u pitanju... Taj Denim update je cudo :)
 
:) cemu taj test :D





Oversampling kod 1020 je nesto sto ce toj nokiji i dalje mesto da cuva pod suncem bar jos 2god. Slicno kao sa 808 koja danas i dalje pravi malte ne noise free fotke.


830 vs 1020 je suludo porediti, sto recimo nije slikao sa 1020 u 34mpx da se vidi koliko suma ima na slici u odnosu na 830 , istina nije fer porediti te dve rezolucije ali 830 bi tu negde bila blizu 1020 , vidi se da je napredak u algoritmu, koji je po mom misljenju trebao biti jos u Cyan update-u ali nisu imali dovoljno novih telefona za fw ;)
 
Poslednja izmena:
Kažem ja da je ta, sada već prethodna generacija odlična i da je jako upitno koliko su u nekim situacijama ovi novi bolji izbor...
 
920 je bio flagship, high-end uredjaj kad se pojavio. 830 to nije.
Taj quad-core u 830 je u rangu sa dual-core iz 920, mozda je malo brzi.
 
Lumia 830 ima isti procesor kao i Lumia 630 tako da je to baš daleko od high-end-a . Oni su se upetljali sa predstavljanjem ovog telefona , on je neka srednja višlja klasa , ništa više .
 
Ma ta 930 garant ima retardiran senzor, ocu reci defektan.
A sem toga videcemo sa denim fw kako ce ostale nokie da pruze kvalitet slike npr 1020, 930, 1520 ako kuje bar camera algoritme ubace.
 
Po meni na 830 ima vise suma, a na 930 je sum ispeglan, pa izgleda slika losije.
A na onoj slici sa krosnjom, ko zna, mozda vetar zaduvo.
 
Pala cena. Ima za 290 eur sa telenora.
 
Pasce na realnih 250e pre nove god sigurno ako ne i na manje i bice lepa kupovina :)
 
Uzeo danas Lumiu 830 u Telenoru, razocaro se u cene iPhone 6, i prelomio i uzeo Lumiu. Za sad jako pozitivan utisak o telefonu, odlicna izrada, kao da je premium model, Lumia 735 je jako plasticna, ova je bas dobro odradjena, ima tezinu u ruci i bez baterije, sto se meni svidja, volim teze telefone. Windows kao OS je jako brz, nema nikakvih lagova, jos samo da se naviknem malo na te live tiles, i sve super.
 
Ajde baci neki utisak posle par dana kako ti se čini , u kom paketu si ga uzeo i koliko bi ti bio iphone 6 u tom paketu ?
 
Svakako cu baciti neki utisak posle par dana, tek je kod mene par sati. Uzeo sam ga u paketu play+2, u tom paketu iPhone 6 bi me izisao 77970din.
Sto se Lumie830 tice, za sad sam zadovoljan, ispunila je moja neka ocekivanja, prevashodno o izradi, i samom OSu,
 
Iphone 6 16gb koji nema mogućnost sd kartice toliko košta ? To je krađa , vidim sada da je lumia 830 33960 nije velika razlika :D

Ništa skupljam novac, valjda padne cena posle N.G .

E da , budi strpljiv sa sistemom , malo je drugačije , samo se treba naviknuti, kasnije je super.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, to je oko 290eur, meni istekao ugovor, pa sam zato sad uzeo :)
 
[YOUTUBE]p7PhamEkTd0[/YOUTUBE]

Odlican
 
Pozdrav.
Evo konacno od mene utisci o Lumia 830 telefonu :)

Do sada nisam nikad imao WP telefon.
Telefon je odlicne izrade, nista ne skripi. Aluminijumski okvir odaj utisak elegantnosti a tome jos i doprinosi bela poledjina, tj poklopac baterije ( nije bilo druge boje ). Poklopac je matiran pa se ne kliza dok se telefon drzi.
Prilikom kupovine telefona u Telenoru, sam pregledao telefon i primetio da se na prvom koji su mi dali poklopac nije skroz zatvarao , kad se gleda iz odredjenog ugla vidi se da ima malo lufta. Na to sam obratio paznju jer sam prije toga procitao na internetu da ima taj problem na ovom telefonu. Zamenuli su mi za drugi telefon na kojem se sve redovno zatvaralo, bez ikakvih problema.

Ekran na telefonu je dobar, mislim ja ne vidim te razlike od ovog 720hd i onih HD i oni over HD ekrana :) to je meni sve isto :) Volim IPS ekrane, meni vise odgovaraju boje sa IPS ekrana. Nemam nikakve zamerke na ekran.
Sto se tice OS-a sve je fluidno, cini mi se da je iOS fluidniji, i android na jacem hardveru je fluidan ali nema tu neku finu fluidnost kao sto je ima WP OS i iOS ( da napisem imao sam iPhone4, posle njega Note2, nexus4, xiaomi mi2, samsung galaxy s5 ).
Kod mene aplikacije sve rade, nemam problema sa viber aplikacijom, a ni whatsapp mi ne srce bateriju. Sto se tice baterije meni izdrzi 1 -2 dana , zavisi od koristenja. Upaljen mi je i 3G i wifi pa u zavisnosti radi i jedan i drugi internet.
Jedna zamerka je ta sto se prilikom ulaska u aplikacije mora sacekati 2-3 sekunde, mozda je to moj problem jer ja uvek izadjem iz aplikacije , ne znam da li to mora da bude tako.
I jos jedna zamerka na interfejs, a to je sto se moze birati samo bela ili crna pozadina, ne smeta mi za onaj deo kad se udje u onaj deo gde su sve aplikacije, vec bih vise voleo kad bi se za pocetni start ekran mogla izabrati bilo koja pozadina . NPR probao sam da mi svi tiles budu male ikonice, onda ima puno crne ili bele pozadine.
Sto se tice reprodukcije, videa, nemam zamerki sve ide bez seckanja, nisam stavljao titlove pa ne znam da li otvara ili ne. Zvuk na zvucniku je zadovoljavajuci, dobro se cuje, nema krcenja. Tako je isto i prilikom pustanja muzike. Dok sa zvukom kad se nakace slusalice nisam bas zadovoljan, mozda moje slusalice nisu neke kvalitetne, ali iste na xioami mi2 je bio bolji zvuk u slusalicama.
Igrice nisam igrao, jedino soliter, tako da o tome ne mogu da pisem.
Sto se tice kamere, ja sam zadovoljan, boje su prirodne, mozda malo jace, ali dobro, to se moze podesiti. Makro je dobar, dok se ne zumira , tek se onda vidi da ima mnogo suma ali dobro, verovatno se to ne bi primetilo kad bi se stampale fotografije.
Kamera mi je bolja od one na Xioami, a sa njom sam bio zadovoljan. Na S5 nisam koristio kameru jer sam ga imao samo na par sati, tj slike nisam prebacio na komp.
Sta jos da napisem?
nisam bas nesto vican pisanju testova. :)
ako vas nesto interesuje pitajte :)

Sve u svemu ja sam prezadovoljan telefonom, ako nekoga ne interesuje mnogo customizacija a da nema para za one jace modele ( 930 i 1520) toplo preporucujem ovaj model
 
Znaš da možeš staviti pozadinu na start ekran?
 
bd7950f4f65a37bb860551b8f506e456.png


Da da ne budi noob :D
 
Nazad
Vrh Dno