Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre 45 dana me prebacili na Progresiv 5+, pre toga sam bio Lite, onda su mi rekli da predjem na progresiv i da ce me automatski prebaciti na 5+. Tako je i bilo. Pre tačno mesec dana sam dobio novu Master karticu ali bez koverte. Zvao sam ih i rekli su mi da su slučajno poslali seriju kartica bez koverti. Zatražio sam novu i pre 15 dana sam dobio poruku da je poslata ali još uvek ne stize, verovatno zbog štrajka pošte. Ne znam da li da tražim novu ali da je preuzmem u nekoj poslovnici.
 
I do poslovnice treba neko da je donese, i tad salju postom koliko znam.
 
Rekoše za 15 dana na kućnu adresu. Broj računa mi je kao broj telefona. Jel tako kod svakog?
Da nije štrajka poštara, u redovnim okolnostima Dina stiže za 5 radnih dana. Prva predefinisana opcija je kao broj telefona. Mojoj majci npr. je dodeljen kraći nasumični broj računa (nule i 6 cifara u sredini), pošto je postojala neka sistemska greška pa inicijalni zahtev nije mogao da se realizuje i onda je u poslovnici urađen naredni sa drugim mejlom, ali je mogao da se unese isti broj mobilnog.
 
Ja baš nikako nisam želeo da bude broj telefona, jer je to em promenljiva stvar, a i nisam želeo da ga svako zna.
 
Skoro sam imao slucaj da je neko probao da mi skine para se racuna, stvar je u tome sto taj neko ko mi je sad slao poruke se predstavljao kao odredjeni Mladen iz Mobi banke koji me je stvarno zvao u nekom periodu.

Stvar je u tome da je nekako dosao do korisnickog imena i sifre i usao preko web-a ali mu je trebala poruka da moze da prebaci pare. Provalio sam sta je i blokirao posto je mi premestao pare sa jedne kartice na drugu i napravio neki trosak sa provizijama. Eto da znate sta se desava sve.
 
Bojim se da tu ipak ima nekog tvog propusta. Kolika je šansa da ti neko sazna korisničko ime ime i lozinku, ako tu kombinaciju nigde više ne koristiš. Meni se ovo nije događalo baš ni sa jednom bankom, niti sam čuo da je neka baza podataka banke toliko pukla da ovo neko dobije. Godinama već za sve platne institucije koristim nasumično napravljene lozinke koje i ne znam napamet.
 
Stigla mi je ponuda za kreditnu karticu.
Nije mi potrebna ali bih je uzeo zbog besplatnog putnog osiguranja za celu porodicu.
Nije mi jasno da li plaćamo 200 din za mesečno održavanje ili mi sa PROGRESIV + ne plaćamo tih 200 mesečno?
 
Dobih mejl obavestenja za ove radove na sistemu za vikend. Izgleda mi najpametnije oprostiti se od Mobi banke od petka do ponedeljka, ko je u mogucnosti. Bice haos.
 
Lepo rekli da će raditi do nove godine vikendima, ili tako nešto, uglavnom kasno noću. Radile su i veće banke takve stvari, mislim da RF svake subote na nedelju ima neko dvosatno održavanje pa niko nije umro.
 
Meni ovo miriše na potpunu promenu, migraciju softvera? Ne, nemam drugaričinog brata od strinine tetke kao izvor, samo onako razmišljam. Za sve ove godine se ovo nije dešavalo u ovom obimu
 
Nemam pojma, mene samo interesuje da ne migrira i kes negde sa softverom :)

Salu na stranu neka sljakaju, Google i Apple pay su sad tu tako da sad mogu da se koncentrisu na nesto konkretno.
 
BIće to sve u redu, dobro je da su se setili da šljakaju, jer itekako ima na čemu da se šljaka. Videćemo šta će iz toga da se izrodi.
 
U šta će se transformisati? Možda više neće biti banka kakvu moderni svet poznaje :D .
 
Možda softver one češke banke koju imaju, zaboravio sam kako se zove. Video sam jednom demo web i fino mi se to dopalo.
 
Ovo je fakticki ceo vikend, ali dobro, nadamo se da cemo i mi primetiti neka poboljsanja... Ja cu svakako koristiti intezu tokom vikenda... Jedno pitanje ne znam da li sam dobro razumeo, 19og mi dolazi na naplatu youtube, jel ce to regularno moci da se naplati?
 
Da li ovo znači da bi za svaki slučaj sva sredstva sa računa trebalo da privremeno prebacim u neku drugu banku dok ne prođe ta "transformacija", da posle ne bude iznenađena i nekih fantomskih transakcija... ;) :ROFLMAO:
 
Odoste predaleko. Objašnjavao neko negde da se sve transakcije upisuju i ručno, pa softver nema s tim mnogo veze. A i tolike banke menjale softver pa niko nije ostao bez para.
 
Odoste predaleko. Objašnjavao neko negde da se sve transakcije upisuju i ručno, pa softver nema s tim mnogo veze. A i tolike banke menjale softver pa niko nije ostao bez para.
S razlogom. Tri puta je padao sistem, u sled čega su pare bile nedostupne za trošak ili pravljene fantomske transakcije. Ovaj drugi deo je pogotovo kritičan kada su pripajanja banaka u toku. Što niži saldo na računu, to manja glavobolja. A dešavalo se na relaciji Vojvođanska-OTP (ex SoGe), Sber-AIK, Direktna-Eurobank pa Eurobank-Direktna (jer je prvi pokušaj propao, a i drugi isto napravio haos), itd. Tako da, ja ću podići sve što mogu za svaki slučaj.
 
Odoste predaleko. Objašnjavao neko negde da se sve transakcije upisuju i ručno, pa softver nema s tim mnogo veze. A i tolike banke menjale softver pa niko nije ostao bez para.
 
Meni je juče stigao mejl da je račun aktiviran. Prekjuče sms da je račun aktiviran. Pošto mi kartice još nisu stigle da li mogu da plaćam NFCom?
 
Ne, jer nemaš brojeve kartica, niti su one aktive. Osim ako se nešto nije promenilo.
 
Jel zna neko šta znači ovo unapređenje? Hoćemo li mi korisnici videti nešto novo ili samo neke interne promene?
 
Meni je juče stigao mejl da je račun aktiviran. Prekjuče sms da je račun aktiviran. Pošto mi kartice još nisu stigle da li mogu da plaćam NFCom?
Za sad samo IPS pokaži/skeniraj, što od supermarketa imaš Idea/Roda/Mercator i neka online prodajna mesta tipa Gigatron/Tehnomanija. Bez podataka Master kartice, ne možeš da je virtuelizuješ u Google Pay.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno