Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima neko problem sa racunom na klik? Probao danas da platim tri racuna za telenor, uredno kliknem na plati, i on me izbaci na pocetni ekran da ukucam pin za aplikaciju, i tako u krug. Probao par puta i nece...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

Isto je i sa SBB racunom na klik. Verovatno sa svim placanjima na klik.
 
Ja sam prošle nedelje sve uredno platio. Tln, Sbb i Infostan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Izgleda da su napravili neki problem oko menjanja banke i apliacuje. Kazu da su ispravili ali ocigledno da nisu svima. Ako se opet javi sledeci mesec, da izbrisem taj racuna na klik i da kreiram novi, jer ce tako automatski da aplikacija povuce racun iz Telenora.

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Kolika bi trebalo da bude provizija ako se sa startera prebaci odjednom više od 300000 dinara na račun u kombank. Da li se plaća samo 200 din za hitni nalog koji je obavezan preko 300k ili I procenat od transakcije?
 
Placa se po fakturi, pa mora odjednom. Za dlaku prelazi 300k, pa mora 200 din. Nije to problem, samo da se ne lupi neka provizija. Znam da su podigli sve u poslednje vreme.
 
Brate, je l realno da mi vec 2 puta skidaju 50 din za proveru stanja na bankomatu, na danasnji dan zaduzenje, a nisam uopste proveravao niti isao do bankomata ? Plus imam progressive nalog ?
 
Otvoris tarifnik i vidis da je realno.

Najavljeno je to jos Jula



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
^^ evo bas sam proverio, ne vidim za progressive da ima naknada 50 din za proveru na bakomatu ? Nego to cak nije ni problem, problem je sto ja uopste nisam isao do bankomata niti proveravao, a vec dva puta mi skidaju za to ?
 
^^ evo bas sam proverio, ne vidim za progressive da ima naknada 50 din za proveru na bakomatu ? Nego to cak nije ni problem, problem je sto ja uopste nisam isao do bankomata niti proveravao, a vec dva puta mi skidaju za to ?
Napiši im mail sa žalbom ako ti je naplaćeno greškom. Vratiće ti naplaćeno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
^^ evo bas sam proverio, ne vidim za progressive da ima naknada 50 din za proveru na bakomatu ? Nego to cak nije ni problem, problem je sto ja uopste nisam isao do bankomata niti proveravao, a vec dva puta mi skidaju za to ?

Nisi proverio lepo, bukvalno ogromnim slovima pise DODATNE USLUGE KOJE SE NAPLAĆUJU i VAŽE ZA SVE RAČUNE/PAKETE

i ovo u tom delu

Screenshot_2019-11-25 Tarifnik za fizicka lica SRB - Tarifnik za fizicka lica oktobar 2019 PDF.png

Ako je greska pisi im
 
Jel placao neko Mobi Dina karticom online u Srbiji gde je naznaceno Dina logo-om? S'obirom da ima CVV broj na poledjini kartice pretpostavljam da je to moguce ako platni procesor dozvoljava Dinu?
 
Ako je naznačeno da primaju Dina kartice, prolazi bez problema. Plaćao Vipov račun online tako.
 
Ako je naznačeno da primaju Dina kartice, prolazi bez problema. Plaćao Vipov račun online tako.

U medjuvremenu sam kontaktirao njihov support, pazi odgovor na isto pitanje: "Dinu možeš koristiti na domaćim POS terminalima i bankomatima, s obzirom da se za internet plaćanja ne može koristiti osim za eUprava sajt"

Ako si ti u pravu onda oni i ne znaju gde njihova kartica moze da se koristi...:d
 
Ako ne zna da persira klijentu svakako neće znati ni šta sve može njihov proizvod.


Kako me samo nervira taj "ti" pristup. Grebo ih onaj ko to izmisli.
 
https://dinacard.nbs.rs/latinica/index.html
Има листа на сајту НБС.Нису нешто импресивни,али има много више него што је речено.Вјероватно листа и није 100% ажурна.
 
Meni stvarno nije jasno nista nakon sto je @m_fcrs potvrdio da je placao Dinom online, trazio sam jos jednom potvrdu u vezi online placanja na fb support i opet je rekao da ne moze...

Ovo je odgovor:
"Postoje banke koje imaju svoje Dina kartice, nevezano za regulativu i odredbu koja je donela NBS kada je reč o obaveznim Dina karticama i na njih se odnosi plaćanje na internetu kada trgovac prikaže da i one dolaze u obzir. Naše se konkretno ne mogu primenjivati, jer su u okviru ponude samo zbog odredbe NBS
 
Ja imam RF Dinu i placao sam na pet-centar sajtu. Ako ne moze sa Mobi Dinom, to znaci da je do Mobi banke.
 
Nije mi jasno zašto daju takve informacije, osim ako nisu menjali u međuvremenu.
Platiću račun sutra online pa javljam rezultate.
EDIT: našao screenshot transakcije https://imgur.com/agNHzj8
 
Poslednja izmena:
Izvodi vidim mogu da se skinu samo za poslednjih godinu dana? Ne može dalje od toga? Meni treba za septembar i oktobar 2018.
 
Naplatili su mi 6.89 dinara kamatu (na -150) za odrzavanje racuna a sve vreme devize bile na rucunu. 1.12 sam video da je racun u minusu, prodao devize i sad vidim naknada "prenos za naplatu duga".

Cista pljacka, sledi prijava nbs i zatvaranje racuna!
 
Meni naplatiše 80 rsd "Naknadu za SMS servis (tip501) - 2019/10", šta to može biti!?

Isključeno mi je da stiže SMS za odlazne transakcije, samo za dolazne jer su se odlazne naplaćivale. U pitanju je Starter račun.
Sad sam primetio da su i meni pre par dana skinuli 500 din na ime sms servisa.
Moze li neko da mi kaze, posto nisam pratio izmene tarifnika, da li je ovo normalno ili ne?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je 29.11 kompletna vista stednja prebačena na tekući, bez obaveštenja, al nemam nista dodatno naplaćeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da, s tim sto u pocetku nije bilo jasno da li se naplacuje samo odliv ili sve, ali naplacuje se sve.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa onda je kako kome, ja sam zadnji ugovor o avista [tednji imao 29.11.2016 godine, i od tada mi pare nisu prebacivane niti vracanje na tekuci racun. Pogotovo ne bez obavestenja. Za oročene svaki put dve nedelje stigne obavestenje. Sve što sam bio informisan o avista računu je da je smanjen %. kao prilog tu su slike dokumenata. Mobi stednja dokumennti.pngMobi stednja dokumennti 2016.png
 
Poslednja izmena:
Ako se u medjuvremenu ne raskine ugovor, pare se reorocavaju na isti rok po trenutno aktuelnoj kamati. To se i desavalo ranije. Ali su sada iskoristili pravo da raskinu ugovore. Proveri sve foldere, trebalo bi da ti je stigao mail sa obavestenjem:

"Dragi korisniče,

Zahvaljujemo se na ukazanom poverenju i što ste štedeli sa nama u proteklom periodu.

U skladu sa pravom Banke predviđenim članom 10 stav 2 Ugovora o dinarskom depozitu po viđenju, koji ste zaključili sa Telenor bankom dana xx.xx.201x. godine, ovim putem vas obaveštavamo da raskidamo Ugovor uz poštovanje otkaznog roka od 15 (petnaest) dana. Sa datumom isteka navedenog roka, sredstva sa vašeg štednog računa će zajedno sa pripadajućom kamatom, biti preneta na vaš tekući račun u Telenor banci."

EDIT: Pardon, ne orocavaju se posto pricamo o avista, vec se ugovor produzava na novih 12 meseci
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno