Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali što računaš tako? Bitno je da je naplaćeno 6.77, a da bi u drugom scenariju bilo naplaćeno 6.86.
Koliko to odstupa od srednjeg ili bilo kog drugog kursa je zanemarljivo, jer ja imam samo dve opcije pri plaćanju, 6.77 ili 6.86 :)
 
Gresis :) TIh 6.77 je samo rezervacija, moze biti 6.5, a moze cak i 6.8eur na kraju biti... nisam uspeo da pohvatam kada racuna dan transakcije, a kada dan knjizenja.
Trenutno te 7.86$ kosta po kursu 1.18-1.85, toliko je srednji, tj. bice toliko sutra. 6.86e te kosta po kursu 1.145, znaci 3.5% (manje ustvari, mrzi me tanco da racunam) vise.

MC ce naplatiti po svom kursu na dan knjizenja, ali taj kurs je neprimetno losiji od srednjeg na taj dan. U prevodu, danas bi MC kurs (prva varijanta 6.77e) bila po 1.18, tj. 6.66e.

Kao sto rekoh, nebitno skroz za jednu transakciju da se cima, pogotovu ovako malo. Ali da kupujes laptop od 1500e, ili predjes 10.000e godisnje - gledaces da li je 6.65e ili 6.64e po transakciji ;)
 
Kapiram, tvoj metod računanja je postojan, jer ne zavisi od oscilacija kursa. Zato sam i rekao da ćemo videti koliko će odstupanje biti na kraju, kroz 2 dana, jer bi i tih mojih drugih 6.86 bilo isto revalorizovano u trenutku knjiženje :)
 
6.86e ce biti 6.86e. Jer si u evrima trazio cenu.
 
A na tu cenu, tj. vrednost porucene robe na AE, koliko ce TB uzeti svoje provizije, ako se gleda onaj osnovni start paket, mada ne znam ni da li je to bitno?
 
Jel stigao Infostan "na klik" za plaćanje? Ja sam se nedavno prijavio, pa ne znam da li sam zakačio ovaj račun ili tek od sledećeg.
 
Tehnicki bi trebalo da ako se prijavis do prvog u mesecu vazi od sledeceg meseca. Medjutim, ranije znam da je Infostan 22. pravio racune, pa ako se trajni nalog napravi posle 22. u mesecu tek DVA meseca posle pocne da radi.

Stigli su inace.
 
Stigao je pre par dana. A dobices tek od sledeceg meseca, posto sam ja prijavio proslog, a ovaj mesec sam dobio prvi racun. EPS-ov nije stigao jos.
 
Ljudi imam problem, amazon prime mi je skinuo pare tj stoji da je na čekanju, da li zna neko može li to da se prekine nekako?

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Poslao sam im mail mada čisto sumnjam da će da bude nešto, nemogu da verujem da tako skini samo pare sa kartice, sad sam skinuo karticu ali kasno krastavac

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
ranije znam da je Infostan 22. pravio racune
Infostan 21. u mesecu radi presek stanja.
BTW, prvi put mi stigao prazan prostor gde bi trebalo da je uplatnica - sve belo! Pogrešili su, i vode me kao dam sam u preplati preko 10k din, pa mi je mesečni račun nula. Kamo sreće, kad vide grešku, stiže dupli račun. Na onlajnu stoji da su mi svi računi plaćeni + preplata 10k din. Nemoguce, jer plaćam preko Klika, redovno.
 
Poslao sam im mail mada čisto sumnjam da će da bude nešto, nemogu da verujem da tako skini samo pare sa kartice, sad sam skinuo karticu ali kasno krastavac

Sent from my E5823 using Tapatalk

Trazi refund na amazonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napiši više informacija. Zašto su ti rezervisali sredstva? Jel istekao prime besplatni period ili je neki drugi razlog? Takođe nemoj da čekaš sa slanjem emaila, već ih nazovi.
 
Od toga nema ništa pretpostavljam, platio je prime za mesec dana već. Nije neka cifra za mesec dana doduše, lako se preboli.
 
Ako ih nazoveš na neki EU broj šanse su da ćeš dobiti nekoga iz Srbije, ako ti je engleski problem, možeš čak i pitati da li možeš pričati nekim na srpskom.

Oni ti odmah mogu otkazati pretplatu i otkazati rezervaciju sredstava.
 
U polje telefona nema mesta da ukucam +381644948*** ima neki toll free broj, da li je taj broj besplatan zna li ko?
Edit: poslali su mi mail gde kažu da se vidi da nisam koristio amazon prime usluge i da će da vrate 10.99 u roku od 3 do 5 dana.
Hvala na savetima!
Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l daje telenor banka uz neke pakete Visa kartice ili samo mastercard?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo MasterCard.
 
Pocetkom meseca uplatio sam mislim 2, a mozda i 3 rate ( ne secam se ) preko opcije prevremena otplata. Uplata je lepo proknjizena i smanjen je dug..nema nikakve avansne uplate. Danas vidim da mi je prikazan dug u iznosu jedne rate..pretpostavljam da je to zbog toga sto je danas 17-ti u mesecu ali sta je sa onim uplatama od pocetka meseca ? Da li to znaci da bez obzira na prevremene otplate ja ipak moram da imam sredstva 17-tog u mesecu da bi mi skinuli ratu ?
 
Pored opcije “prevremena otplata” imaš i opciju “predstojeće rate”. Pogledaj šta ti tu piše, jer moguće je da prevremena otplata smanjuje glavnicu, ali da rate (koliko ih je još ostalo do zatvaranja kredita) dospevaju po unapred napravljenom rasporedu. Nisam siguran, al’ deluje da je tako nešto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da je tako..u opciji predstojece rate prva sledeca je 17. novembar, ali je isto tako prikazan i dug ( crvenom bojom ) u iznosu jedne rate. To je tacno ova rata za oktobar.

Iznos mesecne rate je umanjen u skladu sa prevremenom otplatom ali sama mesecna rata ( 17-tog u mesecu ) i dalje stoje kao obaveza..bez obzira da li ste imali prevremenu otplatu ili ne.
 
Da tako je... tako i ja otplatih jedan telefon, umesto na 24, izašlo na 18 meseci.
 
Klik racuni ako se ne plate do roka automatski ne mogu da se plate vise?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno