Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ I za tu operaciju imate valjda uk. 4min.
Ipak mi se elegantnije cini da se uplate dinari i onda Menjačnicom zamene.
 
Možda da ovlasti nekog? Ne znam sad kakve privilegije ima ovlašćeni, samo mi palo na pamet da spomenem.
 
Baš čudno, a kod banke intesa to može ako ima ovlašćenje deviznog računa
 
Uplatio sam drugaru novac na broj, nema racun u Telenor banci. Kako moze da podigne novac? Ako moze na Telenor bankomatu bilo bi super..
 
Možda da ovlasti nekog? Ne znam sad kakve privilegije ima ovlašćeni, samo mi palo na pamet da spomenem.
Može! Ovlašćeni ce imati 95% opcija kao vlasnik racuna. Ovlašćeni moze sve, pa i da uplati evre na racun. Nalog za ovlašćenje moze i iz inostranstva, jer samo ovlašćeni potpisuje ugovor.
Ako je ovo rešenje na duže staze - dobro je.
Ako novac treba sto pre - nepraktično, jer mora da se saceka MC kartica za ovlašćenog, ovlašćeni nema u svojoj app - mCash.
Baš čudno, a kod banke intesa to može ako ima ovlašćenje deviznog računa
Može i ovde, ovo je multivalutni račun, ovlašćeni moze da podiže /uplaćuje devize (evre).
Uplatio sam drugaru novac na broj, nema racun u Telenor banci. Kako moze da podigne novac? Ako moze na Telenor bankomatu bilo bi super..
Na žalost, ne moze u TB jer tamo nema račun. Kad on klikne na link koji je dobio, otvara se forma u koju treba da unese svoj postojeci TR. Ukoliko to ne uradi u roku od 72h (tako nešto, proveriti), novac ti se vraća na račun.
 
AKo ovlasti nekoga, fizicki je moguce da se uplati u Airport City-u, i bez kartice?

Ali naravno, mCash i ne zamarajte se! Samo sto mCash nekada baguje. Meni konstantno nije hteo da prihvati uplate (radile isplate), ali nakon 10ak dana od zalbe, proradio je.
Ovo kazem, jer ako toj osobi slucajno ne radi mCash kada mu posaljes kod, za uplatu, verovatno nece ni na kom bankomatu, sve dok se ne zalis i prodje neko vreme. Retkost je, nije se desavalo velikom broju ljudi, ali desi se.
 
Screenshot barkoda za mcash pošalješ kad ti je neko kraj bankomata i to je to

Sent from my SM-G950K using Tapatalk
 
Hvala svima, probacemo danas mcash. Davanje ovlašćenja nekome traje dugo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za sada jos uvek nije proknjizeno, dok sa AIK bankomata uvek ide sledeci radni dan :(
Videcu kada se proknjizi koji kurs ide jos, ali mislim da nece biti zgodno za Flexi racun podizanje sa Alpha Banka (tj. Jubanka) bankomata, jer se nikada nece znati koji kurs ce biti primenjen.

Probao za vikend, danas proknjizeno, nije primenjen ocekivan kurs (za ponedeljak). Znaci, ne moze se ocekivati konkretan kurs.
 
imam na tb racunu evre. da li mogu da ih prebacim drugom korisniku tb, bez konverzije u dinare?

Poslato sa Note3
 
Moze, ali to ti je neisplativo u PM. Kostace te oko 10-20 evra (ne znam tacno), jer ta placanja unutar zemlje idu kao da saljes van zemlje.
Naravno, moras slagati usput i da mu placas kiriju i lazirati dokument koji to "kaze":) (posto nije dozvoljeno slanje deviza izmedju rezidenata sem za nekretnine, osiguranja i vozila)

Mozes mu ih i poslati tako sto mu posaljes mCash kod da podigne na TB bankomatu!
 
Ово што Алфа каже,мораш му вјеровати да ти неће скинути више од жељене суме.Ризично је ако је непознат или оставиш на рачуну само тачну суму.
 
ne vredi preko mCash, osoba kojoj saljem nije u Srbiji.. nista onda, moram konvertovati u dinare pa tako prebaciti..

Poslato sa Note3
 
Imam dva pitanja:

1. Da li neko moze meni da uplati evre na racun? Tipa osoba XX treba da mi posalje 100 evra (radi u banci) jel moze samo da uplati tih 100 evra na moj ziro racun od TB?

2. Ja imam onaj starter racun i rekose mi u Telenoru da naknadu za izradu kartice ne placam njima nego ce mi skinuti sa racuna kad prvi put uplatim pare (500 dinara). Medjutim proslo vec mesec dana i nista, nikakve pare mi nisu skinuli. Jel se zeznuli ili sta? :D
 
Imam dva pitanja:

1. Da li neko moze meni da uplati evre na racun? Tipa osoba XX treba da mi posalje 100 evra (radi u banci) jel moze samo da uplati tih 100 evra na moj ziro racun od TB?

2. Ja imam onaj starter racun i rekose mi u Telenoru da naknadu za izradu kartice ne placam njima nego ce mi skinuti sa racuna kad prvi put uplatim pare (500 dinara). Medjutim proslo vec mesec dana i nista, nikakve pare mi nisu skinuli. Jel se zeznuli ili sta? :D

Ne moze u evre, nas platni promet je u dinarima, tako zakon kaze.
Kazem za Srbiju ako je u domacem platnom prometu, ako je iz inostranstva naravno da moze, instrukcije za placanje imas na sajtu banke.

Za ovo oko kartice, opusti se, samo ostavi kes vremenom ce oni to uzeti sa tvog racuna , ako nemas ostaces u minusu za taj iznos ... Bolje je da ostavis taj iznos na karticu.

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Jeste u zemlji je. Imam na kartici uvek sredstva tako da mogu da skinu kad hoce. Hvala na odgovorima! :)
 
Ja imam onaj starter racun i rekose mi u Telenoru da naknadu za izradu kartice ne placam njima nego ce mi skinuti sa racuna kad prvi put uplatim pare (500 dinara). Medjutim proslo vec mesec dana i nista, nikakve pare mi nisu skinuli. Jel se zeznuli ili sta? :D

I meni od 20.04.2017. još nisu skinuli tih 500RSD. Dobar neki narod (za sad) radi tamo. LOL



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni od 20.04.2017. još nisu skinuli tih 500RSD. Dobar neki narod (za sad) radi tamo. LOL



Sent from my iPhone using Tapatalk

2014 sam otvorio racun i ubrzo nakon toga dobio i one poklone od TB, majca ,solja itd...
Posle mesec dana a mozda i jace skinuli su iznos, ne treba da vas to toliko brine, cak iako nema kesa trenutno mozete lako pokriti, uplata na tb bankicu i stvar resena.

Sent from Kin :(
 
Pa ja uplatio čim je kartica “inicirana” i prilično je brzo dobio posle 5-6 dana, al’ oni nikako da skinu. Posle je, naravno, bilo još promena, ali na izvodu nema i dalje te stavke. Ma kako god, ako skinu OK, ako ne skinu OK. Heh.

Pu bre, ja ne dobih poklone. Znači i dalje u teretani da nosim svoje majice i jednu od tamo nekog domaćeg piva. LOL


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez bankomata u prirodnoj blizini tesko da TB moze da se koristi u punom potencijalu.

Imam info da ce da zatvaraju jedan od bankomata koji sam koristio i kad bolje razmislim to vise nije to za moj nacin koriscenja.
To povlaci prelazak na Starter, a mozda i buduce gasenje racuna.
 
Poslednja izmena:
Bez bankomata u prirodnoj blizini tesko da TB moze da se koristi u punom potencijalu.

Imam info da ce da zatvaraju jedan od bankomata koji sam koristio i kad bolje razmislim to vise nije to za moj nacin koriscenja.
To povlaci prelazak na Starter, a mozda i buduce gasenje racuna.
kako sam i ja cuo od izvora koji rade u tb da ce da je prodaju, a kako jos nisu stavili drugi bankomat u Pa i ja def. plcniram da zatvorim racun u tb....

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Toliko sam izgubio živaca sada sa ovom užasnom aplikacijom telenor banke. Nikada nije bila sporija.
Bukvalno Spor > sporije > najsporije > sporije od najsporijeg > Android aplikacija Telenor banke.
 
I ja danas posizeh. Radim filter da nadjem neku transakciju, i smorim se za svaki korak!
Mislim da cu uskoro ostati jedini korisnik, ako tako nastave - cisto jer su uplate/isplate zgodnije od svih banaka, i plus besplatno, za razliku od RF, PCB i UCB.

Imam i utisak da filter uopste ne radi kako treba? Nekoliko puta mi se desi da ne nadje nijednu transackiju po kriterijumima a ima je na izvodu u tom periodu!? Do mene ili su shebali nesto?
 
Meni često ne preikazuje uopšte transakcije kada uđem u Tekući račun ili Krediti pa onda izažem pa ponovo uđem i tako sve dok se ne pojave.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno