Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Значи јалових оних 100000 рачуна.Мислим да водеће велике банке у Србији немају резон куповати нешто овакво.Средње банке и ИФ већ имају.Питање је на шта ће све то личити.Очигледно овако више није могло.Било је потенцијала али изгледа да је био велики залогај.
 
Sada MTS banka neće imati konkurenciju i punim jedrima zaploviće unapred! :D
 
Jao, Owime, nemoj nas tako rano petkom uvece ubiti od smeha ;)
 
sta ce biti sada sa korisnicima posle prodaje? ja sam nov kod njih ali mi sve odgovara
 
Sta je sa prodajom Telenor SEE? Prodaja banke ide u prilog tome.
 
Poslednje informacije koje imam kazu da se ponovo prica o prodaji.
Ne znam koliko su pouzdane, videcemo...
Pozdrav
 
Izgleda da uspevam :D
 
haha alfa, oteraćeš ih ti odavde :D
 
Plakace on za Telenorom. (A i mi.)
 
Poslednja izmena:
Plakacu da mi vrati pare od povecanja cena :D

BTW :)
 

Prilozi

  • 20170418_154433.jpg
    20170418_154433.jpg
    1 MB · Pregleda: 191
Poslednja izmena:
Malo konkretnijih info vezano za pogodnosti kod intese vezano za osiguranje, mislim da je suludo šta se dobija,
Osigurana je cela porodica, muž/žena, deca roditelji, od hirurških intervencija, smrti, invaliditeta, težih bolesti... znači svako posebno i to gratis.
Koliko se putno iskorišćava, govori činjenica da i 90% u usa i dr zemlje gde je lečenje jako skupo, ide preko kartice a isto osiguranje bi platio i po 20000 i više din i opet cela porodica osigurana, za usa i can je 20000eur pokriće,ostale zemlje 30000eur.
Ne znam kako im se isplati i intesi i generaliju.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Osiguranje od 30 dana znači, plastično:
15 dana si bio na skijanju u Francuskoj. 7 dana na žurkama na Ibici. 4 dana kod tetke u Švajcarskoj.
Na Ibizi te zaboleo, hm, zub :) Odeš kod čika zube, trpiš kao muško, on mora da izvede intervenciju koja košta cca 450€.
Ti pokažeš da si drug član i ne platiš ništa, osim koktele sa žurki, i eventualno testiranja po povratku u Srb.
Čika zubi je isto lepo, jer će intervenciju koju, možda, nije morao da izvede, da naplati od stranog osiguranja, i svi su živeli dugo i srećno.
Teško da će neko osiguranje da plati zubara 450eur.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ ako nisi razumeo hipotetiku i plastčnost odgovora žao mi je.
 
Ma jasno sve, idu u Kanadu, Ameriku Australiju, Švicu na rad, Tajland, Filipini na odmor i to sve sa gratis osiguranjem od banke i 30000EUR "u džepu" .

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ako ih kupi neki investicioni fond , ne vidim šta oni tu mogu da menjaju mnogo. TB i jeste skrojena za takve gazde, nema radnika za koje mora da smisli kako da ih pedalira, nema previše poslovnog prostora kojeg se treba ratosiljati...

Uslove poslovanja (kamate, provizije, limite) mogu da menjaju kako hoće , u ugovorima su se obezbedili.

E sad da li je način poslovanja, ciljna grupa promašena to je bitna stvar. E sad ako kupuju, tj. ako ih interesuje samo licenca za poslovanje pa da uvale nekoj banci sa strane kao ulaz na tržište, i to je pitanje, pošto par banaka ovde već planira da zapali sa tržišta...
 
Koliko se putno iskorišćava, govori činjenica da i 90% u usa i dr zemlje gde je lečenje jako skupo, ide preko kartice a isto osiguranje bi platio i po 20000 i više din i opet cela porodica osigurana, za usa i can je 20000eur pokriće,ostale zemlje 30000eur.
Ne znam kako im se isplati i intesi i generaliju.
Smanjili su osigurane sume prosle godine 2x, mislim da je trenutno svega 10.000 za ceo svet :( Ja na i dalje aktivnoj kartici od pre toga imam 20.000 za ceo svet samo.

Isplati im se, jer su u doba Miska oba njegova, a plus skoro niko i ne iskoristi, jer ljudi ne putuju :) I ko putuje, samo malo broj iskoristi, jer ima osigurani slucaj. A sada, Generali tako ispumpava novac iz zemlje :)
Ovo Intesino osiguranje je mozda vazilo, ali mislim da ti ne vredi za radnu vizu sada. I nikada nije van Evrope pokrivalo punom sumom.

E, nasao sam najzad koliko je dana pokriveno godisnje:
183 (stotinu osamdeset tri) dana, odnosno 30 (trideset)
dana za lica starija od 70 (sedamdeset) godina,
za svaku godinu trajanja kartice osiguranja – u slučaju
kada je ugovarač osiguranja poslovna banka
iz uslova:
http://www.generali.rs/upload/docum...lovi_za_putno_osiguranje_1467792669_banke.pdf
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za info.
Davno sam gledao neki klip na youtube (sad me mrzi da trazim) englez kako se pogadja sa doktorom u indiji za procenat (namestaljka bila pa su snimali)...
Pola jednom pola drugom... :D
 
Ih, kao da im je trebao snimak da to znaju :)

Ovo sto Intesa nudi je inace najbolja opcija od "besplatnih", tj. osiguranja koja se uz nesto dobijaju, sva ostala imaju manja pokrica trenutno. Steta sto Amex Gold ne daju uz depozit :( Onaj dodatak koji samo uz Gold vazi je stvarno zgodna stvar.
 
J**o im pas mater raspalu... Trazi mi one time password za online placanja, ne stize sms... Probam da dodam drugi broj, opet ne stize sms za verifikaciju. Jel jos neko ima problema?
 
Mts, promenio broj na Telenor mrezu, isti djavo.

Sent from my F3311 using Tapatalk
 
Evo jedna pohvala za TB.
U subotu mi je uplacen novac sa AdSense-a (prvi put preko TB). Danas su mi trazili da dostavim dokument za pravdanje priliva. To sam uradio i u roku od minut, novac je bio na mom racunu i to tacno onoliki iznos koliko mi je Google uplatio. Svaka cast.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To ne zavisi mnogo od nasih banaka. Nego Google salje bez posrednicke banke. Iako to ne bi trebalo da radi - radi u praksi :) Kad god nama salju iz UK, preskoce intermediary bank (57A), niti oni plate 10-15e za korespondentsku banku, niti mi :)

Ali fino je da je za jedan dan, fizickom licu, stigao wire. To su poceli cak i u RFu za pravna lica da odugovlace :(
 
I super je sto nema odlaska u banku, zavrsi se sve u par klikova i to je to. Ranije sam u Komercijalnoj morao da cekam po nekoliko dana...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Lepa stvar kod TB je i što se plaćanje ka inostranstvu radi iz aplikacije. Ni to nije uobičajeno kod svih banaka ovde.
Ustvari TB ima jako dobra rešenja, ne znam ima li još neka banka sve to, ali šteta što ne mogu da srede aplikaciju i portal da rade kako treba. Takođe i što nema opcije hitne izrade kartica. Deluju mi nekako neozbiljnije zbog takvih stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno