Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Moze li neko (ko ima ovaj fon naravno) da okaci koju raw fotku sa Clouda :) Da vidim sta i kako je po tom pitanju. Posto vidim da su degradirali support za 1020 vrlo je moguce da predjem na 830 ili 930 u skorije vreme. Hvala
 
Poslednja izmena:
Ali ako je zaključana, otključavanje se ne isplati.
 
Moze li neko (ko ima ovaj fon naravno) da okaci koju raw fotku sa Clouda :) Da vidim sta i kako je po tom pitanju. Posto vidim da su degradirali support za 1020 vrlo je moguce da predjem na 830 ili 930 u skorije vreme. Hvala

U kom smislu degradirali? ..a i zašto bi brate prelazio sa l1020 na 830/930?
 
Pa koliko vidim nemaju nameru da portuju bar algotitme na 1020 onda bi to bilo kako treba a ne ovako gde matora 808 kida skoro na svakoj slici protiv 1020 sto nije realno iako ima veci senzor, jednostavno 1020 ima savremeniji senzor i ima potenciala za bolje.






Svakako 830/930 ce zbog MS ove logike (4jezgra strategija) imati bolju podrsku, jednostavno 1020 nisu uopste godinu dana uopste unapredjivali, ejjj sramota samo su kroz Amber i Black provukli unapredjenja, a Camera Flagship, a da ne pricam o drugim problemima koje fw bi svakako ispeglao. Cekamo, samo cekamo uvek korisnici cekaju...a kada pare daju onda su super a kada podrsku zakinu onda je razlog stari hardver, nebih da poredim sa drugima ali su jako spori i za jednu ogromnu IT Azdaju i previse ne ozbiljni, isporucili su nam WP kao zauvek beta proizvod, u svakom smislu, a Office isporucili prvo na Android i IOS a onda hajde kupujte WP. A posebno su hit napravili sa Xbox Music, ista funkcionalnost kao na WP8 a 5x sporije, sramota, pravi downgrade aplikacije (brukaju svoj brand).



BTW ko se razume malo u kod, za algoritme nije potreban jaci hw (4jezgra) , sam 8.1 podrzava obradu slike u pozadini i automatski brzi shot2shot, tako i brzi start up kamere a 1020 ima 2gb rama eeeej pa to je dovoljno za W8.1 a ne WP. I 1sekunda bi znacila, osetilo bi se. Logicno je pasce im prodaja kada lupam 100 000 kupaca 1020 vidi sta je zapravo MS servirao svojim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Pa krastavac, možemo mi da nagađamo da li nešto može ili ne..Ali ja svakako mislim da def. postoji određeno hardware-sko ograničenje da bi se omogućilo tel. sa tolikim senzorom (41mpix) da brže obradi fotku. U principu i pomirio sam se sa tim. Generalno, ne verujem da će tu biti nekih preteranih poboljšanja..čak i sa nekim kasnijim update-ima. Doduše, nadam se da grešim..
Ali mislim da nije dobra ideja prelaziti na 830/930 sa l1020 jer je upravo to degradacija. Mislim naravno na kvalitet fotografija. Jer kapiram da l1020 uzimaju prvenstveno entuzijasti koje zanima fotografija.. Ja bih lično l1020 zamenio samo za l1030 (ako ikada bude..)
Ali da ne idemo u off, tema je 830..
 
Meni je danas ponuđeno da menjam L1020 za L830... 1:1
Nisam hteo... Ostajem na L1020... Uostalom... Nisam je hteo dati ni za L930...
 
Pa zasto bi pobogu i razmisljao da predjes na losije :) I ja bih se "sutra" vratio da imam sta da uzmem, ovako sam primoran da cekam W10 i neki novi hardver uz to...
 
Ma budalčina sam, ne krijem... :d
Nego me pokolebalo to što mi je ova L1020 stara cca 15 dana, a onda sam se pitao... Pa koji moj nisi ostavio onda L930...
Najzad, ali nemoj da se smeješ... Kupio sam onu crvenu L920 na cdon.net, izašla me 170€ kad se odbije porez koji ne plaćam... Od nje sam se jedva rastao...
Volim L920... nego da ne idemo u off...

Zadržavam L1020 i to je to...
 
Vidim ja kome cu da se popnem na glavu da mi sredi L940 kad izadje :) No da ne idem u off :)
 
Da napisem, moja nokia 830 kupljena u telenoru je sim free, proverio danas karticom MTS-a
 
Da se vratim na L830.
Da li se i vama baterija od 100% (tj. od skidanja sa punjaca) brzo prazni?
Evo, ja jutros skinuo u pola 9 i oko 9 je vec bilo 98% a ukljucen mi je samo 2G... ( wifi prilicno arci bateriju koliko sam primetio). Osvetljenje mi je uvek na medium...
 
Ako moze info nekog ko je probao, koliko se greje pozadi uredjaj pri duzem surfu na 3g...?
 
Poprilicno se greje pri duzoj upotrebi 3Ga. Isprobao licno, medjutim, nista alarmantno. Kao i vecina androida...
 
Meni se pregreva(i to bukvalno posle 1-2min) dok je na punjacu i koristim ga, ovako mozda jos ako je ukljucen skype video call 30+min :D 3G srecom ne koristim previse jer skoro po ceo dan imam dobar wifi. Tako da sam bas zadovoljan.

A sto se tice baterije to je tacno, da brzo opadne 2-3% sa 100, mada nije strasno jer nema naglih skokova ili zabadanja procenata (znam da je na l 720 bio bag da 2-3h stoji na 100% i onda malo brze opadne do 80-90). Opada u sustini jednakom merom.
Ja mozda nisam najbolji primer za potrosnju baterije i koliko pojedine stvari trose, jer su mi wifi, 3G i dosta sinhronizacija stalno ukljuceni...u sustini arcim ga po ceo dan xD

Jel se jos nekom poslednjih 4-5% baterije puni pola sata?
 
Oho ho. Ja cu sa @rotkodovog sajta poruciti jenu crnu Nillkin...
 
Koliko izadje krajnja cena kada kurir uruci u ruke? Vidim da ima i za ostale lumie.
Ovako, ja sam za dve futrole (nillkin) platio poštarinu 5€, sve skupa me izašlo 12€. Tako da je glupo kupovati samo jednu, odnosno... Napravite dogovor, pa neka jedan kupi za sve i delite troškove...
 
Ja nasao na ebay za oko 6$ sa sve shipingom. Porucio sam odatle za BB. Onda mi se vise isplati sa ebaya, cinimi se...
 
Koliko ovaj telefon realno vredi?Ima za 260e na KP kod Smiljane ali mi nesto ipak mnogo.
 
Po meni je ovo jako dobar telefon. Ima odlicnu bateriju!, kameru (pravi jako dobre slike nocu, pa i generalno), 16 GB interne memorije + mogucnost za dodatnu memorijsku karticu, brz je i ima prelep dizajn. Da sada treba da kupim telefon, sigurno bih uzeo ovaj. Cak sam se i razmisljao da moju Nokiu 820 menjam ovim :) U sve ove osobine i mogucnosti sam se licno uverio :)
 
Može li mi neko pomoći da saznam koji je WP apdejt za Teleneor L830 kao i verzija Denima?
Mislim da sam video cicamacu... :d
Kada mi je stigla nokija pisalo je da je CV HUBGRS... i da je operater 000-MTS ili tako nešto. Međutim, nakačim je na Lumia rescue program koji mi je ponudio apdejt za moj fon. Odradim to i sada nama više ni operatera ni CV XX XX XX ni ništa. nakačile se oznake za demo uređaj (koliko sam uspeo da skontam sa stranskih sajtova) a fon i dalje normalno funkcionaniše...
Šta da radim da je vratim u normalu?

PO MO Ć!
 
Ja evo planiram da kupim uzmem ovaj telefon u Telenoru ovih dana.

Ne svidja mi se bas nesto dizajn , pogotovo ogroman poklopac kamere pozadi ali 930 nema glance tako da cu morati ovu. (probao sam, bez glance ne mogu) :D
 
Ja se dvoumim izmedju 830 i 930 takodje,ali Glance nemam ni na Ativu tako da mi nece nedostajati. Jel koristio neko oba telefona da uporedi baterije?
 
Nazad
Vrh Dno