Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da imaju nekih problema sa aplikacijom/sistemom pa mozda zbog toga nije jos procesuirana rata.

Baš tako...

Obično se skine u toku dana, ali i kod mene je isto kao i kod tebe.

Pa sutra ;)
 
Што би неко рекао,нема се гдје журити.Данас или сутра небитно:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Telenor Banka

23. rata prosla, uradio interni prenos za 24. odmah nakon toga i to se pojavilo kao avansna uplata. U poslovnici kazu zovite banku da trazite likvidaciju kreditne partije. Zovem ih ja, dobijem Jelenu, kaze ona: a pa vi to ne mozete da uradite, pravila su se promenila, novac ce vam biti vracen na tekuci racun i naplacen kad poslednja rata dospe u decembru. Bio joj je kraj smene pa nije bila raspolozena da se maje sa mnom tako da sam im pisao na FB pa cemo videti sta kazu.

Do sad sam mislim 2 kredita za uredjaj prevremeno otplatio preko internog prenosa i nije bilo problema, a i poenta je valjda da mozes da otplatis kad hoces i da uzmes novi uredjaj/ugasis broj.

Resice se to nego Jelena me zbunila malo [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre nekoliko dana otvorih račun u TB i za sad sam veoma zadovoljan uslugom. Pre svega veoma laka uplata/isplata novca na bankomatu u dinarima/eurima je ekstra stvar. Najviše zbog toga što je to jedini razlog zbog kog sam posećivao banku, ponekad čekao prilično dugo u redu itd.. Druga stvar je što gotovo odmah stižu obaveštenja o prilivu/odlivu (stigao mi i mejl i sms i obavestenje aplikacije, ne moze se propustiti :D). Do sada sam koristio Erste omladinski račun, pa je ovo za mene veliki napredak.
 
Da li se kod otvaranja starter računa čeka na neku aktivaciju ili već nešto kako bi se mogao koristiti za internet plaćanje kao mastercard? I da li je moguće preko tog računa plaćati sve što i preko obične uplatnice u pošti, tipa kada naručujem nešto, rata za školarinu, itd.?
 
Čeka se sama kartica, dok nju ne dobiješ nema plaćanja na netu.
Sve je moguće plaćati. To je običan tekući račun, kao u bilo kojoj drugoj banci.
 
Aha. A koliko se čeka kartica? Postoji unapred određeno vreme ili?
 
Reći će ti kada budeš podneo zahtev. Zavisi im od gužve. Od 2 do 4 nedelje.
 
Ja sam 21. otvorio račun u poslovnici, a 30. su mi poslali karticu. Sada sam pregledao mejlove, tako da je pouzdana info.
 
Aha, hvala na informaciji.

Vidim da može i online da se popuni zahtev i da stigne na kućnu adresu ugovor ili šta već? Tako je pretpostavljam sporije zbog kurira?
 
Ja sam 21. otvorio račun u poslovnici, a 30. su mi poslali karticu. Sada sam pregledao mejlove, tako da je pouzdana info.
Oktobra? Ne da si odlicno prosao sada :)
Meni dve kartice koje isticu novembra nece stici, vec su mi najavili da cu neko vreme biti bez njih jer je zastoj u nekoliko koraka (zavod, visa, posta - take your pick). Ne odnosi se na TB konkretno, ali vazi za jednu MC i za jednu Visu, znaci ne samo Vise.

EDIT: Onda si dobro vreme uboo :) Ko sada bude zatrazio kartice, moze se desiti da poduze ceka, ako se ne srede gornje tri stavke.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne oktobra. Avgust je u pitanju.
 
Au pa oni su znači najgori... U Intesi i ostalim se čeka 2 nedelje valjda?
 
Koji oni? Nema to veze sa konkretnim bankama vise, osim RF gde se odmah dobija jer imaju unapred odstampane/uradjene, svugde se ceka na druge, a ne na samu banku.
Za Amex se cekaju Italijani, za MC/Visa se uglavnom ceka (nas) ZKN ili kako se vec zvase ;)

To moze nekada da bude 5 dana (dobio sam jednom u Intesi za 5 dana karticu - dobio karticu, ne SMS da je stigla samo :)), a jednom sam cekao preko 40 dana.

Sada ne mogu da podignem jos uvek karticu osiguranja uz Amex Green, a jos JULA je predat zahtev :D Stigla je sredinom oktobra, pre ovih zezanja sam otisao po nju - ne mogu da uruce karticu osiguranja ;) A u sistemu trenutno i dalje stoji da mi nije ni Amex aktivan :) 3 meseca+!!!
 
Stvarno sam zadovoljan sa TB, jedino im zameram sto su ukinuli bankomat u Uzun Mirkovoj.
 
Ja danas uzeo da platim neki racun online, prodje sve, dodje do onog sms koda i on ne stize, sacekam, nista, uradim resend, nista. Jos par puta resend i nista, sms-a nema. Onda mi izbaci gresku i ja kao ok i vrati me na stranicu gde pise prosla uplata. Onda stizu notifikacije na app i email da je proslo sve, a za jedno 15 min sms, jedan po jedan za redom sa kodovima. Uzas, pa cemu ovo ako ti realno ne treba.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koji oni? Nema to veze sa konkretnim bankama vise, osim RF gde se odmah dobija jer imaju unapred odstampane/uradjene, svugde se ceka na druge, a ne na samu banku.
Za Amex se cekaju Italijani, za MC/Visa se uglavnom ceka (nas) ZKN ili kako se vec zvase ;)

To moze nekada da bude 5 dana (dobio sam jednom u Intesi za 5 dana karticu - dobio karticu, ne SMS da je stigla samo :)), a jednom sam cekao preko 40 dana.

Sada ne mogu da podignem jos uvek karticu osiguranja uz Amex Green, a jos JULA je predat zahtev :D Stigla je sredinom oktobra, pre ovih zezanja sam otisao po nju - ne mogu da uruce karticu osiguranja ;) A u sistemu trenutno i dalje stoji da mi nije ni Amex aktivan :) 3 meseca+!!!

Rajfajzen odmah izdaje? Koja je procedura i uslovi?
 
Pogledaj na sajtu, meni rekose samo potvrda o porezu, tj.osnovici (pausalac sam).
Jedna plata samo je limit, ne vise kao u Intesi.
Ako mislis na Visa Electron, uslov je dinarski racun.

Ali je neisplativa RF. 1-3% provizije za ino placanja.
 
Meni treba samo za internet plaćanja, tj internet kartica. Nezaposlen sam. Kako to ide za nas, znaš li?
 
Onda mozes samo Visa Electron. Nema uslova, debitna je. 250 te izadje mesecno, sa tekucim.
 
Onda mi se vise isplati starter u Telenor Banci bez odrzavanja, zar ne? Cekacu duze na izdavanje, ali mi izadje jeftinije pogotovo sto necu koristiti toliko cesto da bih placao 250 mesecno. 3.000 godisnje...
 
Telenor kartica stigne za par dana. Taj zastoj je bio zbog strajka u posti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i meni je svojevremeno stigla za par dana, tj bas brzo ... inace posto je banka kod koje sam bio primoran da imam tekuci racun i primam platu isparila, prebacicu se komplet na TB, ostajem starter jer je gospodja na moj nagovor od pre par meseci presla na TB progresiv (presudna je bila instrukcija za placanje u usd kod druge banke gde su zahtevali dolazak u filijalju, kako birokratski zakon i nalaze), pa sa njenog paketa imamo sve pogodnosti ...

skoro sam isao na duzi put i nosio samo TB master, uvek imam kontrolu i drago mi je da se ne osecam jadno kao u prethodnoj banci, koja je do kraja ostala na web bankingu dostojnom netscape navigatora
 
  • Like
Reagovanja: M J
Od danas grafički malo drugačiji izgled mCash opcije na bankomatima - više info za (nove) korisnike.
 
Cudno da nisu mCash pretvorili u neki Android Pay, eWallet ili slicni digitalni proizvod povezan sa samom karticom, da moze i na drugim ATM i na POS da se koristi telefon.

Jos cudnije da mislim od pocetka nisu dodali nijednog novog primaoca Klik racuna/trajnih naloga. Nema nista iz Nisa i dalje :)
 
U Airport City (u zgradi u kojoj je Samsung) nema više Telenor poslovnice niti bankomata...
Doduše ima tu u Airport City još dva TB bankomata.
 
Poslednja izmena:
To nije ona jedina Telenor Banka poslovnica?
 
Da. Ima neki veliki natpis "telenor banka" na zgradi preko puta glavne zgrade Telenora, ali nisam išao tamo. Možda su premeštali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno