Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta to pokusavas platiti, da li na uplatnici pise ta sifra placanja?
Realno, za model 97 i ne bi trebalo biti moguce da kucas ista sem brojki (i crtica, koje se ignorisu u stvari)
 
Pokušavam da uplatim overu semestra za faks. Evo šta piše u uputstvu za popunjavanje uplatnice.
 

Prilozi

  • Uputstvo za popunjavanje uplatnice.png
    Uputstvo za popunjavanje uplatnice.png
    181.6 KB · Pregleda: 156
Nemoj šifru 253. Stavi 289 ili 290. I naravno, bez modela 97.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Upisao sam šifru 290, bez modela 97, i to je to, uspešno je plaćeno. Hvala.
 
Sitna informacija samo: TB je smanjila ponudu kamate na orocenu stednju na 4% godisnje. Nista vise od nekih, i ne toliko primamljivo vise. Bila je 4.8% verovatno do nove godine taman, nisam bas pratio.
http://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/stednja/dinarska-orocena-stednja/
Interesantna stvar da je po trenutnim uslovima bilo maltene identicno staviti kod TB na orocenu godisnje, nego stedne obveznice na 10 godina, a na 2-5 je bilo isplativije u TB :)
 
Da li je TB smanjila limit podizanja po transakciji ili mi se cini?
 
Mislim da je limit podizanja 99 novcanica po transakciji, sto znaci da ako je punjen sa 2000 moze 198.000 najvise od jednom. Mozda u trenutku kad si bio, bankomat nije bio adekvatno napunjen za cifru koju si hteo ili tako nesto?
 
Mjok, imao je dovoljno 2000ki, i mogao sam iz drugog puta da dodam, ali nije hteo 198K.
Mogao sam 199.000 da podignem ranije, nije 99 novcanica limit bio, nego <200.000.
 
* Dinar opasno ojačao! Danas kupovni kurs € TB (niži kurs) 117,9 (€ u din), bolje od menjačnice i Intese. Psihološki možda prvi put palo ispod 118! (Ima na sajtu Kamatice grafikon kretanja.)
Odlučio danas da kupim silne €, u menjačnici platih 118,6 din za € (naprema TB prodajnom - višem kursu - za € od 118,9, a jutros je bio 119,1). Verujem da bolje od toga neće biti, bar do 4. marta, beogradskih izbora.

* Dobih inside info da su imali danas neku frku da kartice nisu prolazile svuda, da su rezervisali sredstva a da je stajalo da je odbijeno na POS-u, a još veći problem da određenim brojem bankomata koji nisu radili ni uplate ni isplate. Pošto se niko nije žalio u temi verujem da je bio mali uzorak, mada je na 9005 bila govorna poruka o otežanom plaćanju i otežanom radu bankomata. Sve u centru koje sam danas koristio su radili (uplata/isplata din/€, kao i sva plaćanja, POS, Internet).

* Ko je uzeo oročenu din štednju 4,8%/god - uzeo je, niko više ne može da dobije, ma koliko da je stari korisnik i drži para na računu.
 
Сутра средњи 118,37.Ко зна како ће се кретати,али ја срећом немам таквих брига.:D
 
* Dinar opasno ojačao! Danas kupovni kurs € TB (niži kurs) 117,9 (€ u din), bolje od menjačnice i Intese. Psihološki možda prvi put palo ispod 118! (Ima na sajtu Kamatice grafikon kretanja.)
Odlučio danas da kupim silne €, u menjačnici platih 118,6 din za € (naprema TB prodajnom - višem kursu - za € od 118,9, a jutros je bio 119,1). Verujem da bolje od toga neće biti, bar do 4. marta, beogradskih izbora.

* Dobih inside info da su imali danas neku frku da kartice nisu prolazile svuda, da su rezervisali sredstva a da je stajalo da je odbijeno na POS-u, a još veći problem da određenim brojem bankomata koji nisu radili ni uplate ni isplate. Pošto se niko nije žalio u temi verujem da je bio mali uzorak, mada je na 9005 bila govorna poruka o otežanom plaćanju i otežanom radu bankomata. Sve u centru koje sam danas koristio su radili (uplata/isplata din/€, kao i sva plaćanja, POS, Internet).

* Ko je uzeo oročenu din štednju 4,8%/god - uzeo je, niko više ne može da dobije, ma koliko da je stari korisnik i drži para na računu.
99151c12931c72845f0170acfd005a60.jpg
Ovo je od juče. Podrška kaže da je novac tamo gde treba da bude. Još uvek stoji samo - rezervisano.
 
Сутра средњи 118,37.
Zaista je taj kurs! Kako ga znas ranije, mislio sam da se u 8am objavljuje? TB ima isti kurs kao juče. Mada juče su promenili kurs tokom dana.

Šta je reversal? Video sam u nekom ToS-u prilikom plaćanja, i ovo sad gore na screen shot-u. ;)
 
Kurs se zna za sledeci dan do 18h.
 
Да,од 18 сати се већ зна и буде на тој истој Каматици,горе десно,само ниси обраћао пажњу.Ту и ја гледам јер су веома ажурни по том питању.
1516105985103.png
 
^ Hvala, zaista nisam znao, mislio da je "tajna" do 8am. Danas mi menjačnica dala još bolji kurs, da kupim € za 118,45.

TB drži isti kurs juče i danas. Isto povoljnim, ali ne toliko.
 
TB odavno nije ni povoljna, a kamoli najpovoljnija :)
MTSB, KB, SocGe za neke racune barem, PCB, svi imaju bolji kurs od TB. Intesa uglavnom ima bolji prodajni (gornji znaci).
Di ti je ta menjacnica, danas nesto nisu bili oko mene darezljivi za evre?:)
 
^ Menjačnica Gorsko oko 2, Nemanjina 40, TC Futura, tel. 3650007. Ima ih vise, ne znam imaju li sajt.
 
Telenor Banka

Koliko vidim TB ima bolji kupovni kurs USD nego menjacnice i to za 2-3 din vise. Generalno kurs dinara je uzasan - za mnogo deviza dobije se malo bezvrednih dinara!


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Menjačnica Gorsko oko 2, Nemanjina 40, TC Futura, tel. 3650007. Ima ih vise, ne znam imaju li sajt.
Ejh, ja rekoh negde u centru :(

@Sale, i sta ces raditi onda sa tim dolarima u TB? Podici ih sa bankomata? Oh wait, to nije moguce :) Iskoristiti ih za placanje kreditnom van zemlje? I onda te to ksota 4din/USD vise nego da si kupio evre? Po ko zna koji put ovo treba da ponavljamo...
Ili ces otici u Airport City da ih podignes onda? Jedino ovo moze imati smisla ako ti treba mala kolicina i blizu si AC-a.
Za vece kolicine ce ti svaka menjacnica dati mnogo bolji kurs nego na tabli, bolji od TB-a.

Ne kupujte u TB-u nista sem evra. Prosto mi je neverovatno kako reklamiraju dobar kurs za dolare, a ni sami ne znaju izgleda da se ni za sta ne mogu iskoristiti, niti podici (sem u AC-u, sto je za 99% stanovnika drugi grad skroz).
Trebalo bi ih tuziti za tu reklamu. Samo ne znam da li za prevaru ili za manjak pameti ;) (sa njihove strane)
 
Poslednja izmena:
Telenor Banka

Trebalo mi je zbog konverzije USD to RSD Kupovni kurs u TB je bio 95.5. “Dogovoreni” kurs u menjacnici je max bio 93... USD mozda mozes da iskoristis za placanje u USD, ako EUR sklonis na stedni... mozda ima duple konverzije


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Losa ti je menjacnica onda, 96 je kod nas u kraju za >100$ moglo danas.
Ali dobro si primetio, prodaja dolara banci nije losa, za manje sume ne mora se ici u menjacnicu. Ali manje sume nije ni vredno primati na devizni kod nas :(

Ne mozes USD koristiti direktno za placanja, ako sklonis evre, tj. mozes uz duplu konverziju automatsku, i onda ti kurs izadje 91RSD/USD.
 
Trebalo mi je zbog konverzije USD to RSD Kupovni kurs u TB je bio 95.5. “Dogovoreni” kurs u menjacnici je max bio 93.
Ništa od toga nije dobar kurs. Danas sam prodao $100 za 96,7 bez dogovora u navedenoj menjačnici koja je Alfi na kraju sveta (možda mu smeta monumentalna obližnja fontana sa 1500 senzora i 150 efekata). :) Prošle nedelje na istom mestu prodao sam $50 za 98,x.

Međutim, danas im je prodajni kurs € viši nego juče, iako je srednji nepromenjen. Pitao zašto je to tako, dobio brz odgovor koji nisam razumeo, tipa "kupili smo danas 100k€ od NBS po višem kursu nego juče" (?) Ne razumem se u politiku kursa, offtopic ended.

Ne mozes USD koristiti direktno za placanja, ako sklonis evre, tj. mozes uz duplu konverziju automatsku, i onda ti kurs izadje 91RSD/USD.
Ne sumnjam da kao i uvek imas pravu informaciju, ali neki su ovde potvrdili da su placali u $ bez ikakve konverzije kada su uklonili € sa multi računa na štedni (potvrđeno posle knjiženja).
 
Poslednja izmena:
2 nj8h, da, ali bez ikakve salje potvrde i daljih takvih transakcija. Mozda je bio bug.
 
U poslednje vreme mi mailovi od Telenor banke stižu na engleskom, nista nisam menjao u podešavanjima. Jedino što sam menjao rom na mob pa sam vršio ponovo aktivaciju aplikacije.
 
Ne mozes USD koristiti direktno za placanja, ako sklonis evre, tj. mozes uz duplu konverziju automatsku, i onda ti kurs izadje 91RSD/USD.

Čekaj, ovo samo ako se plaća dinarski iznos? Za druge strane valute je valjda bilo da ako nema EUR, radi se konverzija USD u nešto treće, po MC kursu?
 
Ne, USD->RSD i RSD->EUR po bankinom kursu, pa onda EUR u sta vec po MC kursu (ako nije EUR valuta placanja)

BIlo je izuzetaka, i na screenshotu izgleda da je stvarno tako, ali to su dvojica javila, samo jednom, i posle nestala tragom i glasom :)
 
Probao - sklonio EUR i naplaceno iz USD bez ikakve duple konverzje. Cekam da se proknjizi...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Probalo je dosta ljudi, naplaceno je iz USD, konverzijom kroz RSD i EUR, osim u dva pomenuta slucaja.
Uzjedno, dok se ne proknjizi ne moze se znati. A i stoji na sajtu da sve ide kroz EUR :)
 
Pozdrav svima,

u čemu je fora, uplatnicu uredno popunim, kao i polje svrha plaćanja, a kasnije u pdf-u to polje je prazno??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno