Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja aktivirao u subotu uveče, samo dodao karticu u wallet i odradio SMS verifikaciju. Probao, sve šljaka..
 
Obratite pažnju, juče mi se desilo.
Na telefonu sada imam gpay i raipay.
U subotu radio gpay bez problema.
U subotu popodne zbog neke zvečke u Rajfajzen reinstalirao aplikacije i relogovao se.
U nedelju da platim telefonom (zaključan tel) - neće.
Pokrećem wallet, tu je kartica. Kako sam bio blizu uređaja (samousluzna kasa u maxi), plaćanje prolazi sa raipay!
Ja zbunjen, dok sam se opasuljio, transakcija prošla, račun krenuo da izlazi...
Problem je bio nakon ponovne aktivacije raipay u subotu telefon nije imao difoltnu karticu za plaćanje. Nisam obraćao pažnju na to. Dok sam čačkao telefon u maxi, ne znam kako, aktivirao se raipay i prošla transakcija. Nakon toga mi je izašlo na telefonu da izaberem difoltnu karticu (možda je i ranije telefon tražio difoltnu da odaberem, ali sam ja to zanemario).
Sada šljaka ok.
Čisto da znate ukoliko vam se desi..
 
Telefon nema defaultnu karticu za plaćanje, nego ima defaultnu aplikaciju za plaćanje. Ti si tokom reinstalacije RaiPay-a nju stavio da je defaultna aplikacija za plaćanje, i zato se ona pokrenula.
Svaka aplikacija ima svoju defaultnu karticu.
Pozdrav
 
Dal je difoltna aplikacija ili kartica ne znam, kada držim power button sada se pojavi kartica Mobi banke.
verovatno je zbog toga što si napisao.
 
Ovo znači da može i preko Dine povežemo Mobi na Gpay?
Ne misli se na debitne i kreditne kartice uopšteno, već samo na Master (i/ili i Vizu kod drugih banaka). Dina ionako ne može i moći će možda tek kada banke budu počele da izdaju DinaCard UnionPay kartice, koje podržavaju beskontaktno plaćanje. Međutim, kako se realizacija tog poduhvata odlaže već tri godine, pitanje je kada će se to zaista i ostvariti.
 
I meni je bilo smaranje da moram da zovem banku zbog GPay aktivacije kartice. Otišao preko web portala na Moja banka/Sigurnosna podešavanja/Promeni način autorizacije. Tamo mi je bilo podešeno na mToken, pa sam to promenio na SMS. Ponovo probao da dodam karticu (tj. prvo sam uklonio prethodni pokušaj gde je stajalo da zovem banku) i sada je moglo preko SMS-a. Probajte, verovatno je tu bila fora.
 
I meni od danas radi verifikacija SMS-om, nisam čačkao nikakva podešavanja, verovatno su oni pustili za sve SMS verifikaciju, budući da im je i na sajtu u delu za Google Pay objašnjeno da se aktivira putem SMS koda.
 
Ne, nije. Ja nikad nisam voleo MToken, oduvek mi je bio SMS i morao sam da zovem.
Zadnja 3 broja jmbg-a, ime roditelja iz ugovora, zadnje polje sa brojevima sa kartice, odgovori na 2 prethodno postavljena sigurnosna pitanja, pa pitali kada je bila zadnja transakcija da bi na kraju aktivirali :D

Evo i vesti na sajtu:

4801_x.jpg


 
Poslednja izmena:
Sa Fejsa:
Screenshot 2023-09-20 at 16.00.58.png
 
Ako se ne varam najčešće je prvi ili poslednji utorak u mesecu :D
 
Stara kartica mi istekla, stigla mi nova master i bez problema sam je aktivirao. Prvo na bankomatu a kasnije sam plaćao i na platnim mestima. Međutim imam problem da mi ne stižu sms obaveštenja o odlivu. Proverio sam u app, i tu je sve isto kao i pre podešeno, uključena sms obaveštenja.
Sad sam probao da povežem novu karticu na ENPay ali ne stiže mi sms verifikacioni kod pa ne može da prođe prva uplata
 
Ni meni nisu stizali verifikacioni SMS-ovi danas, nije samo do tebe.
 
Мени је до данас стизао смс МобиБанка а данас ми је стигао МобиБанка.(са тачком на крају)... Не знам разлог.
 
Zaista par minuta i sve je setovano.
Danas mi stigla master a i pustili su podršku za gpay 😀

Screenshot_20230921-011156.png
 
Imam iz jednog marketa dve transakcije iznos ukupan je manji od 2000din, stigla je poruka (e-mail) da mi je skinuto sa računa a u aplikaciji stoji da je transakcija na čekanju.
U marketu nisam dobio robu pošto nije uspelo plaćanje, šta mi je činiti u ovakvoj situaciji prošlo 5 dana mislio sam da će da storniraju.
Imam one slipove iz marketa , neke greške i neuspelo u plaćanju..
Prodavačica nije imala pojma pa je rekla da je do moje kartice tj banke. 🤣
Nisam hteo da se raspravljam.
 
Aktivairoa sam Gpay i dodje mi da im pisem mail za razne gluposti smaraju a kada su konacno aktivirali Gpay to ne znaju da jave i ponude slepci.

Moje pitanje je posto sam pokusao platim na trafici preko Gpay i odbilo me, da li trafika ne podrzava ili ja nisam dobro podesio?

EDIT: nisam namestio da mi je pay default apliakcija
 
Poslednja izmena:
Da čovek pokida živce sa ovom bankom... Call centar ne radi a čet me šalje tamo. Naime nisam uspešno promenio primarni broj telefona, sada aplikacija pokazuje "Max OTP tries reached", plaćanje online mi je blokirano. Dakle zaključano plaćanje kompletno?

Dojadilo mi je da mi stari telefon odnosno kartica bude broj za verifikaciju i sad me je ovaj pokušaj promene broja zakopao skroz...

EDIT: Dobio call centar, promenili su primarni broj. Plaćanje online i dalje ne radi. Konkretno produženje pretplate za EON TV. Stranica za verifikaciju prikaže došlo je do tehničkih problema bla bla...
 
Poslednja izmena:
Jeste, ja sinoć primetio.
Mislio sam da sam ja nešto uradio.
Ali je broj kartice od debitne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno