Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na starteru da, osim ako je podešeno plaćanje na KLIK

Sent from neki Samsung telefon
 
A da, ja sam ga uvek imao na klik, hvala na dopuni :)
 
TB app mi naredila da moram da je ažuriram i prvo što sam primetio je isti bag koji postoji kod online verzije.

Preneo sam sredstva sa TR na neoročenu štednju, i prikaz je ovakav - naravno da nisam u minusu (kako bih? Starter), nemam nikakvo dugovanje, a crveni krug bez obzira na sve - nije prijatan.

Do sada app nije imala ovaj bug.
f741de3711b09f539bd9728c9c69916b.jpg
 
Ja sam jednog dana pre nekih mesec dana posvetio sat-dva vremena tražeći namerno bagove u aplikaciji. (Bilo mi je baš dosadno tada, a i neki bagovi su me baš nervirali. [emoji1][emoji1][emoji1]) Pronašao sam ih desetak, i to sam im detaljno sve opisao, prikačio skrinšotove i prijavio na dole navedeni imejl. Odgovoreno mi je da će sve biti rešeno u sl. ažuriranju. Čekam da vidim to...

Pre neki dan sam primetio sledeći bag...

Kada se vrši plaćanje na račun i čekira opcija "instant plaćanje", sistem uvek izvrši tu transakciju sa podrazumevanim nalogodavcem. Čak i kada se unesu (od strane korisnika) podaci drugog nalogodavca.

Ovo sam takođe prijavio. Rečeno mi je da su svesni ovog baga, i da će biti ispravljen... [emoji848]

@owim

Prijavi taj bag na [email protected].
 
Poslednja izmena:
Naravno, ujutru je sve bilo u redu kada su proknjižili transakcije na čekanju (sve lokal):
9148526a976a74c5d805f503886586bd.jpg
 
Mobilna i internet aplikacija, kao i pojedine usluge Banke bice nedostupne od 23.3.2019. godine od 22:00 do 24.3.2019. do 16:00, zbog unapredjenja sistema. U ovom periodu, mozete da koristite svoje platne kartice za transakcije placanja, kao i podizanja i uplate novca na bankomatima u dinarima. Vise informacija na: http://tln.rs/obavestenje
 
Mobilna i internet aplikacija, kao i pojedine usluge Banke bice nedostupne od 23.3.2019. godine od 22:00 do 24.3.2019. do 16:00, zbog unapredjenja sistema. U ovom periodu, mozete da koristite svoje platne kartice za transakcije placanja, kao i podizanja i uplate novca na bankomatima u dinarima. Vise informacija na: http://tln.rs/obavestenje

Pokušavam da zamislim osobu koja će pre da vidi forum nego SMS, i nešto mi ne ide, tako da sam došao do zaključka da ta osoba ne postoji. :p
 
Meni je promakao SMS, pa sam ovde video obaveštenje ;)
 
Zaboravio na ovo, ne može da se uloguje i ne može, zezao se sa app i na kraju deinstaliram i instaliram novu, neće pa neće :d:whip:
Možda ubacuju QR.
 
Trebalo bi da mi se uplati refund od Neflixa, greškom su mi naplatili jedan mesec. Prošlo je 30 radnih dana od kada sam pokrenuo ovaj postupak, ali mi još ništa nije stiglo. Opet sam ih kontaktirao, i sve je isto kao i prošlog puta, s tim da oni ne vide ovaj prvi zahtev za refund, tako da su ponovo su poslali zahtev, opet čekam do 30 radnih dana itd. Što mi je malo čudno, ali dobro. Dok ih čekam, moje pitanje je da li možda moze biti problema na mojoj strani, tj. Telenor banke? Da li povraćaj novca radi kod njih normalno?
 
Ako oni ne vide tvoj zahtev za refund, to verovatno znaci da oni ne vide tvoj Support ticket, a ne da je nesto se vratilo od Telenora.
Uvek moze biti bilo koja strana, ali posto inace mogu Refunds na TB MC, verovatno nije.
 
Obavestili me da mi ukidaju dinarsku štednju po viđenju. Izleda da posle nekog vremena uvide da im je to skupo. A tako su se reklamirali lepo.
 
Kako ti ukidaju?
Moguce da ti prestaje prethodni ugovor i ne produzava se automatski, nego napravis novi a-vista racun.

Znas li u kom bi problemu bili da ljudima sada otkazu te a-vista stednje? Mislim nije to veliki novac za njih, ali da uzimaju tvoj novac i koriste ga kao rezervnu obavezu kod NBS za <=3% umesto da drze svoj novac, kojim ne mogu da zaradjuju posle 5%.
 
I meni je pre nedelju dana stiglo. Kao što reče alfa, ne ukidaju već ističe ugovor, pa ako hoćeš da nastaviš po 2.5% ostaviš pare na štednom ili prebaciš kasnije.
 
Zna li neko kolika je provizija ako sa dinacard podizes novac na bankomatu druge banke, npr banka intesa?
 
Ima u tarifniku, uzasna je.
Namerno destimulisu da uopste nosis Dina karticu, jer ako je nosis veca je sansa da i njome platis umesto MCom, a od MCa imaju mnogo vecu zaradu.
 
Poslednja izmena:
Баш, баш пуно за ова прва два пакета.
 
Mnogo 200 din. Pa kad li to skidaju? Juce sam podigao, jos nisu skinuli?
 
Dina ima dva odlicna plusa:
- Nezavisan je limit za podizanje/uplate na bankomatima, jer limit po kartici ne moze da se poveca dalje od predefinisanog, i uopste ne treba puno novca da bi se prekoracio :(
- Dinom kad placate trgovcu ide vise, a manje banci. Banka ne moze da podigne provizije i odrzavanje koliko ce trgovci podici cene, pa sebi pucate u dzep ako je ne koristite.


Kaze covek koji je koristi samo za podizanje ;)
 
- Nezavisan je limit za podizanje/uplate na bankomatima, jer limit po kartici ne moze da se poveca dalje od predefinisanog, i uopste ne treba puno novca da bi se prekoracio :(
Nisam znao za ovo, hvala, to će biti jedini razlog da je ne bacim. Glupo pitanje, jel Dina radi s evrima na bankomatu?

- Dinom kad placate trgovcu ide vise, a manje banci. Banka ne moze da podigne provizije i odrzavanje koliko ce trgovci podici cene, pa sebi pucate u dzep ako je ne koristite.

Dok god mene korisnika isto košta plaćanje karticom, zašto bih koristio Dinu? Da se maltretiram s karticom koja nema čip i contactless, i na kojoj mora predefinisani PIN? Ako bi prodavci ponudili popust za plaćanje Dinom ili neki drugi benefit, onda bi to već bilo nešto. Jer zašto bih ja pomogao da prodavcu bude bolje, bez da on meni ponudi nešto zauzvrat? Kao što mnogi daju popust za keš, tako bi moglo i za Dinu.
 
Moze i EUR valjda.

To razmisljas na kratke staze. Ako tebi da popust, onda onima koji placaju MC ili Vizon izgleda kao da njima dize cenu, ma kako to smesno zvucalo.
Ako koristis MC, sebi dizes cenu.. mozda ne sada ili ne svugde, ali dizes.

To je bilo lako u Nemackoj i Svedskoj da se vidi.
 
dina sa evrima. teško

zašto mora predefinisani pin? na svakom bankomatu bi trebalo da možeš da ga menjaš

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze i EUR valjda.

To razmisljas na kratke staze. Ako tebi da popust, onda onima koji placaju MC ili Vizon izgleda kao da njima dize cenu, ma kako to smesno zvucalo.
Ako koristis MC, sebi dizes cenu.. mozda ne sada ili ne svugde, ali dizes.

To je bilo lako u Nemackoj i Svedskoj da se vidi.
Baš zato i treba da bude veća cena ko plaća MC i Vizom, kad već cepaju provizije. Onda bi kupci više koristili Dinu pa bi i MC i V morali da smanje svoje provizije. Ovako, mene kao kupca ne treba da bude briga šta je povoljnije za trgovca dok god je meni ista cena.

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno