Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta, na šta misliš? I na Intezinom možeš da držiš i USD i EUR i funte i štatijazanm šta još...

Misliš da kad kupiš nešto u USD, da neće biti konverzije USD EUR USD ako trži USD na računu?

A bankomat da ti isplaćuje evre ..... ne znam .... mislim da teško ....

Mislio sam da tu njihovu karticu upotrebljavam za pay pal posto ima mogucnost prihvatanja i raspolaganja sa vise valuta.

Pa kada deponujes novac sa njom preko bankomata da odmah to uradis u odgovarajucoj valuti da ne moras da menjas prvo dinare u evro pa onda kada placas opet evro za dolar

Nego direkno stavis na racun dolare i to je to.

Kod inteze mozes na devizni da drzis i druge valute ali ako bi hteo da placas njima nesto onda ti inteza vrsi dupliu konverziju, a to kosta
 
Nema sta tesko, jasno pise da hoce.

"Samo na bankomatima Telenor banke Klijent može da koristi Karticu za uplatu dinarske valute na svoj Račun, kao i za isplatu i uplatu valute EUR sa i na svoj Račun."

Sto se tice valuta, konverzija itd:

Banka će kao referentnu valutu za sve transakcije izvršene u inostranstvu koristiti EUR, dok će za transakcije u zemlji referentna valuta biti RSD.
U slučaju kada na Računu nema dovoljno sredstava u valuti u kojoj je zaduženje stiglo (RSD ili EUR) da se pokrije transakcija, kao i naknade i troškovi po osnovu transakcije, Banka će izvršiti konverziju valute po kupovnom, odnosno prodajnom kursu Banke za devize važećem na dan zaduženja Računa.
U slučaju da se transakcija načinjena u inostranstvu knjiži po računu u valuti različitoj od EUR, iznos transakcije u referentnoj valuti (EUR) se konvertuje u RSD po prodajnom kursu Banke za devize koji važi na dan knjiženja, a zatim po kupovnom kursu Banke za datu valutu koji važi na dan knjiženja.
Ukoliko na Računu ima više različitih stranih valuta, naplata će biti izvršena po sledećem prioritetu: prvo EUR (ukoliko postoji), a zatim sa ostalih stranih valuta do namirenja punog iznosa transakcije.
Klijent je saglasan da u slučaju kada na knjiženje stigne transakcija za koju ne postoji saldo kako bi se knjiženje izvršilo, Banka će formirati dinarsko potraživanje za nedostajući iznos. Klijent je u obavezi da odmah po saznanju da postoji nedozvoljeno prekoračenje Računa izvrši uplatu na svoj Račun.

c/p iz ugovora.
 
Mislim da Inteza nema nikakve veze sa tim, već NBS i država ... da sve naplate koje dolaze od preko moraju da se računaju u EUR .. pisano već u PP temama, i zato se preporučuje da svi drže evre, a ne samo korisnici inteze.

EDIT: Banka će kao referentnu valutu za sve transakcije izvršene u inostranstvu koristiti EUR, dok će za transakcije u zemlji referentna valuta biti RSD.

E, na to sam mislio.


Sad ne znam kako ide sa povlačenjem para, da li ako povučeš dolare, da li će dolati i da legnum u stvari , leći će, ali da li sa ili bez konverzije, ne znam ...... ali ako pošalješ dolare, biće konverzije...
 
Poslednja izmena:
U teoriji znaci, ako su na racunu samo dolari, ti platis nesto na ebay-u recimo u dolarima, konverzija USD-RSD-USD ce svejedno da se radi?
 
Platna kartica je stigla danas na kucnu adresu.
Aktivacija putem aplikacija promptno. :)
 
Ko zna gde postar sedi i pije umesto da radi posao ;)
 
I meni je upravo sada stigla kartica. :)
 
Ajde sad neko neka plati van nesto u dolarima i pokaze cifre na dan knjizenja da znamo da li ima proviizje ;)
 
U sredu otvaranje Telenor banke

Ponedeljak 8.9.2014 | 15:56 | Izvor: Tanjug Beograd

Telenor banka, prva takozvana mobilna i onlajn banka u regionu, biće otvorena u sredu, 10. septembra, saopštio je Telenor Srbija. Banku će otvoriti ministar finansija Srbije Dušan Vujović, a prisutnima će se obratiti i predsednik i generalni direktor Telenor grupe Jon Fredrik Baksas, zatim generalni direktor Telenora Srbija Uve Fredhajm i predsednik Izvršnog odbora Telenor banke Martin Navratil.Kako je Fredhajm ranije rekao "Novostima", ova banka će ponuditi novu vrstu usluga građanima na srpskom tržištu."Specifičnost ponude bice onlajn mobilno bankarstvo preko najsavremenijih mobilnih uredaja i mreža bankomata na kojima će novac moći ne samo da se podiže, već i deponuje. Usluge će moći da koriste svi gradani, bez obzira na to da li im je mobilni telefon u Telenorovoj mreži ili nekoj drugoj. U planu je i da deo Telenorove prodavnice bude iskorišćen za pružanje bankarskih usluga", rekao je Fredhajm tom listu.
Link:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija. php?yyyy=2014&mm=09&dd=08&nav_id=897403
 
Poslednja izmena:
Stigla kartica.

Na adresu iz licne karte, kod mojih.

Iako im je regularno ostavljena i ova moja, kontakt adresa i ona stoji u ugovoru kao default adresa za svaku komunikaciju sa bankom.
 
Realno svima koji su u avgustu potpisali su trebali kao poklon dobrodoslice da daju godinu dana besplatno paket 2. Em njima nikakav trosak em bi verovatno vecina posle toga zadrzala paket 2.

Poslao sam im reklamaciju vezano za isporuku kartice jer je to direktno krsenje stavke ugovora, zivo me zanima odgovor.
 
Otisao sam večeras do bankomata da uplatim nesto kesha, kad ono jos nema opcije za upload novca, samo isplata, provera stanja i promena pin-a.

Kad sam vec dolazio aj bar nesto da probam, proverim stanje, izaberem bez papira, i stanje se ispiše na ekranu ali i stize SMS sa info o drndanju bankomata. :)

Inace, ekran je na dodir.
 
Poslednja izmena:
Ako bude mogućnosti i da se UpLoaduje keš, to će već da bude debeo korak napred.... da ne čekam u intezi da uplaćujem ....
 
Ma mora da ce moci, ima vratanca kao svakog casa da ce neko da promoli ruku napolje :).
 
Sutra idem do DC nekim drugim poslom pa cu da probam tamo na bankomatu jel radi uplata... Mislim nije mi jasno sto to u startu nisu omogucili :S

@Magic Ne znam jel sam dobro razumeo to sto kazes, no upload i kad bude radio mozes samo na racun u telenor banci da uplatis...
 
Naravno ... ali sa tom mogućnošću, već vredi razmisliti o promeni... još kako ovde budete iznosil iskustva sa plaćanjem preko ..
 
Pa to opet je jako dobra varijanta. Uplata na svoj racun je bez provizije (i bez cekanja reda u ovom slucaju), a onda se posle 2 minuta elektronski prebaci dalje, opet besplatno.
 
Ako sve ove usluge koje su najavili budu radile kako treba, 101% zatvaram sve u Intesi. Elem, nije bas bez provizije, tj u toj varijanti ako si Paket1 onda bi bilo +25din sto opet nije strasno ili free ako si Paket2 ali tada je 300din mesecno odrzavanje.

Sto se tice placanja preko, ne verujem da ce tu nekih problema da bude. Mislim, 90% stvari cu svakako u EUR da placam, za tih 2-3 na godinu ako ne budu u EUR platicu i trosak konverzije, nista strasno. Mislim mozda nekome to znaci ali za moje potrebe je ovo super.
 
To je samo konstatacija bila, a ne wow, vidi novi superkul sajt Telenor banke :)
 
Cashin, tj upload kako kazete,postoji i kod mnogih drugih domacih banaka, godinama ... banke ga obicno nude svojim klijentima, mada usluga moze biti pustena i ostalim...
 
Da li je ima Intesa?
 
A mogu li na ovim njihovim bankomatima da se podizu evri sa skrill MasterCard npr? I da li se znaju dnevni limiti njihovih bankomata? Citam ovo na telefonu sad, i nisam video nista o ovome sto sam pitao na poslednjih par strana, izvinjavam se ako je bilo.
 
Oni (ili bilo koja druga banka) bi napravili pravi posao kada bi visa/master kartice prodavali u Maxiju, Tempu i sl. Da ne moraš da imaš t.r. kod njih, samo kupiš karticu i dopunjuješ elektronski sa svog računa kad treba.
Mada, opet narod treba da ima para i za to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno