Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je i meni palo na pamet, ali valjda bi trebalo da nas obaveste o tome pri potpisivanju ugovora... Najmanji problem uplatiti ali mi je to u trenutku bilo bespotrebno dodatno cimanje jer u Ušću to nije moglo...
 
Vec si uplatio novac na račun i baratas? Svaka cast, mene mrzelo dok ne stigne kartica :cool:

Ma da, cim mi je proradila app.
Odmah sam iz znatizelje uplatio i pare drugaru na broj telefona. On je mislio da je neka prevara :d
Inace, u tim mojim zezanjima mi je ostalo 200 i kusur din na racunu i idalje stoje, bez obzira sto bi trebalo da sam otisao u minus zbog odrzavanja racuna
 
Provizija stoji zasebno od tog podizanja.


Raiffeisen od pccetka, barem zvanicno, naplacuje provizije za koriscenje kreditnih u inostranstvu (1% za EUR, 2% za ostale valute). Za Komercijalnu ne znam.
Verovatno nisi video na izvodu Raiffeisena proviziju (mozda nije istog dana knjizena), ali tesko da pise u cenovniku da naplacuju a da nisu naplacivali.

Da, u pravu si. Sad sam otvorio neki izvod i stoji izdvojeno (plaćen neki račun: 4.28usd, provizija 0.03eur). Ladno nisam to nikad ni gledao, uopšte i ne piše da je to provizija :)
 
Ja samo zbog toga nemam sve u Raiffeisenu, inace me Intesa ne bi videla ikada :D
 
Promenjeni su nazivi paketa:

Tarifni paket 1 se sada zove Starter
Tarifni paket 2 se sada zove Progresiv

Ne dopada mi se što su za Progresiv napravili ovako zbunjujucu formulaciju u online bankingu:
- Оtvaranje i održavanje viševalutnog tekućeg računa se ne naplaćuje
- Mesečna naknada za paket iznosi 300 RSD

A onda u cenovniku piše :
mesečno održavanje tekućeg računa 300 RSD:smash:
 
Obavezno pročitajte FAQ. Sve je detaljno objašnjeno i ima zanimljivih stvari.

Recimo, nisam znao za opciju Live Chat sa operaterima Banke gde se mogu postavljati pitanja, zahtevi, zalbe i prigovori.
 
Sa ovakvim NKS i EKS to se trenutno zove zelenaštvo!
 
Pročitao još pre nego sam otvorio račun, baš sam hteo da razgovaram sa Live chat podrškom vezano za preporuke oko otvaranja, međutim nakom 15min "čekanja na vezi" sam odustao :)
 
Probacu kroz android app, posalje se pitanje i čeka se odgovor u Inbox :).

Sto se tice kamata - jesu jake.
 
Što se mene tiče nema brige, mogu još 5 puta veće kamate, ne koristim pozajmice, minus, čekove itd itd tako da sam apsolutno miran po tom pitanju. No slažem se, ko to dosta koristi, treba da vodi računa, nevezano za banku.
 
Što se mene tiče nema brige, mogu još 5 puta veće kamate, ne koristim pozajmice, minus, čekove itd itd tako da sam apsolutno miran po tom pitanju. No slažem se, ko to dosta koristi, treba da vodi računa, nevezano za banku.

Ovo je priča u vezi banke?Banka nisu podrška i aplikacije?
 
Da li mora da se uzme kartica uz besplatni paket?
 
Da, zahtev za otvaranje racuna je automatski i zahtev za karticu.
 
Malopre mi stigao sms i push da je platna kartica izdata i poslata na adresu :).
 
Stigla i meni kartica jos pre par dana,inace stoji -500 na stanju,tako da pri prvoj uplati skidaju tih 500 za karticu,nesto im app nije sljakao juce i prekjuce,makar meni al danas radi normalno,azurirao se sinoc
 
Meni nije stigao SMS, ali pokrenuh aplikaciju i bilo je obaveštenje od jutros da mi je kartica poslata.

Eto, sada je rešena i nedoumica u vezi sa naplatom kartice. :)
 
Bitno da ti je poslat. Znači na adresi sutra/prekosutra zavisno od pošte. Nego neko reče da je postavljen bankomat na Bulevaru? Jel ima još negde? Takođe zanima me jel radi i deponovanje para na račun preko istog...?
 
Bitno da ti je poslat. Znači na adresi sutra/prekosutra zavisno od pošte. Nego neko reče da je postavljen bankomat na Bulevaru? Jel ima još negde? Takođe zanima me jel radi i deponovanje para na račun preko istog...?

Da li ima odredjenih mesta gde postavljaju bankomate ( npr. njihov shop) ili moze da bude i nezavisno od toga?

I mene zanima da li radi deponovanje para preko istog?

Da li ce moci preko bankomata da se podize novac u svim valutama raspolozivim na racunu ili samo u domacoj?

Mogu li se te kartice upotrebljavati i za kupovinu na internetu ili samo klasicno na bankomat i u radnjama?
 
Poslednja izmena:
Ono sto sigurno znam:

Bankomati ce bar za sada biti tamo gde je shop/banka, za dalje sta planiraju ne znam.

Deponovanje ce sigurno raditi, e sad ja sam se interesovao da li vec radi, to cu morati sam da saznam kad stigne kartica :)

Na bankomatu mozes da podizes/deponujes dinar i euro.

Mogu normalno da se upotrebljavaju na internetu.
 
Mislim da ce vremenom kada banka bude imala odredjeni procenat klijentele da to menjaju.

Ako vec imas mogucnosti za vise valuta onda to treba maksimalno iskoristiti.

Jedna od prednosti ove banke je upravo to.
 
Šta, na šta misliš? I na Intezinom možeš da držiš i USD i EUR i funte i štatijazanm šta još...

Misliš da kad kupiš nešto u USD, da neće biti konverzije USD EUR USD ako trži USD na računu?

A bankomat da ti isplaćuje evre ..... ne znam .... mislim da teško ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno