Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Plaća se tj bar piše da se plaća iako pri otvaranju račun ništa nije naplaćeno. Verovatno će biti kada se izda/aktivira kartica. Btw 500din.
 
Da to videh da je 500 rsd. Pitam jer me je najvise interesuje kako su osmilslili da im se plati tih 500din? Nakon prvkg pozitivnog salda skidaju, ili na mob. Račun, ili prilikom potpisivanja...
Curiosity killed the cat.
 
Da to videh da je 500 rsd. Pitam jer me je najvise interesuje kako su osmilslili da im se plati tih 500din? Nakon prvkg pozitivnog salda skidaju, ili na mob. Račun, ili prilikom potpisivanja...
Curiosity killed the cat.

To cemo da saznamo kada prvom ovde bude stigla kartica a prijavio se za Paket 1 :)

edit: Kazem ti prilikom potpisivanja nista nisam platio, dakle ostaje ovo drugo, kad se izradi kartica. Videcemo...
 
Poslednja izmena:
U cenovniku usluga pise:

Ne moze to biti to, to ni u jednoj banci nije vezano za placanja kreditnom karticom. Nadam se da si me razumeo: da li ce biti provizije za placanja kreditnom karticom u inostranstvu?
 
Razumeo sam da pitas za slanje/placanje ka inostranstvu (inoplaćanje).

To sto pitas ce biti sigurno, samo je pitanje koliko :).
 
Poslednja izmena:
Možda grešim, ali se stvarno ne sećam da postoji provizija kada se plaća karticom (pa i kreditnom). Znam samo da lupe poprilično ako se sa kreditne podižu pare na bankomatu.
Sigurno se sećam dva slučaja kada sam u Mađarskoj plaćao gorivo kred. karticom; na izvodu je bio iznos u forintama, jednak onome na računu i ništa van toga. Banka u tom slučaju meni prodaje te forinte po svom prodajnom kursu. U ovom slučaju u pitanju je bila kred.kartica iz Komercijalne banke.
Plaćao sam dosta često na ebay-u (preko PayPal) kreditnom, te sam ranije to baš proveravao i uvek je bio iznos koji treba. Konkretno za ebay koristio sam kreditnu iz Raiff.banke jer sam samo tako mogao da plaćam preko PayPal-a dok zvanično nije bilo omogućeno (mislim na raniji period - od 2006. godine pa do prošle god. kada nismo bili u sistemu PayPal-a).
 
Poslednja izmena:
Isto 31.8.2018 ali to stoji od prvog dana. Svima je tako koji su podneli zahtev u avgustu jer prosto kartica ima rok važenja do poslednjeg dana u konkretnom mesecu, u našem slučaju u avgustu.
 
Za početak, to što se u Intesi plaća 120din mesečno, ovde se dobija gratis. Provizije za usluge ebankinga su mnogo povoljnije, plaćanje mnogo jednostavnije, a korišćenje aplikacije besplatno (pristup mobilnoj aplikaciji u Intesi se plaća dodatno). To sve govorim za Paket 1 kod Telenor i Osnovni paket u Intesi.

Kakvo dodatno plaćanje u Intezi? Za 300 dinara, uz hit račun, imaš sva moguća elektronska plaćanja (5 računa bez provizije), kreditnu karticu - bez članarine, besplatno reizdavanje kartica, Delta osiguranje, 5% jeftinije keš kredite sa osiguranjem od gubitka posla, dozvoljeni minus... Ova Telenorova priča je odlična za one koji cene plaćanja sa WC šolje - one koji cene svoje vreme. Plaćam im isto kao i Intezi, ali mi na kraj pameti ne pada da prebacim platu kod njih pod ovim uslovima i uz ovu ponudu. Da se ne razumemo pogrešno, oduševljen sam ovom Telenorovom ponudom, valjda zbog toga i imam karticu sa ovoliko nula - otvorio sam račun među prvim vantelenorcima...U mom zavičaju prvi - potvrđeno od zaposlenih u jedinoj poslovnici.
 
Poslednja izmena:
On govori o Osnovnom računu u Intezi, ne o Hit paket računu za koji moraju primanja da se prebace u Intezu.
 
Sigurno se sećam dva slučaja kada sam u Mađarskoj plaćao gorivo kred. karticom; na izvodu je bio iznos u forintama, jednak onome na računu i ništa van toga.
Provizija stoji zasebno od tog podizanja.

Konkretno za ebay koristio sam kreditnu iz Raiff.banke jer sam samo tako mogao da plaćam preko PayPal-a dok zvanično nije bilo omogućeno (mislim na raniji period - od 2006. godine pa do prošle god. kada nismo bili u sistemu PayPal-a).
Raiffeisen od pccetka, barem zvanicno, naplacuje provizije za koriscenje kreditnih u inostranstvu (1% za EUR, 2% za ostale valute). Za Komercijalnu ne znam.
Verovatno nisi video na izvodu Raiffeisena proviziju (mozda nije istog dana knjizena), ali tesko da pise u cenovniku da naplacuju a da nisu naplacivali.
 
Poslednja izmena:
Isto 31.8.2018 ali to stoji od prvog dana. Svima je tako koji su podneli zahtev u avgustu jer prosto kartica ima rok važenja do poslednjeg dana u konkretnom mesecu, u našem slučaju u avgustu.

Tako je sa svim karticama na kugli zemaljskoj. Prvi broj označava kraj meseca do kog važi kartica, drugi godinu.
 
Hajde ponovo pročitaj šta sam napisao. Poslednja rečenica koju si citirao.

O.K. Nisam našao smisao u paketu 1. Iskreno, ne vidim ga...
EDIT: a ni u osnovnom paketu u Intezi. Dok nisam radio imao sam Hit uz depozit. Svako ima svoju logiku... Izvinjavam se zbog trolovanja!
 
Poslednja izmena:
O.K. Nisam našao smisao u paketu 1. Iskreno, ne vidim ga...
Imamo drugačije potrebe. Ja nisam zahtevan korisnik i meni je dovoljno ono što nudi Osnovni/Paket 1.
Prebaciću primanja u Telenor banku jer:
1. Nema održavanja računa
2. Mogu besplatno i odmah da platim račun za telefon
3. Besplatno obaveštavanje SMS-om o prilivu i odlivu novca
4. Dobar broj računa :D

Koristim i usluge drugih banaka, pošto svaka ima svoje prednosti.
 
Kad smo vec kod tih nula :) - jeste li uzimali za broj racuna svoj mobilni broj ili nesto drugo?
 
Jeste zanimljivo imati broj računa kao broj mobilnog, ali ipak ne. Odabrao sam nešto drugo u formatu AAABBBCCC... :)


@Kliko↓ Mislio sam da govoriš o broju računa, ali nije važno. I moj broj kartice je sa puno nula.
 
Poslednja izmena:
Ne pričam o broju računa, nego o broju kartice. Za račun uzeo broj telefona - sjajno za pamćenje...
 
Uzeo sam broj telefona za broj racuna, malo sam razmisljao pre toga da li se time izlazem potencijalnim problemima..
Ma nek ide. :cool:
 
Ja sam bio ubeđen da je većina sama birala broj, kad ono... :)
 
Idem samo u Ideu, nisam primetio brkate prodavacice :cool: dok bankarske službenice u Telenoru nisu toliko lose, i ipak bolje nego u MTSu. (sad ce alfi da me kvotuje :D)
 
Poslednja izmena:
Upravo to što reče Corvus, ne treba mi minus, ne treba mi keš kredit, treba mi račun sam što manje troškova i da sve online radi besprekorno i jednostavno. I ovo mi je super ponuda.

P.S. Broj računa, uzeo broj telefona.
 
Idem samo u Ideu, nisam primetio brkate prodavacice :cool: dok bankarske službenice u Telenoru nisu toliko lose, i ipak bolje nego u MTSu. (sad ce alfi da me kvotuje :D)

Naravno da hocu... treba podrzati kad je neko u pravu :D
 
rajfajzen naplaćuje korišćenje kreditne preko ?!? bemtisunce....

OT: Ostajem u intezi ... za ono što meni treba, telenor je isti, ili još nema ponudu, a i nemam više brojeva kod njih, osim prepaid neki po fiokama. :)
 
Interesantna stvar. Pre neki dan sam kupio evre preko aplikacije i kurs je bio bolji nego u menjacnicama, a od tada je losiji. Greska??
 
Vec si uplatio novac na račun i baratas? Svaka cast, mene mrzelo dok ne stigne kartica :cool:
 
Meni se sve čini da nam neće stići kartica dok ne uplatimo prvi novac na račun kako bi skinuli tih 500 dinara. Govorim o nama koji smo uzeli Paket 1.

Da li je nekome ko je uzeo Paket 1 stigla kartica?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno