Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Editovao sam poruku u medjuvremenu. Biće odvojen neki deo za banku u samom šopu, ali nisam najbolje razumeo kako će funkcionisati.
 
sacekacemo 10.9. pa videti kako su to smislili

mada i na sajtu im stoji da je jos uvek u izradi

da preleze neke decije bolesti onda vredi razmotriti ponudu
 
mogu li se dokumenta za otvaranje racuna potpisati i u telenor shop-u ili samo tamo gde su poslovnice banke otvorene?

da li ce ubuduce svaki shop biti i banka tj. da ima dva saltera jedan za telefonske usluge jedan za bankarske?

Ja sam dokumenta potpisao u Telenor shopu, ali je i pored ogromnog truda koji je ulozio covek koji me je usluzio (da se tako izrazim), ceo proces trajao nesto duze jer je bilo odredjenih tehnickih problema. Nece vas vratiti iz shopa, ali cete cekati duze i napravicete ogroman posao nekome, tako da savetujem odlazak u neku poslovnicu koja je ujedno i filijala banke (Airport city, recimo), jer ljudi imaju iskustva sa celom procedurom.
 
Poenta je da poslovnica posle potpisivanja vise nije potrebna. Sve se radi online i preko bankomata.

Onaj ko je prihvatao e-rad ranije ce to i nastaviti, ostali ce opet praviti red ;) Samo ce zbog imena imati i racun u TB.
RF je imao odlicne provizije za rad na salteru, i OK provizije za placanje online... uvideli su da je to lose, provizije na salteru su bili podigli na najvece u zemlji tada, ukinuli skroz provizije na online placanja... ista guzva ;)
 
Da, to stoji. Čak i na ovom forumu ima dosta ljudi koji izbegavaju (ili jednostavno uopšte ne žele da koriste) e-bank.
U principu kod svih banaka u zemlji može se sve raditi on-line i preko bankomata, osim kada se preuzima nova kartica, potpisuje ugovor za kredit i sl. Tako da će se svejedno ljudi i dalje žaliti na visoke provizije prilikom plaćanja računa na šalteru banke.
 
RF je tacno da ima visoke provizije na plaćanja na šalterima, min100rsd. Web onlajn im je bez provizije. I opet ima ljudi koji placaju na šalterima - ako im to odgovara samo napred :).

Mislim da ceo smisao internet banke stane u izraz "mobilno bankarstvo".. I da su njihovi klijenti upravo klijenti koji zele tu uslugu besprekornu.

U tom pravcu gledano: RF mobilna aplikacija je krs jer nema plaćanja, Intesina mobilna aplikacija ima neke druge mane uz poznati krs za sms obaveštavanje.

Videćemo kako ce Telenor banka da funkcionise, ako se predstavljaju kao primarno onlajn banka onda se to i očekuje da funkcionise 99% bez greske.
 
A kad ce moci da se menja korisnicko ime, da se doda broj racuna nakon napravljenog naloga, da se menja ona pristupna slika? Mislim sve te opcije postoje (osim dodavanja racuna) ali ne rade, menjao sam vise puta uvet isto ostaje...tako da sada imam 10 naloga badava jer u pocetku je aplikacija zapela na 7om koraku i tako u krug...
 
U tom pravcu gledano: RF mobilna aplikacija je krs jer nema plaćanja, Intesina mobilna aplikacija ima neke druge mane uz poznati krs za sms obaveštavanje.
RF sajt radi i na mobilnom, ja tako prilicno cesto placam. Ne moze se poredi sajt ni sa kojom aplikacijom banke.
EDIT: Ovo radi skoro dve godine cini mi se, tj. od kad je ovo (valjda Sagino) resenje, tj. ovaj novi izgled.
 
Poslednja izmena:
A kad ce moci da se menja korisnicko ime, da se doda broj racuna nakon napravljenog naloga, da se menja ona pristupna slika? Mislim sve te opcije postoje (osim dodavanja racuna) ali ne rade, menjao sam vise puta uvet isto ostaje...tako da sada imam 10 naloga badava jer u pocetku je aplikacija zapela na 7om koraku i tako u krug...
Od 10.9, i to je nezvanicna informacija za sada.

@alfa: dobro je da se RF popravio po tom pitanju. Racun sam ugasio 4.4. bas zbog mobilne aplikacije. Web banking im je odlicno funkcionisao i sve transakcije su bile besplatne. Mesecno održavanje 250rsd (+40rsd obavezno osiguranje gubitka kartice)
 
Poslednja izmena:
RF sajt radi i na mobilnom, ja tako prilicno cesto placam. Ne moze se poredi sajt ni sa kojom aplikacijom banke.
+1

Skoro sam otkrio da im web aplikacija ispravno radi i preko mobilnog telefona i da placanja mogu i tako da se izvedu. Beskonacno je bolja od Intesine Web aplikacije.

Pozdrav
 
Au da... RF i kartice = no-no...
 
A kad ce moci da se menja korisnicko ime, da se doda broj racuna nakon napravljenog naloga, da se menja ona pristupna slika? Mislim sve te opcije postoje (osim dodavanja racuna) ali ne rade, menjao sam vise puta uvet isto ostaje...tako da sada imam 10 naloga badava jer u pocetku je aplikacija zapela na 7om koraku i tako u krug...


Mislim da to može tek kad potpišeš tj kad se kreira račun. I ja sam danas kod njih imao 3 naloga pa su dva obrisali i jedan zadržali. No probaću sve to kad stignem kući. Još jednom za sve, u Ušću su svi obučeni za to i nikakvih problema oko otvaranja računa nema pa kome se ne ide u Airport City, da zna...
 
Kod mene porodjajne muke :d Prvo 4 dana zezanja sa otvaranjem racuna i kada je sve zavrseno, skapiram da mi ne radi mobilna aplikacija. Tj, radi ali trazi da registraciju zavrsim potpisivanjem u najblizoj poslovnici :D
Pricao sam sa covekom iz banke i poslao im screenove.
Pokusao brisanje app, ponovnu registraciju, nista...
Dok ja zavrsim sa njima, ima da ispeglaju sistem, tako da ste mirni od 10. septembra :d
Ako nista drugo, veoma su ljubazni, pa se ne nerviram kao obicno.
 
Isto je i kod mene, pri logovanju postoji obavestenje o registraciji licnih podataka u poslovnici.

Nebitno za sada.
Registraciju sam zavrsio u poslovnici na Bulevaru, preko puta Metropola.
 
Imate mobilnu verziju sajta za online banking :)

Ja ionako cekam WP aplikaciju :d

Sve ostalo kako treba, svidja mi se ovaj portal, dostupna sredstva 0din :d

Jedino sam u Prilogu 1 dobio specifikaciju troskova za Paket2 ali je otvoren Paket1 ipak, vec sam mislio da su zeznuli nesto :)
 
Poslednja izmena:
Isto je i kod mene, pri logovanju postoji obavestenje o registraciji licnih podataka u poslovnici.

Kod mene je sinoć (nakon update-a aplikacije) bilo tako, a od jutros je sve regularno i više nema upozorenja.
 
Za mene je najbolja ona banka u koju ne moram da idem. Aktuelni glavni račun koristim u banci koja me je videla lično samo kada odem da preuzmem novu karticu, sve ostalo online.
Probao/koristio sam 5-6 e-bankinga što mobile bankinga. Iako u Srbiji koliko sam upućen, dve, tri firme rade e-banking, priličo mi se razlikuju iskustva. Prijatno me je svaki put iznenadio ProCredit. Banka intesa mi nikada nije legla ni u kom smislu pa ni e-banking. Societe je šarenilo, dok je UniCredit priličo odmako od ostalih u pozitivnom smislu kada je mobile banking u pitanju.
Interesantno je da sve navedene banke imaju pojedina fenkmenalna rešenja, dok su im za neke stvari rešenja izuzetno loša.
Telenor je u situaciji da može da bude prilično ozbiljan igrač i ukoliko bude pravilno gadjao ciljne grupe, možda i pokopa usluge pošte, pa i banaka. Opet, naučio sam da nikome ne treba slepo verovati pa ni njima. I Targo telekom smo dizali u nebesa pa su pukli kao zvečke.
U svakom slučaju jako je interesantno da su inicirali bankarske usluge pa se može pročitati da i Telekom ima slične namere. Još je sve ovo daleko od ozbiljnog, ali ok. Od nečega se mora početi. Otvoriću račun uskoro da probam šta i kako radi, a ako neko ima mogućnosti, mogao bi da proba one plati na email i sms opcije, pa da javi kako to funkcioniše.
Npr. Nemanja pošalje Septimusu 500 din, mesečne članarine za forum pa se Septimus pravi blesav :D
Šalim se naravno.
 
Salis se, a vrlo korisna ideja, bices na pojacanom nadzoru u sledecem periodu ;).

Aplikacija se "otključala" oko ponoći. Sve opcije su dostupne i ima ih prilicno. Nemam sad energije za detaljniji opis, laka noc :).
 
Proradilo je i kod mene. Toliko mi se svidja app, da sam iz zezanja hteo drugaru, koji vazi za stekaru, da uplatim neku sicu preko moba. Cisto da vidim kako izgleda :d
A vala, ovima sam toliko pomogao za peglanje sistema, da bi mogli nesto da uplate, cisto da ne zvrji prazan racun, da probam opcije :d
E da, koliko sam brzinski video, kod racuna na klik ima za Telenor i JKP Informatika Novi Sad.
Kod nekoliko banaka(Intesa, Societe, Vojvodjanska, Erste, Credit Agricole) sam probao e-bank i ovaj ubedljivo najlepse izgleda.

edit. kod app ima jedna malcice iritantna stvar, cim se zakljuca ekran, mora pin da se kuca.
 
@Septimus haha, pa ja to samo zbog poboljšanja kvaliteta usluga :D

@Nemanja kod gomile mobile bankinga je tako namešteno iz razloga sigurnosti, i to nije za zamrriti. Tvoj je izbor na koliko ćeš podesiti zaključavanje ekrana.
 
Sad sam preko web-a testirao plaćanja na mail i sms.

Za mail-ove i brojeve telefona koji su kod njih u sistemu banke, transfer sredstava ide automatski.

Za ostale, dobija se link ka njihovom sajtu, gde treba da se unesu podaci kako bi prebacili sredstva.
 
Lak, jednostavan i brz prenos novca.
O ovome je naša Posta trebalo da razmišlja. Cenim da nece Postu da ubije, ali je to taj neki segment poslovanja.
 
Naravno da neće sve delatnosti pošte da odu u zaborav, ali brzu i efikasnu alternativu je uvek dobro imati.
Roditelji su kupovali deci mobilne telefone iz brojnih razloga. Brojni su razlozi da otvore detetu račun na koji mu uvek mogu prebaciti instant nešto novca.
Sve u svemu Telenor je i naglasio koja mu je ciljna grupa. Idealna za omasovljenu upotrebu.
 
Dakle poceli su i krediti.
U Bulevaru su postavili i svoj bankomat. Ima vratanca 3x veca od obicnih :D
 
Ne mogu da postavim link do cenovnika za pravna lica, piše Cenovnik KBC banke :) :D i PRVA stavka u cenovniku OBAVEŠTENJE O DOCNJI ..... dal moguće ? :D

tlnr.PNG

Da satvili prvo cena ugovora, održavanja, itd ... ne, bre, prvo opomena o docnji .. :) :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno