Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да да. Битно да ти је нфц укључен а можеш да подесиш и да не мораш ни да откључаваш ако тако желиш(у подешавањима нфц-а)
Tada se računa onaj standardni limit koji postoji kod nas, 5000RSD sa zaključanim telefonom, preko toga otključan telefon.
Ubacio i ja karticu u wallet. Zanima me da li i dodatna kartica moze da se doda u wallet dodatnog korisnika?
Može naravno, ne postoji limit u koliko uređaja dodaješ istu karticu.
 
Znaci ne moze nikako da se aktivara kartica drugacije osim da cekam da se javi neko od operatera, sto je nemoguca misija..

EDIT: ipak su se javili na kraju i aktivirano je.
 
Digitalna banka i izuzetno digitalni način aktivacije Google Pay usluge.

Samo mi nije jasno po kojem kriterijumu se nekima nudi opcija da aktiviraju putem SMS koda, a nekima ne.
 
Platio danas u Univeru na samouslužnoj kasi uz glasan ton na telefonu. Sad mogu i na žive ljude kad sam siguran da radi. :)
Iako je bio mali iznos otključao sam za svaki slučaj.
E znate onu narodnu: Rđavome... Tako i vama smeta što morate da pozovete. To od nečega zavisi. Budite srećni što ne morate da idete na šalter i tamo čekate tri godine, pa onda naletite na službenika koji ne zna ni šta je GPay, pa ne zna kako se aktivira...
 
Platio danas u Univeru na samouslužnoj kasi uz glasan ton na telefonu. Sad mogu i na žive ljude kad sam siguran da radi. :)
Iako je bio mali iznos otključao sam za svaki slučaj.
E znate onu narodnu: Rđavome... Tako i vama smeta što morate da pozovete. To od nečega zavisi. Budite srećni što ne morate da idete na šalter i tamo čekate tri godine, pa onda naletite na službenika koji ne zna ni šta je GPay, pa ne zna kako se aktivira...

Nije problem da teško aktiviram svoju karticu, nego da neko drugi ne može lako da je aktivira 😁
 
Ne sporim ja da se operater čeka i 15 minuta nekad, i ja sam juče jednom odustao. Samo kad se setim prosutog života po šalterima, šta su mi banke radile, da sam se sretao i oči vadio sa direktorima ekspozitura fensi šmensi banaka, pisao prigovore i stizao maltene do NBS_a... Ovo sa telefonom je umilni cvrkut ptica. Verovatno će u nekom trenutku svi moći da aktiviraju SMS kodom kad se stvari malo ispeglaju. NEka bude kako hoće, samo da ne mora nigde da se ide.
 
Mislim da jos nisu nigde ni objavili da je pusten GPay (bar nisam nigde video).

Dobro je da ikako pustaju da se aktivira.
 
Važno da ovde piše :)

Google-Pay.png
 
šibnuo im sliku pasoša za verifikaciju, videćemo šta će biti :)
Ako se kroz tih pet radnih dana ili koliko već ne udostoje da urade verifikaciju identiteta, odgovori na tu poruku da su probili rok i da kasne i brzo će rešiti. Mana je što posle zaključavaju zemlju naloga i zatvaraju mogućnost da je menjaš. Moj stari Google nalog je prošao to sa jednom karticom i fiksiran je na Srbiju, dok primarni mi je američki.
 
Povezao Master za tri minuta. Verifikovao sms porukom...
 
E mnogo smo lepe sreće mi koji čekamo da uvedu Apple pay 🤣
SmartSelect_20230916_081059_Chrome Dev.jpg
 
Ja se nadam da čekuju utorak jer Apple koliko se sećam ima zahtev da uvek njihova usluga kreće utorkom, a s obzirom da još uvek ne reklamiraju zvanično G pay, možda krenu od utorka da reklamiraju obe kako su i najavljivali da kreću u isto vreme.
 
Aktivirao malo pre. Operater se javio za 3 sekunde (subota 9 ujutru)
Pitao me koja mi je omiljena knjiga ili koji je moj omiljeni pisac :D
 
To je pitao jer mi sami definišemo šta da nas pitaju. Posle zaboravimo 🙂
 
Meni se operaterka čudila što se sećam sigurnosnih pitanja, bila je iznenađena sa nekoliko "Bravo!" šta znam, možda samo takve stvari shvatam suviše ozbiljno. Čak najviše volim one sisteme kkoji daju da sam odredim pitanja.
 
Vi koji aktivirate SMS-om, na koji region vam je podešen telefon?
 
Ja aktivirao karticu za Google Pay nakon 2 min. razgovara sa operaterom i onda se setih da mogu da je koristim i preko sata, međutim opet moram da zovem call centar 🙄
Zašto je to potrebno ako je ista kartica u pitanju i isti Google nalog?!
 
Ako se kroz tih pet radnih dana ili koliko već ne udostoje da urade verifikaciju identiteta, odgovori na tu poruku da su probili rok i da kasne i brzo će rešiti. Mana je što posle zaključavaju zemlju naloga i zatvaraju mogućnost da je menjaš. Moj stari Google nalog je prošao to sa jednom karticom i fiksiran je na Srbiju, dok primarni mi je američki.
verifikovali su tokom noci, na svu srecu. tako da sam danas zvao operatera i to je to, aktivirali mi gpay.
je l sad mogu da plaćam preko galaxy watcha ili traži još neku aktivaciju?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Rutovani telefoni ne mogu?
 
Ne mogu rutovani.
Ja sam ga derutovao sinoc (vratuo stock rom :( I ukinuo root) I odmah proradilo.
Danas placao samo sa gpay
 
Ja na rutovanom telefonu imam instalirane aplikacije 3 banke (Komercijalna, MTS i Telenor (stari nazivi)) i sve tri savršeno funkcionišu.
Možda je slučajnost 🤷
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-16-13-26-15-877_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-09-16-13-26-15-877_com.miui.home.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 21
Je l sad mogu da plaćam preko galaxy watcha ili traži još neku aktivaciju?
Ako Galaxy Watch radi na Androidu, a ne na Tizenu, onda može, pošto je Samsung Pay odvojen ekosistem (kao što su na primer i Garmin ili Apple Pay), zato onda ne bi moglo.
 
Ja na rutovanom telefonu imam instalirane aplikacije 3 banke (Komercijalna, MTS i Telenor (stari nazivi)) i sve tri savršeno funkcionišu.
Možda je slučajnost 🤷
Aplikacije banaka su mi radile, I mobi banka i raifeissen.
Ali ne radi gpay I raipay na rutovanom.
Tako je kod mene na lineage os 20 bilo.
 
Ako Galaxy Watch radi na Androidu, a ne na Tizenu, onda može, pošto je Samsung Pay odvojen ekosistem (kao što su na primer i Garmin ili Apple Pay), zato onda ne bi moglo.
jeste, ali mislio sam na ovo što je izgleda slučaj: kao što sam morao da ih zovem da bih mogao da dodam karticu u wallet na telefonu, moram i za sat. jer isto traži verifikaciju od strane banke. galaxy watch 5 je u pitanju
 
Aplikacije banaka su mi radile, I mobi banka i raifeissen.
Ali ne radi gpay I raipay na rutovanom.
Tako je kod mene na lineage os 20 bilo.
ja na mom samsungu isti imao custom rom, ali jezgro odnosno kernel bilo mi je non root, i onda mi sve ok radilo
Platio danas u Univeru na samouslužnoj kasi uz glasan ton na telefonu. Sad mogu i na žive ljude kad sam siguran da radi. :)
Iako je bio mali iznos otključao sam za svaki slučaj.
E znate onu narodnu: Rđavome... Tako i vama smeta što morate da pozovete. To od nečega zavisi. Budite srećni što ne morate da idete na šalter i tamo čekate tri godine, pa onda naletite na službenika koji ne zna ni šta je GPay, pa ne zna kako se aktivira...
ne moras da otkljucavas telefon za isnose do 5000 rsd
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno