Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta traže od podataka prilikom aktivacije pozivom?
 
U pošti ne podržava, a poštanska omogućila otkad Gpay.
I meni sad nudi da zovem banku, ali je čekanje na operatera večnost pa sam odustao. Podržava li iko to kod nas za plaćanja, ili se zalud radujemo? Ono, prinesem telefon u marketu a oni me katapultiraju kroz zadnja vrata.
 
Bilo gde gde plaćaš beskontaktno prinošenjem kartice na terminal možeš da plaćaš i telefonom, znači svuda gde se prihvataju kartice jer su kod nas svi terminali beskontaktni. (*Sem u pošti jer traže fizičku karticu i ličnu kartu i ne smeju da je provuku beskontaktno jer su im pos terminali podešeni da imitiraju bankomate)
 
Kolegu su sad pitali I sigurnosna pitanja, znaci ko ima to podeseno verovatno ce traziti.
 
Код мене ради, малопре платио у Идеа-и. Само откључао(наместио сам у нфц подешавањима да не може са закључани) фон и приближио га апарату...
 
Cekajte, ovo radi automatski i bez ikakve potvrde kad god je otkljucan telefon??!! Cak ni PIN ne trazi za vece iznose?
 
Plaćanje se može izvršiti samo par minuta nakon otključavanja telefona.

1694698825611.png
 
Može li da se aktivira na neki drugi način ili mora baš da se zove +3810639005 ?
 
Poslednja izmena:
Prosla meni verifikacija preko SMS koda.

Edit: Sad sam pisao @Stock
Meni je kartica jos ranije bila dodata na Google pay, kad sam otvorio wallet pitao me za google nalog, uneo samo broj kartice, ccv i datum vazenja, ispod automatski stoji ime i prezime, adresa, kad sam isao na add na sledecem ekranu je samo stajalo sms kod ce biti poslat na taj i na taj broj, klikni na send i toliko.

Jedino ako je ovo razlog, ako niste ranije kupovali preko google-a (playstore i tako to), pa ona verifikacija "skinucemo vam 1 dolar"...
 
Poslednja izmena:
Overio i ja preko uvek ljubaznih operaterki pre koji minut, sve prošlo lagano. Sutra idem i da overim i kupovinu, na neku samouslužnu kasu.
 
ja sam upravo obe kartice mobi banke aktivirao bez poziva, intezine imam u walletu od ranije isto sam i njih dodavao bez pozivanja ikoga.
 
A dobro, stvar je sad tu do ko zna čega tačno. Ja ovu karticu imam na Guglu od izdavanja, plaćam play prodavnicu i svašta nešto, pa je opet morao poziv. Nije to stvarno bilo tako strašno, ništa nije bolelo.
:)
Kada se plaća sa GPay NFC, da li telefon da neku zvučnu povratnu informaciju, neki bip, da je gotovo? Znam da Raipay ima prilično glasno obaveštenje.
 
Imas fin glasan i jasan bip i check mark kad je transakcija prosla u Walletu. Sreca to nije do Mobija pa nisu uspeli to da pokvare.
 
Upravo sam probao dodati karticu bez poziva,i sve je proslo bez problema. Dobijes SMS poruku sa kodom za potvrdu i to je to.
 
Nisam koristio do sada, znaci ne treba paliti wallet, samo otkljucas tel i prislonis?
Да да. Битно да ти је нфц укључен а можеш да подесиш и да не мораш ни да откључаваш ако тако желиш(у подешавањима нфц-а)
 
Upravo platio u idei, otkljucao telefon prislonio i nista se ne desava. Proslo nekih 5s i tek tada je telefon pojavio opciju da platim
Да да. Битно да ти је нфц укључен а можеш да подесиш и да не мораш ни да откључаваш ако тако желиш(у подешавањима нфц-а)
Sta si podesio u default pay app, google pay ili mobi banka?
 
Šta se podesi u default pay app: google pay ili mobi banka?
Google Pay. Mobi banka (kao i svaka mBanking Asseco aplikacija) ima dodatnog provajdera samo za IPS pokaži/skeniraj plaćanja, koja nemaju veze sa karticama.
 
Pa sta god drugo izaberes je aplikacija ja imam 6-7 mi nudi da odaberem od svake banke.
 
Ubacio i ja karticu u wallet. Zanima me da li i dodatna kartica moze da se doda u wallet dodatnog korisnika?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno