Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
lumia_830_screen_leak.jpg

lumia_830_green.jpg


http://www.wpcentral.com/even-more-lumia-830-image-leaks-show-phones-colors
 
Uh, kako dobro izgleda! Jel se zna bar pretpostavka kada ga izbacuju na trziste?
 
^

gsmarena_001.jpg


Na trziste pretpostavljam par nedelja kasnije.
 
Poslednja izmena:
Sto touch keys na 2 mesta? :S
 
gsmarena_001.jpg


Nokia Lumia 830, Lumia 735 and Lumia 730 promo videos


http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php
Ok telefon ali nista od kamere sa 930/1520, 830 ima 1/3.4'' senzor sto je manje od telefona iz 2012.. steta. Verovatno ce kroz dobru optiku i softver omoguciti dobre fotografije ali realno da su ugradili kameru iz najjacih lumia to bi bio vrh potez.

I nisu mi jasni M$ i Nokia sa ovim sakacenjem dobrih telefona preko prosecnih baterija i to u vreme kada kinezi i ostali ugradjuju akumulatore. 830 ima 5'' ekran i 2200 mAh, ok ne trosi ovaj telefon kao neki tamo S800+ ali mogli su da idu bar na 2500 mAh.

Nokia Lumia 830 PureView Features:

- 3G NETWORK: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

- 4G Network: LTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600

- Micro SIM

- Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Dual Band, Wi - Fi HotSpot, Bluetooth v4.0 With A2DP, MicroUSB v2.0, USB Host And NFC

- GPS With A-GPS Support And GLONASS

- Dimensions: 139.4 x 70.7 x 8.5 mm

- Weight: 150 Grams.

- Display 5" HD IPS LCD (~367 Ppi Pixel Density) With Nokia ClearBlack And Corning Gorilla Glass 3

- Super Sensitive Touch

- 16 GigaBytes Memory Internal (MicroSD Up To 128 GigaBytes)

- 1 GigaByte Ram

- CPU Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926 Quad Core 1.2 Ghz (SemiConductor Technology 28 nm HPM HK-MG)

- GPU Adreno 305

- Microsoft Windows Phone 8.1 With Lumia Denim

- Office Document Editor (Word, Excel, PowerPoint And Reader PDF)

- Here Maps

- OneDrive (15 GigaBytes Cloud Storage)

- Camera PureView 10 MP With OIS And Flash Led

- CamCorder FullHD 1080p @30 FPS (Rich Recording Technology)

- 1 MP Front Facing Camera For Video Chat And CamCorder HD 720p @30 FPS (Stereo Sound Rec)

- Stereo FM Radio With RDS

- SNS Integration

- Active Noise Cancellation With Dedicated Mic

- Qi Wireless Charging

- Standard Battery Li-Ion 2200 mAh

- Available In Black, White, Orange And Green Colors
 
Pa dobro, adekvatan je klasi kojoj pripada, ovo je ipak naslednik 820 i kao takav je ok. Tek nešto je bolji od 920 recimo ali čak ni od nje u svemu...
 
Ma ok je fon samo su postojale ozbiljne glasine da ce imati istu kameru kao L930/1520 sto bi bio odlican potez a sigurno bi im povecalo prodaju, isto tako ne vidim razlog zasto da ovoliki telefon sa 5'' ekranom nema bar 2500 mAh.. pa nisu oni u poziciji da prodaju desetine miliona uredjaja, valjda moraju ozbiljnije da se bore za trziste.
 
Pa da ali ne mogu da ugroze postojeći flagship. Ovo nije planirano da bude to, ovo je osveženi 820...
 
Pa samo kamera bi bila ista kao na L930, ostalo slabije, mislim da ne bi mnogo ugrozili flagship al dobro.

Kostace oko 330e.
 
Ovo mu dođe neki konkurent htc mini 2 i samsung mini 5 modelima .

Neki srednji gornji segment , mislim da šije ove konkurente lagano.

Problem je samo što nemaju flagship model koji bi se takmičio u gornjem segmentu.

Ovo nije flagship model , ma kako ga oni nazivali " affordable flagship model "



 
Poslednja izmena:
830 i 730 su veoma dobri modeli ali svi mi znamo da se po toj ceni nece ovde prodavati, sbog nasih Dealera ;) racunajte odma na tu najavljenu cenu +50 ili 100e bolje onda uzeti kod Telenora.
Bas me zanima kakve fotke pravi 830 u odnosu i na jace modele (S5, 5S, G3) sa obzirom da je kamera osakacena 1/3.4 velicina senzora ... jedino ako novi algoritam iz Denima pravi cudo (noise free).
 
Poslednja izmena:
Ovo znači samo jedno, da će 920/925 tek da postanu No1 izbor. Iste, u nekim stvarima i bolje od 830 a koštaće još manje. Idealno za nekoga ko hoće da proba WP a da ne daje velike pare u startu a da opet ne nosi ni entry level telefon.
 
Raw ? LoL
 
Poslednja izmena:
Kome treba raw file sa kamere koji ima sensor 1/3.4 ??? Bzw
Ima smisla na 930/1020/1520 a na ovo...eto tek da ima ;)
 
Ovaj telefon realnobne vredi vise od 250€ e sad ovi nasi samo napucavaju cene u nebese. Samo ne znam koje budale kupuju...
 
Ja nisam rekao da mora da bude odmah 250€, ali to mu je neka realna cena za ono sto nudi. A svaki tel kad izadje ima nerealno visoku cenu i treba sacekati bar 3 meseca posle izlaska da bi cena bila realna i prihvatljiva. Inace ko ima para za bacanje neka slobodno da i 500 :)
 
[YOUTUBE]zYIxwDrHzos[/YOUTUBE]

Odlican dizajn.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno