Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OK sad sam ih zvao... Fora je zapravo srto ja dobijem sve lepo... ali Racun na klik mora da se plati do 20-og u mesecu. Ako se posle toga ne plati, onda se brishe iz aplikacije....... Malo bezveze, ali ok.
 
+1, to sto se brise je prilicno lose :(
 
Uhh..... danas sam po 3. put iskusio propust na bankomatu. Poslao sam im poruku da me pozovu da bi sredili to, jer nemam nameru ja njima da placam interkonekciju :)

Imaju delayed sync barem na nekim bankomatima. Moguce je i otici u minus iako nemate mogucnosti za isti, ili cak potrositi vise nego sto stvarno imate. Proslog puta sam otisao u minus, srecom bez kamate posto je istog dana radjeno storniranje.
Drugi put sam cekao >10 dana da mi skinu rezervaciju za storniranu transakciju..
Danas - sam dobio novac od Telenora :) Potrosio sam novac koji nemam na racunu! Znaci, nisam video da postoji mogucnost, i dosao do zadnjeg koraka, vec sam uspeo da potrosim novac koji nemam :)
Mislim, cim se transakcije srede to ce im biti vraceno jer imam na drugom racunu taj iznos, ali ovakav propust... me skroz odvrati da koristim bilo koju banku, a jos online-only, u kojoj podrksa nema ni "ticketing sistem" za prigovore, a znanje o bankarskom sistemu je ispod onog koje sam imao kao maloletnik :)

Videcemo koliko im treba da srede ovo... ako uopste pozovu!
 
Placao sam u prodavnicama u Madjarskoj sa karticom, sad su mi se na izvodu pored iznosa u EUR-ima koje je skinuo pojavila i neka sitnija skidanja dinara pored kojih pise kurs 120 i nesto. Da li neko zna cemu je tu rec? Dosada je skidao samo iznos sa EUR racuna.
 
Možda nisi obratio pažnju na POS terminalu i izvršio si plaćanje u dinarima.
Jedan od novijih pilićarskih trikova banaka da uzmu koji dinar na razmeni valuta.

I u ovom slučaju nije do TB, nego do te tamo čiji je POS.
 
Da, to sam vec primetio, kad sam bio u CH pre neki mesec - mogao si da biras na POS terminalima hoces li da placas u CHF ili EUR, ili cak u dinarima... Msm da ce to ubuduce biti standard, sto rece @lale87, pilicarske fore...
 
Placano u forintama. Ako nisu nista menjali mozda je razlicit rezervisani i proknjizen iznos zbog kursnih razlika, nisam imao nista na stanju u EUR pa je skidao dinare.
Ono sto me buni u svemu tome je sto pored tog iznosa (3-4 sitna iznosa do deset dinara) pise kurs 120.
 
Nije to nista novo, ja sam jos 2001-ve imao slucajeva izbora valute na nekim POS.
Doduse, nisu bile nase banke u pitanju, niti nasi POS...
Pozdrav
 
Kada se pomene kurs u listingu, to znaci da je povukao dinare jer nisi imao evre ili je zabagovao sistem.
Kada si POS ponudi dinare, samo se u dinarima i prikaze, tu nema pomene kursa u listingu.
 
To je DCC i ide i do 18%!

Nikada to ne treba prihvatiti nego platiti u lokalnoj valuti, pa ce TB / MasterCard da odradi konverziju.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Pozzz, skoro sam dobio debitnu mastercard karticu TB, danas sam uplatio evre na racun, otvorio paypal nalog, potvrdio ga, skinu i vracen dolar, povezao karticu, potvrdio je, skinut 1.5 evro, medjutim, kad sam hteo online da kupim proizvod cija je cena izrazena u dolarima, nebitno da li stavio da PP vrsi konverziju, ili moja banka, uvek dobijem error, i ne mogu da izvrsim transakciju, iako imam dovoljno para. U cemu je fora?
 
Pozdrav.Imam starter racun i imam 500 din zaduzenja zbog izrade kartice.Kako to mogu da platim ? Hvala
 
Najlakše tako što ćeš otići na TB bankomat i uz pomoc mCash usluge na TB aplikaciji uplatiti sebi 500din na račun. Ove je naravno sve pod pretpostavkom da jos uvek nemaš izrađenu i uručenu TB master karticu.
 
Da li nezaposleni moze da otvori ziro racun u telenor banci?
 
Ne može se dobiti kreditna kartica, možda te je to zbunilo, ali mogu debitne.
 
Kreditna nigde ne moze bez zaposlenja, ali u Telenoru jos dodatno treba da budes zaposlen u FIRMI, a ne samozaposlen :) Mislim da su jedini koji ima taj uslov.

A mislim da jedna banka i dalje zahteva da budete zaposleni, inace ne moze tekuci ;)
 
Da li se nekome desilo da i na eBanking i na mBanking u Telenor banci dobije samo poruku tipa: "Nemate otvorene račune" ili "Nemate odgovarajuće račune"... ne sećam se tačno kako je pisalo... Iako mi je tu aktivan i tekući račun i dinarska i devizna štednja po viđenju, to mi se nedavno desilo i trajalo je nešto manje od sat vremena. Nisam koristio karticu tada tako da ne znam da li je ona radila.
 
Pa ne bas... ali prijavi im to na FB.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ako mi nije nesto promaklo, za starter racun se ne placa odrzavanje, placa se 500din izrada kartice i to su prakticno svi troskovi (odrzavanja)?
Koliko vremena se ceka od kad se registrujem online dok racun postane aktivan?
prakticno mi treba racun da primim uplatu jednom mesecno, ne trebaju mi neke posebne opcije,
ima neko bolje resenje od telenor banke trenutno?
 
Telenor Banka

Da. To je sve. Samo iskljuci sms o odlivu sa racuna, jer se placa.

Racun mozes da koristis cim potpises ugovor u bilo kojoj telenor poslovnici ili ako si izabrao da ti kurir dostavi ugovor. Kartica stize za 3-5-7 dana


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ili isključi, ili uplati 100 200 din dodatno i imaš sms nekoliko desetina skidanja, čisto ako zbog sigurnosti, ako primaš neke veće iznose. Čini mi se da notifikacija i mail nisu bili trenutni kad sam bio skinuo veći iznos.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam za odlazne ostavio mail. Push i SMS sam odjavio. Pola minuta po transakciji mi stiže mejl sa skinutim sredstvima i novo stanje računa.

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Dok ne stigne kartica moze da se koristi mCash, tako da je kartica, za ogromnu vecinu, neophodna iskljucivo za placanje na POS terminalima ili na bankomatima drugih banaka.
 
Moje lično mišljenje je da je imejl najbolje rešenje jer ćete ukoliko vam je potrebno imati lako pretraživu istoriju transakcija i posle više godina ako treba, i posle gašenja računa u banci i menjanja mobilnog telefona. Ja koristim samo imejl iako mi je SMS besplatan zbog Progresiv+. Email mi stiže u roku od par sekundi (kartica još bude u aparatu) pa do minut maksimalno.
 
+1! U Piraeus banci su ranije mogli da mi urade i e-mail i SMS da stizu, i trenutno ne menjam broj telefona za SMS, bas zato sto bi onda prestale da stizu na mail :(
MNOGO zgodna i korisna stvar ako cesto koristite karticu (kao ja Piraeus).

Ako koristite kao sto koristim Telenor karticu, onda vam je nebitno :D
 
Hvala za info, nisam znao da moze u telenor poslovnici.u svakom slucaju mi je to lakse nego da cekam kurira :)
 
Ja sam za odlazne ostavio mail. Push i SMS sam odjavio. Pola minuta po transakciji mi stiže mejl sa skinutim sredstvima i novo stanje računa.

Sent from my T03 using Tapatalk

Moje lično mišljenje je da je imejl najbolje rešenje jer ćete ukoliko vam je potrebno imati lako pretraživu istoriju transakcija i posle više godina ako treba, i posle gašenja računa u banci i menjanja mobilnog telefona. Ja koristim samo imejl iako mi je SMS besplatan zbog Progresiv+. Email mi stiže u roku od par sekundi (kartica još bude u aparatu) pa do minut maksimalno.

+1! U Piraeus banci su ranije mogli da mi urade i e-mail i SMS da stizu, i trenutno ne menjam broj telefona za SMS, bas zato sto bi onda prestale da stizu na mail :(
MNOGO zgodna i korisna stvar ako cesto koristite karticu (kao ja Piraeus).

Ako koristite kao sto koristim Telenor karticu, onda vam je nebitno :D

skoro sam dizao povelik iznos, između 500 i 1000e, u eurima naravno, email mi je stigao tek posle 5-6 minuta, zato sam i upalio SMS obaveštenja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno