Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Plus za P+ moras da primas platu preko TB, u MTSB to ima svako za tih istih 100 dinara.






Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne razumem zasto se raspravljate kada ne postoji "silver bullet" koji resava sve probleme. Jednostavno ne postoji najbolja banka za svakoga. Postoji samo najbolja banka (ili kombinacija banaka) koja je najbolja za odredjenu osobu u skladu sa njegovim potrebama.

Primer 1: Osoba A ima potrebu da cesto uplacuje/podize devize sa svog deviznog racuna i dosta kupuje online. Samo po sebi se namece da je potrebna banka sa pametnim bankomatom (pozeljno sto vise istih po gradu) i da u toj banci ne postoje provizije na online placanja. Kao logican izbor zbog bankomata se namecu Telenor i RF banka, ali posto RF nije pogodan za online placanja onda je najbolje resenje Telenor (pod uslovom da Telenor nema provizije za online...tu informaciju ne znam, ali samo navodim primer...u svakom slucaju MTS ovde otpada kao opcija).

Primer 2: Osoba B ima potrebu da svakog meseca od plate odvoji solidnu svotu novca koju mora da konvertuje u evre. Ovde otpadaju sve banke osim MTS i KB koje imaju ubedljivo najbolje kurseve za kupovinu evra. TB je ovde beskoristan, jer ako npr. moras da kupis 1000 evra mesecno u TB ces biti na gubitku oko 400 rsd u odnosu na MTSB.

TL;DR: Svako bira banku iskljucivo prema svojim potrebama i nijedna banka nije najbolje resenje za svaku situaciju.
 
Ali, problem je kako podici 1000e u evrima sa MTS bankom, dzbe povoljniji kurs, ako iz bankomata ne izlaze evri, vec opet dolazimo do toga da moramo da razmenimo tih 1000e i da odemo do menjacnice sa dinarima i opet da ih kupimo na menjacnici ...
 
Ako menjas sitne sume godisnje, vise ti znaci ATM. Ako menjas vece sume, dzaba ATM ako za njega trosis vise nego ja na kafu :)
 
Pa zar ne izlaze evri sa pametnih bankomata?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Tačno, dobro ste mi skrenuli pažnju. Zamalo da se prebacim u MTS zbog boljeg kursa, a šta sa EUR na računu ako ne mogu da ih podignem? Da ih prebacite na drugi račun ne može.
Ogroman plus za telenor. Kad bolje sada razmislim Progresiv mi vredi svaki din.
 
E to je vec jak plus za Telenor.

Kakva je situacija sa RF pametnim bankomatima?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
@Kapuero

Pa mozda ne zelis da ih dizes nego da ih drzis na racunu (npr. stednja koja je u mts banci dosta povoljna za devize, ili potrosnja preko kartice u EU). To sto vi imate jedan nacin ponasanja ne znaci da neko drugi ima isti. Jednostavno, ne postoji banka koja je najbolja za sve. Razlog zasto ja koristim RF i MTSB istovremeno je upravo to da bih imao i pametne bankomate i odlican kurs istovremeno. Ali neko drugi ima potpuno razlicite potrebe od mene i njemu je ovo sto ja koristim potpuno nebulozna opcija. Svako za sebe najbolje zna sta mu je bitno od bankarskih usluga i na osnovu toga bira banku/banke.

p.s. Ako zelis da podignes evre u MTSB to mozes uraditi u filijali. Ali naravno da neces odabrati samo MTSB ako imas potrebu da non stop uplacujes i podizes evre.
 
Poslednja izmena:
Ako menjas sitne sume godisnje, vise ti znaci ATM. Ako menjas vece sume, dzaba ATM ako za njega trosis vise nego ja na kafu :)

Da ponovim :) Kome treba 1-2000€ da zameni max. godisnje, ne brine ga ni 1din razlike u kursu i 2400 za racun.
Ali za takve cifre, iskreno pitanje cemu evri? Za potrosnju vani? Dinar ima 3.5% vecu kamatu sada, tako da stednja nije.

Ja imam aktivme racune u 5 banaka, i jos nekoliko koje retko koristim. Jer ni 3 banke mi.nisu dovoljne.
 
Pa da, ali onaj kome je stalo do kursa ne radi to zbog 2000 evra na godisnjem nivou :d
 
Da ponovim :) Kome treba 1-2000€ da zameni max. godisnje, ne brine ga ni 1din razlike u kursu i 2400 za racun.
Ali za takve cifre, iskreno pitanje cemu evri? Za potrosnju vani? Dinar ima 3.5% vecu kamatu sada, tako da stednja nije.

Ja imam aktivme racune u 5 banaka, i jos nekoliko koje retko koristim. Jer ni 3 banke mi.nisu dovoljne.
Ja u 3. Najbolje je kombinovati više banaka. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Napisano ti je u quotu koji si stavio.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Svakako bolje nego 150 plus 20, kad se zaposlim ponovo otvoricu u neku normalnu banku ili preci na progresiv. Hvala

Npr u cg za manje od euro placam tekuci i stedni racun, mbanking, ebanking, dolazne i odlazne poruke, imaju i bankomate za uplate, nema konverzija duplih i taksi za placanje u inostranstvu itd.

U kojoj banci?
 
Off: Nije vise 1 eur... klasik paket kod NLB sada je 1.99 i jos naplacuju e/mBank 1.6 eur.

Inace, TB konacno pocela da koristi, tj. da nadje prodavce koji prihvataju mCash.

Od sada uz mCash možeš da plaćaš u Smokvici i Hashtag-u, kao i u Meridian kladionicama! http://bit.ly/2S8ZTTl


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nešto mi je zablokirala TB, u aplikaciju ne može da se uđe ni slučajno a ni kartica mi ne prolazi na netu. Ima li ko slično iskustvo?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Trenutno je nešto. Koristio sam pre koji sat radilo je, sad vidim da ne radi.
Nešto baš zeza poslednjih dana. Za One time password je znalo da mi izbaci da je došlo do greške, a sms sa kodom stigne. Ili zna da ne stigne uopšte, pa tek kad idem na resend onda dodju oba koda.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Off: Nije vise 1 eur... klasik paket kod NLB sada je 1.99 i jos naplacuju e/mBank 1.6 eur.

Inace, TB konacno pocela da koristi, tj. da nadje prodavce koji prihvataju mCash.

Od sada uz mCash možeš da plaćaš u Smokvici i Hashtag-u, kao i u Meridian kladionicama! http://bit.ly/2S8ZTTl


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bas rekoh da napisem, bas cool! Steta sto nisu neki mPay implementirali, mCash ima nula sanse da ozbiljmo zazivi.
 
Nešto mi je zablokirala TB, u aplikaciju ne može da se uđe ni slučajno a ni kartica mi ne prolazi na netu. Ima li ko slično iskustvo?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ni meni ne radi, znači kod njih je problem...
edit: izgleda ne radi ni online banking preko sajta
 
Poslednja izmena:
Oni nisu normalni. Ovo je skandal. Večeras idem na more a pare mi zarobljene na računu. Napravili su mi haos sad. Kad budem došao sa odmora ima da menjam banku asap.
Radi li nekom uopšte, ili se samo ja žalim?
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Džaba kartica prolazi kad su mi skoro sve pare na štednom računu. Nadam se da će brzo da proradi jer imam svašta nešto da kupujem danas.
Meni sinoć nije htela da prođe kartica, hteo sam da dopunim bonbon kredit, danas nisam pokušavao.
Baš sam ovih dana razmišljao koliko da nosim keša a koliko da ostavim na računu za plaćanje karticom. Sad više nemam tu dilemu, pare u džep i ne razmišljam dal će njima da padne sistem ili šta god da je ovo sad. Jako jako neprofesionalno.
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oni nisu normalni. Ovo je skandal. Večeras idem na more a pare mi zarobljene na računu. Napravili su mi haos sad. Kad budem došao sa odmora ima da menjam banku asap.
To su oni momemnti kada shvatite da TB nikako ne moze biti jedina banka.
Nije fora sto ovo nije najavljeno (sto indicira da je neplanirano ili je velika havarija), nego sto oni previse cesto vikendom rade izmene i nedostupan je stedni racun za prenos na tekuci da bi se trosilo/podiglo.

Za ovih skoro 20 godina koriscenja Intesa eBankinga (koristim od kako postoji eBanking uopste kod njih, ne znam iskreno da li je 20+ ili 20- godina vise, iako je tada samo za pregled koriscen), secam se samo jednom da nije radio, 2x najavljen (tokom ove zadnje izmene pre koju godinu od kada radi i na non-IE browserima i jednom najavljena promena kada kratko nije radio). Obe promene su bile najavljene.
Jeste da neke stvari rade sporije tokom tranzicija sistema, jeste da nekada vam uzmu vise vremena nego sto treba, ali banka RADI.

RF nije daleko od toga, medjutim imala je i ispade (kada kartice nisu radile zbog same banke (neopravdano), plus ono (opravdano) kada su sve kartice blokirali i zamenili kada je valjda sistem neke pumpe probijen pa su ukradene kartice) i mnogo cesce radove na sistemu. Da ima stedni racun kao TB, ne bi bilo prijatno.
Medjutim sem ova dva za kartice, uvek je bilo najavljeno.


Banka vs. "banka".
 
Poslednja izmena:
^procitaj opet njegov zadnji post prvo ...
 
kod mene u ovom trenutku sve radi

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Radi, ne paničite ljudi zaboga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno