Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, jel neko probao instant plaćanje? :)

Treba čekirati opciju "Hitno" bez straha. :) Koliko sam razumeo (edit: NBS naknade), neće se naplatiti 200 dinara, nego 35 ili 0 (starter/progresiv), u tarifniku sada stoji zvezdica pored "Hitni nalozi" i piše da se provizija od 200 dinara odnosi samo na eksterne naloge preko 300.000 dinara.

Ja ću da probam namerno tek večeras posle radnog vremena, da vidimo jel stvarno radi tad, pa javljam kako je prošlo.
 
Poslednja izmena:
(Is)probao, plaćanje izvršeno u roku od 30 sekundi.
Starter paket, naplaćena provizija u iznosu od 35 dinara, a nalog je bio označen kao hitan.
Prava provera, kao što je kolega naveo, sledi van radnog vremena...
 
Telenor Banka

“Instant plaćanje omogućava brzi prenos sredstava na račun primaoca bez naknade.”

A kada se izabere: “Provizija za hitna – instant plaćanja se naplaćuje u skladu sa tarifnikom..”

Kakav propust...

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
“Instant plaćanje omogućava brzi prenos sredstava na račun primaoca bez naknade.”

A kada se izabere: “Provizija za hitna – instant plaćanja se naplaćuje u skladu sa tarifnikom..”

Kakav propust...

Sent from my iPhone X using Tapatalk
Koja je sad razlika između instant plaćanja i hitnih ?
 
Poslednja izmena:
Koja je sad razlika između instant plaćanja i hitnih ?

Ako čekiraš opciju "Hitno - instant plaćanje", hitno plaćanje se aktivira samo ako je transakcija ≥300.000 dinara, u suprotnom je instant. Dakle, pretpostavljam da će to u 99,9% slučajeva biti instant.

Hitno plaćanje i dalje koristi stari sistem, sporije je (iz mog iskustva može i do pola sata da bude) i košta 200 dinara po transakciji, a instant je izgleda za 30 sekundi, a košta 35 dinara na Klasik/Starter paketu i 0 dinara na Progresiv/+ paketu.
 
Poslednja izmena:
Sada ne bi smelo da postoji da se bira Hitno!
Sve transakcije >=300.000 idu kao hitne ionako, a ne mogu biti instant, a naplacuju se isto 35 din (u Starter/Klasik) ako ne cekiras Hitno (u prevodu, obmana je ako banka ponudi Hitno vec duze vreme za transakcije preko 300.000)
A ako je <300.000, onda, posto je provizija ista za Instant i za ne-Instant, moraju biti Instant.

Inace bi to bio bezobrazluk, a realno i obmana.

^ovo vazi za banke gde se naplacuje i Instant i ne-hitno placanje, po istoj ceni.
 
Koja je sad razlika između instant plaćanja i hitnih ?

Prijavio sam im da to srede/pojasne.

Kod:
Instant plaćanja su prema tarifniku, dakle svi nalozi do 300.000 RSD se naplaćuju 35 RSD za Starter i Klasik i nema naknade za Progresiv korisnike.

Hitno sada gubi smisao...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Само похватајте тарифе и не брините се.Хитно и нема неки смисао,ал ето,ко воли-нека има избор.
 
Sada ne bi smelo da postoji da se bira Hitno!
Sve transakcije >=300.000 idu kao hitne ionako, a ne mogu biti instant, a naplacuju se isto 35 din (u Starter/Klasik) ako ne cekiras Hitno (u prevodu, obmana je ako banka ponudi Hitno vec duze vreme za transakcije preko 300.000)
A ako je <300.000, onda, posto je provizija ista za Instant i za ne-Instant, moraju biti Instant.

Inace bi to bio bezobrazluk, a realno i obmana.

^ovo vazi za banke gde se naplacuje i Instant i ne-hitno placanje, po istoj ceni.

Skroz sam zaboravio na to da se transakcije preko 300k tretiraju kao hitne. U pravu si, opcija hitno sad ne bi trebalo da postoji uopšte, jer ne da nema smisao, nego prosto nikad ne može da se aktivira ručno! Dakle, redundantna opcija.

Jedino mi pada na pamet da su se i ranije transakcije od ≥300k naplaćivale po tarifniku kao hitne, jer to i jesu? Pa bi onda svrha tog checkboxa bila da korisnik potvrdi da hoće da plati tu proviziju. Možda ako se unese 300k i pritisne "Nastavi" izađe greška "Za uneseni iznos morate izabrati opciju hitno", ali ne znam da li iko to može da proveri. :d
 
Poslednja izmena:
Кад се штиклира хитно,за суме мање од 300 к,није иста брзина пребацивања,књижења,викенд и сл. и ако се не штиклира та опција.Сад исто кошта за одређене рачуне,што не значи да ће тако бити и убудуће.Можда нешто поскупи.
 
Кад се штиклира хитно,за суме мање од 300 к,није иста брзина пребацивања,књижења,викенд и сл. и ако се не штиклира та опција.Сад исто кошта за одређене рачуне,што не значи да ће тако бити и убудуће.Можда нешто поскупи.

Čekaj, jel sad pričaš o instantu ili hitnom nalogu? Čudno su uradile banke, ali ne postoje dve različite opcije, već su spojene u jednu: "instant-hitno". Tako da će uvek biti instant ako čekiraš tu opciju sa manje od 300k, ne možeš nikako da proizvedeš "hitno".

U svakom slučaju, trebalo bi samo da pojeftini instant, pošto im NBS naplaćuje manje nego za kliring. Ali u praksi će verovatno ostati ista tarifa.
 
Poslednja izmena:
Evo, upravo sam (19:52h) prebacio sredstva iz Komercijalne u Telenor banku. Stavio oznaku HITNO, istog trenutka kada sam kliknuo u aplikaciji, dobio sam sms od Telenor banke da su legle pare. Istog trenutka. Bez provizije.
 
Čudno su uradile banke, ali ne postoje dve različite opcije, već su spojene u jednu: "instant-hitno". Tako da će uvek biti instant ako čekiraš tu opciju sa manje od 300k, ne možeš nikako da proizvedeš "hitno".
Тачно,хитно је инстант за мање суме ,али кад то поље не означиш онда иде нормални клиринг.
 
Evo, upravo sam (19:52h) prebacio sredstva iz Komercijalne u Telenor banku. Stavio oznaku HITNO, istog trenutka kada sam kliknuo u aplikaciji, dobio sam sms od Telenor banke da su legle pare. Istog trenutka. Bez provizije.

Ja maločas poslao iz TB u AIK i verovatno je isto stiglo odmah, ali je AIK-ov SMS stigao posle 2 minuta.

Nego, promenili su tekst slajdera i izbacili reč "hitno" totalno, sad samo piše "Instant plaćanje" i promenili su opis ispod i pored. Shvatili su :)
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, brzo su ispravili na webu:

Kod:
Plaćanje će biti odmah izvršeno ukoliko plaćate na račun u banci koja je u sistemu za instant plaćanja, dok ka bankama koje nisu u sistemu, plaćanje se realizuje u toku radnog dana.

I opis:
Kod:
 Instant plaćanje podrazumeva da će transakcija inicirana u bilo koje doba dana biti izvršena odmah, u realnom vremenu, bez obzira da li plaćate na račun u Telenor banci ili drugoj banci, bez dodatne provizije u odnosu na redovna plaćanja. Plaćanje neće biti izvršeno kao instant, već u toku radnog dana, ukoliko se plaća na račune u sledećim bankama: Banca Intesa (160), Pireus (125), Erste (340), Vojvodjanska (355).



Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Kako to da Intesa nije u celoj ovoj priči?

Reč je o bankama kod kojih je u toku ranije planirana zamena kor (core) informacionog bankarskog sistema ili statusna reorganizacija, pa je iz razloga stabilnosti rada sistema tih banaka, odnosno izbegavanja operativnog rizika istovremenog uvođenja instant plaćanja i zamene sistema poslovnih aplikacija banke, za banke koje ispunjavaju propisane uslove, podzakonskim aktom omogućeno kasnije priključenje u sistem. U pitanju su Banka Inteza, Erste, Vojvođanska i Pireus banka.
 
Mnt, za iznose preko 300k, mozes birati hitno, ne znam koliko se naplacuje. Ali slao sam bez Hitno, i odmah su prosle.
Nema smisla Hitno za takve sume ne znam ni da li moze.
 
jel se i drugima gubi aplikacija ko meni, ne mogu iz aplikacije uopste da ugasim i upalim karticu za prodavnice, internet i bankomat?

moram sve preko sajta

reinstalacija je sredila problem
 
Poslednja izmena:
Iznosi preko 300.000 RSD su i po starom išli odmah, bez nekog većeg čekanja, i bez opcije "Hitno".
Pozdrav
 
U ponedeljak mi Telenor bankomat progutao karticu (u pitanju je kartica "strane" banke, online servisa, VISA). Ima li mozda neke nade da je vratim? I ako da, na koji nacin? Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U ponedeljak mi Telenor bankomat progutao karticu (u pitanju je kartica "strane" banke, online servisa, VISA). Ima li mozda neke nade da je vratim? I ako da, na koji nacin? Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Kartica ti nije progutana bez razloga. Za povraćaj kartice moraš da kontaktiraš izdavaoca kartice.
 
Obrati se Telenoru i reci koji bankomat ti je progutao karticu.
Jednom ili dvaput nedeljno se otvara bankomat i javiće ti gde da preuzmete karticu. Obično to bude u filijali gde je i bankomat.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
TB ima samo jednu poslovnicu u Airport City. Ali njemu nije progutao Telenor karticu nego Leopay ili sta vec ;) kapiram da je procedura da oni salju karticu onom koji je izdao. Mozda moze nesto preko maila da dogovori da mu vrate karticu direktno iz TB


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ako je bankomat u Telenorovoj poslovnici, možda će ostaviti i kod njih, jer se i Telenorove kartice ostavljaju kod njih u radnjama.
 
Idem sada do poslovnice da pitam sta i kako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno