Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni stigla kartica posle 6 dana od potpisivanja ugovora, Paket 2. Sada samo jos da prelomim da li da selim platu iz Komercijalne...
 
Meni i dalje stoji "inicirana", mada tamo pise da treba da posalju mail/sms/sta god kada kartica bude poslata na adresu...
 
Koji je razlog otvaranja računa kod njih?

prvo sto mi pada na pamet je trajni nalog za racune kod njih

drugo dosta su povoljniji gotovo besplatni ako koristis njihov e-banking

sve ono sto mora da se placa u posti kod njih je za sada dzabe pa cemo videti dalje
 
Koji je razlog otvaranja računa kod njih?
Osim sto licno dajem podršku svakom novitetu u Srbiji (zaista nam je potrebno bar malo da smo kao svet), tu je i cinjenica da me zbog trajnog naloga Inteza uslovljava za Hit paket odnosno prebacivanje zarade kod njih.
To mi u RF nisu trazili vec plati mesecno pa se klati.
 
Krenula reklama na Foxu, tj bar pretpostavljam da je njihova posto nijedan detalj iz iste za sada ne otkriva o cemu se radi. No neka devojka se pita zasto stoji iza zute linije ako nije na trkama, onda ima nesto tipa zasto kazu da su tu za mene a rade samo kada i ja radim itd itd nisam celu zapamtio...
 
Meni i dalje stoji "inicirana", mada tamo pise da treba da posalju mail/sms/sta god kada kartica bude poslata na adresu...
Pretpostavljam da ce se promeniti status cim aktiviras karticu na bankomatu.

Info u vezi izdavanja dodatne kartice (ujedno i ovlascenja po tekućem za drugo lice):
Vlasnik racuna inicira dodatnu karticu kroz android aplikaciju i dovoljno je da drugo lice ode u poslovnicu bez vlasnika računa i potpise papire za izdavanje dodatne kartice.

Rok za izdavanje je, danas rekoše, 8-10 dana.
 
To svakako, nakon aktivacije. No negde sam pročitao da nakon slanja iste na kućnu adresu treba da stigne obaveštenje od banke. Ne jurim nigde, pa tek 28og je otvoren račun :)

Tamo u ugovoru piše u roku od 15 dana mora da se izda kartica, tako da to je to otprilike...

Tebi stigla kartica?
 
Nije jos. Otvorio racun 28.8, to je pre 6 dana uključujući vikend.
 
Ne očekujem ja to pre početka sledeće nedelje da nam stigne. Ako bude, super, ako ne, krastavac. A samo na bankomatu može da se aktivira kartica?
 
Ne mogu da se setim sta pise u papirima ali mislim da da.

Jer u bankama aktivacija kartice se inicira pri podizanju iste tj. licnim prisustvom i potpisom preuzimanja kartice. U ovom "našem" slučaju kada kartica stize na kucnu adresu (i to ne preporuceno), licna identifikacija i aktivacija se vrše u kombinaciji telefon + bankomat. Mislim da se prvo kroz aplikaciju kreira PIN kartice, a onda se potvrdom tog PINa i fizickim prisustvom kartice u bankomatu verifikuje da je kartica dospela u ruke vlasnika računa za koji je ta kartica vezana, i time aktivira.
 
Poslednja izmena:
Nadjoh u ugovoru, aktivacija se vrsi preko mobilne aplikacije ili preko online aplikacije, tada biras pin i nakon toga je kartica aktivna. Cenim dakle da ce jos neki novi podmeni tj opcija da se pojavi kada se kartica izradi posto sada toga nema. Ako naknadno menjas pin onda taj postupak mozes da zapocnes online ali moras da ga dovrsis na bankomatu i tek tada kartica moze opet da se koristi...
 
Brzo ide znači. Jel ti prethodno stigao sms od banke da je kartica gotova/poslata/šta god? 28mi tom logikom petak/ponedeljak...
 
Stigne SMS da je poslata. Pa ide brzo kad smo frikovi. Otvorili smo račune pre nego što je banka počela zvanično da radi. :)
 
Poslednja izmena:
E to, super. I jedno pitanje još i stajem :) Aktivacija kartice? Može preko app? Pojavi se nova opcija ili...?
 
Postoj tab za aktivaciju u sekciji moja kartica. Takođe postoji mogućnost određivanja limita i načina korištenja: internet, plaćanja, bankomat... Sve se može nezavisno podesiti...
 
Taj sms nisam dobio :)

Btw, Intesa mi sinoc oko 23h poslala sms o prilivu!? Naravno, jutros su ga ponistili.
Im'o pa nem'o, iscimase me bzze, moracu da ih stavim malo na led dok ne vidim kako ovo sa Telenorom radi.
 
Poslednja izmena:
Procitao sam temu od pocetka do kraja i imam pitanje: izuzev sto se svima svidja aplikacija za mobilni banking, sta je ovde jos prednost u odnosu na ostale banke? Ako ne placas mesecno odrzavanje, ond se onlajn nalog placa, opet da budu besplatni mora da se plati mesecna naknada? Vidim da je neko opste odusevljenje al' nikako da provalim u cemu je stvar? Jel uz ovaj paket 1 uopste postoji devizni racun i kako ide zaduzenje za placanje u inostranstvu, dinarski ili devizno?
 
Pa odusevljenje je zbog izgleda app, zbog toga sto prvi put moze da se uplati novac nekome na broj telefona (do 5000 din), zbog toga sto je celokupna kontrola kartice moguca preko app (npr stavis zabranu e-koriscenja, pa je uklonis po potrebi), postoji besplatan paket (to ne daje niko vise) koji ima i devizne racune...
Zaduzenje za placanje u inostranstvu ide prvenstveno preko EUR racuna.
 
Imas, uslovno receno, besplatne pakete. Tj. paket na kome ako platis 3 racuna vec ti se isplati, jer meseci kada ga ne koristis, ne naplacuju ti. (Raiffeisen, mada mozda su promenili, ja imam Premium racun bez odrzavanja ove godine)

Ako inoplacanja idu preko EUR, i nema provizije, bice odlicna kartica.
 
sta je ovde jos prednost u odnosu na ostale banke?

Za početak, to što se u Intesi plaća 120din mesečno, ovde se dobija gratis. Provizije za usluge ebankinga su mnogo povoljnije, plaćanje mnogo jednostavnije, a korišćenje aplikacije besplatno (pristup mobilnoj aplikaciji u Intesi se plaća dodatno). To sve govorim za Paket 1 kod Telenor i Osnovni paket u Intesi.
 
Da li se za paket 1 plaća izdavanje kartice, osnovne, ili je ona gratis samo u paketu 2?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno