Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Računa se i ako si platio nešto u Pošti i provukao karticu kroz njihov terminal. 300 din po povlačenju, za bilo koju banku. Jer kod njih se to vodi kao podizanje na šalteru a ne kao plaćanje na pos terminalu. 300 po 300. Pošta po pošta...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Računa se i ako si platio nešto u Pošti i provukao karticu kroz njihov terminal. 300 din po povlačenju, za bilo koju banku. Jer kod njih se to vodi kao podizanje na šalteru a ne kao plaćanje na pos terminalu. 300 po 300. Pošta po pošta...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Plaćanje u pošti preko njihovog pos terminala se vodi kao podizanje na šalteru??? Da li me zezaš? :zgran:
 
Mislim da nije samo u posti, nego i agencijama za registraciju vozila i osiguravajucim kucama.

Znam kada sam registrovao auto i platio karticom da su mi skinuli slican iznos. Kada sam postavio svojoj banci pitanje zbog cega mi je naplacenja provizija odgovorili su mi da sam platio na pos terminalu koji je registrovan na finansijsku instituciju.
 
Чак и у неким општинама је тако.
 
Nije fazon app, već su te banke/pošte/šalteri tako naštelovali svoje pos terminale. Banka dobija info sa pos-a da ste vi podigli gotov novac a ne izvršili plaćanje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pos terminali se tako "predstavljaju" kao da si podigao novac a ne platio.
Tu ima osnova za tuzbu a zbog prevare jer u ugovoru pise da se naplacuje provizija za uzimanje sa saltera a ti logicno placas karticom i nikako ne mozes da predpostavis kako se taj pos terminal predstavlja, tako da ovo slobodno prijavite udruzenju za zastitu potrosaca vi koji ste osteceni i da se to zakonski resi da drugi ne ucine isto pa da budu namagarceni.
 
  • Like
Reagovanja: M J
То вам је као да уђете у домаћу банку која није ваша и дигнете новац картицом.Њихово је само да прописно обавијесте,а да ли ће и кад,е то им је остављено на част.
 
Смицалица у пошти је прилично стара и ономад, кад се расправљало,мислим да ја стајало обавјештење.Сад, да ли у свим поштама,онда,али и сад ,не знам,али је проблем стар,пије воду и шири се.
Споменуо сам дигитализацију плаћања у општ.органима(до краја априла),то је исто,ако нешто не промијене, под нечијим притиском:)
 
Neko je spomenuo osiguravajuće kuće. U januaru sam plaćao u DDORu karticom nije naplaćena nikava provizija.
 
DDOR radi sa Payspotom i ima ugovor sa njima, po kome DDOR plaća svaku proviziju ove vrste kada se kupi polisa kod njih.

Mi radimo sa DDORom, i isto tako funkcioniše - bez provizije. Bilo je provizije u startu, upozoravali smo klijente, ali nije bilo rešenja dok se nije potpisao ugovor sa PS.

@Joker

Jesi li plaćao u filijali ili negde u agenciji? Možda si kod mene bio :D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U tarifama jasno piše da isplata gotovog novca košta kolko košta. Ostaje nejasno kako kad nešto platim karticom i pritom ne vidim nikakav gotov novac, to može da se tretira kao isplata gotovog novca. Da li je tako i u nekim uređenijim državama, ako neko zna neka napiše.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
^ U pošti ti zaista isplate gotov novac. To često ne vidiš jer ne gledaš na pult. A onda od tog gotovog novca uplate gotovinu kao da si im dao i plate račun. Neretko možeš da dobiješ kusur.
 
Princip je vrlo prost: ako karticom plaćaš račune za usluge kod pravnog lica koje nije pružilo te usluge, nego je samo posrednik u prometu novca - to će se tretirati kao podizanje gotovine i plaćanje računa gotovinom.

Kad malo razmisliš o toku novca i načinu na koji funkcionišu kartice, savršeno je logično i drugačije ne može. Kod obične kupovine roba i usluga karticom, trgovac je vlasnik POS terminala i on plaća proviziju za transakciju.

Jedino što na prvu loptu nije intuitivno, a pošte i banke se ne ubijaju baš od želje da edukuju korisnike.
 
I zasto bi oni za tebe platili 1-2-3% provizije za procesiranje te transakcije? Ovako ti platis 2% min 300 din, a oni dobiju kompletan novac.

Kao sto owim rece mozes i kusur da dobijes :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DDOR radi sa Payspotom i ima ugovor sa njima, po kome DDOR plaća svaku proviziju ove vrste kada se kupi polisa kod njih.

Mi radimo sa DDORom, i isto tako funkcioniše - bez provizije. Bilo je provizije u startu, upozoravali smo klijente, ali nije bilo rešenja dok se nije potpisao ugovor sa PS.

@Joker

Jesi li plaćao u filijali ili negde u agenciji? Možda si kod mene bio :D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk

U filijali Đure Đakovića, kod Nore.
 
@balsa hvala, konačno jedan odgovor na ovu temu koji ima nekog smisla
@salecg od mene su dobili samo jedanput, i to ne 300 nego 600 dinara (toliko je tada iznosila provizija za taj lopovluk) i nikad više. Od te 2015 nisam više kročio u poštu. Sigurno su za to vreme izgubili mnogo više.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Пошта,можда и исплати новац јер га има,за разлику од свих других.Може то и мора боље и јефтиније.Како држава да стимулише овакву врсту плаћања,ако ми је јефтиније платити кешом .Једино ограничењем провизија,као и досад,а не да ме службеници,код којих требам нешто платити, упозоравају да то не радим картицом већ готовином у оближњој банци,пошти,мјењачници.
 
Jedino što na prvu loptu nije intuitivno, a pošte i banke se ne ubijaju baš od želje da edukuju korisnike.

Da, niko im nije rekao da jesu u obavezi da obaveste o posebnoj naplati usluge. Podseća me na čuveno pitanje u prodavnici, da li vam treba i kesa, zamisli da svaki put tako objasne u banci, naravno da ne bi bilo problema.
 
Opa pazite ovo, pre toga nije bilo koliki se sećam nije...

e4d4eabd2d0b13d065dbf760e7f8bec9.jpg
 
Uvela Narodna banka obavezu svim bankama da šalju te izveštaje jednom godišnje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ali jednom godišnje hahaha..bilo bi lepo da se vidi jednom mesečno u izvodu.
Piše mi da sam spucao 1600din [emoji38]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno