Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni njihove karitice ne rade svuda, često u Super Veru neće da prođe, dok drugih banaka prođu normalno.
 
Dina ili MC? Rade obe bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel su od onog novog tarifiranja uveli "naknadu za kupovinu u inostranstvu"? Vidim da mi fino skidaju za svaku transakciju, kontam da ugasim racun i karticu.

Treba mi prakticno internet debitna kartica, kod koje banke preporucujete da je uzmem a da nema takvih troskova kao kod mobi? Secam se da je poslednji put bilo kod Intese da moras valjda na svakih 3 ili 6 meseci da odradis neku online kupovinu da bi ti internet kartica bila aktivna, sto mi je nebuloza nevidjena. Koja banka ima najpovojlniju i najjednostavniju varijantu za internet karticu? Znaci stavim devize na nju, i kad hocu pazarim nesto oline bez da razmisljam o dodatnim rokovima, troskovima....
 
To na starter, a progresiv nema te provizije.

Intesa visa classic debit. Za sada nema troskova.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Intesa Classic Debit, bas za tu namenu i ja koristim nju.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
otvorio racun u raiffeisen i podneo zahtev za zatvaranje telenor/mobi racuna. 3 puta otiso u minus zbog tih njihovih provizija koje se dese par dana nakon placanja a i njihova poslovnica/bankomat mi nije bas blizu..
 
Poslednja izmena:
Meni telenor odgovara jer mi je blizu i sto mogu ksd god ocu uplatit i eure i dinare. E sad, ako predjem na progresiv(plus) sa platom, nema ovih glupavih transkacionoh troskova online inostranstvo itd itd, koliko cjenovno je ok u odnosu na druge banke za te pare sto nude?
 
Кад си задовољан,не мијењај ништа без обзира на цијену пакета.Све је то мање-више исто.
 
Naplatili su mi i ukljucili sms servis koji sam iskljucio jos u novembru a na racunu je bilo novca i naravno su naplatili kamatu na vazduh verovatno...
 
U par eura i ajde ali nisam gledao koliko sto kosta kod drugih, bitno mi je samo da nemam glupave troskove ko ovo tipa placanje ka inostranstvu, konverzije duple i štošta, ne pada mi na pamet sad
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jedva zatvorih racun kod Mobi bnk... kazu dugujem 0.36 din! a na app stoji lepo 0.00... reko nema problema, evo 0.36 uplacujem odmah (posle nepunih 15 sekundi je bilo uolaceno kroz app druge banke), samo zatvarajte... posle pola sata cukanja po kompu cujes: molim racun da vam uplatimo visak sredstava ahhahahah *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i! prebacise me bez ikakvog pitnja i saglasnosti na racun za koji se placa odrzavanje, a ja kod njih imala neku stednjicu na najosnovnijem racunu... tek na izvestaju videh da naplacuju mesecima odrzavanje... pa nece vise... sada i druge banke imaju i bolje app i bankomate od njih, a da ne pricam o sposobnosti i ljubaznosti salterusa.., ko ih upozna nerado ce ih se secati!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Tu je problem tvoja neinformisanost, jos Jula 2019te su javljali mejlom svima da ce Starter paket poceti da se placa od Oktobra 2019te, imala si opciju jos tad da predjes na Osnovni racun koji nema odrzavanje ili da zatvoris racun, istu opciju imas i sad.

Drugo, paket koji ti imas je poceo da se naplacuje, nisi prebacena na drugi racun.

Ovo oko 0.36 je vec do njih, to nije tvoja krivica.
 
Super su radnice u Mobi banci u AC!
 
@Lanikor pazi, ja sam navikla sa njima da "radim" tako sto za svaku opciju kliknem -saglasna - - DA- ili pak ne.. uvek je tako bilo, kao i to da su fajlovi bili dostupni u okviru aplikacije...
Kad ono ali medjutim, postojao je samo jedan pokazatelj da ce se nesto mozda promeniti, a to je okvirni predlog aneksa ugovora.. dakle ne aneks koji sam elektronski potpisala i klinula saglasna, vec okvirni predlog... nakon toga nista! zakon ne kaze bas da se to tako sme...
svakako mene vise nikad nece imati za klijenta iako sam planirala da prebacim kod njih platu (nezadivoljna sam maticnom bankom i to mi ie bio plan te nedelje kad videh skinute pare sa rcuna) ali ovim potezom, okvirnim aneksom a ne aneksom, bez saglasnosti (saglasnost se u ovakvim situacijama ne moze podrazumevati niti moze zakonski) su me odbili od te ideje i prebacila racun drugde.. odluku za narednu deceniju, sta god imali da ponude, je zapecatila i radnica, tzv salterusa- Mica Ubica FT1P (citaj imaginarnih 0.36din) svojom "poslovnoscu".
 
@jo.anna.jo

E bas u tom okvirnom predlogu je pisalo sve nego niko ne cita, ne samo ti nego mnogo njih nije citalo mejl pa je jedno vreme tema bila prepuna ovakvih poruka.

SS.png

Kad radis sa bankama moras sve da citas pre nego sto nesto potpises ili kazes "da". Jos se ovde takodje o tome pricalo jos bar par nedelja pre nego sto je taj mejl krenuo da stize ljudima u inbox.

A to za salterske radnike kod njih ne znam, imao sam ja svojih problema s njima (mahom oko kartice koja mi je stigla posle 5 meseci) ali sam izvojevao ono sto sam hteo.
 
Recimo da je banka odlucila da umesto ovih 150din, pocne da naplacuje odrzavanje 1500€ mesecno. Da li bi to isto moglo ovako da prodje po automatizmu "smatracemo da se slazes ako ne otkazes na vreme racun".

Nije li logicnije da kazu "ako se slazete sa novim uslovima, morate da dodjete i potpisete novi ugovor"?

Ko zna koliko ljudi ne otvara email, ili su se registrovali na neki email koji ne koriste. Kako je ovo u opste legalno?

Znam da kasnim sa pitanjem par meseci, ali ovaj slucaj jo anne me je zainteresovao za ovo. Ona sigurno nije jedina osoba koja je tek sada primetila da joj skidaju novac sa racuna.
 
Takav nagli skok u odrzavanju je nemoguc jer bi izgubili sve korisnike u roku od odmah a i cisto sumnjam da oni smeju direktno bez prijave NBS-u da to rade, tako da je taj hipoteticki primer besmislen.

Ovo je apsolutno legitimno i tako ne radi samo Telenor, vec imas npr. SBB koji ti da 30 dana da raskines ugovor ako se ne slazes a nigde ti konkretno ne javi (ne racunam objavu na sajtu jer je to smesno skroz a zakonski legitimno jer zakon ne predvidja kako ce da te obaveste vec samo da te javno obveste nekako) da se ugovor bitno menja sve dok ne stigne sledeci racun a taj rok istekne pa ne mozes nista dok ne istekne ugovor, dok racun u Mobi mozes da ugasis kad hoces.

Ugovor se zato cita, narocito kad se petljamo s bankama i tamo tacno pise kako ce da te obavestavaju o promenama. Ovo je banka koja celo poslovanje zasniva na tome da korisnik ne zeli da ide na salter i da hoce da radi sve elektronski i logicno je da ce da koriste ili mejl ili sms da te obaveste o promenama. SMS je retro, ostaje mejl, sto meni apsolutno odgovara jer uvek ostaje trag, SMS se lako obrise/izgubi/nesto trece.

Cist primer sto je mejl bolji je sto se pozivam vec 20ti put na isti mejl, da ih nisam iznapu*** vise puta ispalo bi da radim za njih.
 
Poslednja izmena:
Koristite online banku, pa je logicno da navedete tacan mail i broj za sms. A slali su sve to na vreme i na mail mail i sms.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije Srbija još uvek zrela za online banku. Većina bi radije na šalter.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I ja eto kasnim nekoliko meseci, ali zaista ne smatram da imam sta da se slazem ili necim sto se zvalo predlog okvirnog aneksa... ponudi aneks, prihvatim ili odbijem preko app kao za svaku stvar i uslugu do sada.. a ovako, em predlog okvira, em iako postoji mogucnost slaganja to nije ponudjeno.. em kriminalna podrska i maltretiranje gradjana zbog 0.36din koje nigde ne se ne vide kao dug?
jeza..

da su povecali na 1500e odrzavanje, da, vrlo bi se primetilo i svi bi ih sutra napistili... ovo je perfidno odradjeno...

i sam telenor se promenio, videh pri obnovi ugovora, ali se to uspesno ispeglalo..
iz mog ugla i iskistva, stvari su se vrlo promenile a svakako ne na bolje apropo t.banke i samog telenora..
 
Mozda je i do tebe. Ti si nezadovoljna svim bankama koje koristis.
 
Moraš da budeš svesna da nijedna banka ne može da radi besplatno za tebe. Dok sam studirao menjao sam banke kao čarape, baš tražio one gde nema održavanja, poslednja je to nudila Telenor banka pre 5 godina kad se pojavila. Kod nje sam od početka i zahvalan sam na svemu što je pružila, ali došlo je vreme za naplatu, zato je i pukla i promenila vlasnika. Sad kad naplaćuje 150 din održavanje u starter paketu imaš razloga da pregledaš ponudu i ostalih banaka i uporediš šta ti najviše odgovara.
 
Netačno. Banke treba da žive od paketa proizvoda koje pružaju lojalnim klijentima i pratećih kamata i naknada za korišćenje kvalitetnih usluga.

Znači, klijent koristi besplatni račun, često plaća pripadajućom debitnom karticom, banka zaradjuje od naknada za postavljene pos terminale i koriscenje izdatih kartica koje placaju trgovci, tj krajnje svi mj potrosaci.



Klijent placa kredit na revolving za kreditnu karticu, klijent placa kamatu na okvirni, potrošački, gotovinski ili stambeni kredit.

Banka zaradjuje i od plasiranja sredstava koje klijent drzi u banci i na jos mnogo nacina da ne navodim sve.


Naplata održavanja za tekuće račune je ništa više do klasična pljačka i otimačina od strane nekonkurentnog i preobimnog (usitnjenog) bankarskog sektora nesposobnog da pružu sveobuhvatnu kvalitetnu uslugu klijentu.


Naplata naknade se može porediti sa cenama tehnike u našim preskupim IT prodavnicama samo što ovde ne možeš otići da švercera ili u HU jer većina nas ne može otvoriti račun u inostranstvu.

Ako nastave ovakav trend poskupljenja, odvući će pametne klijente u keš i slamarice a onima koji nastave da koriste njihove usluge će biti samo gore.
 
Poslednja izmena:
Nije ti placka da banka naplati svoju proviziju kad god kupujes nesto i platis platnom karticom? To je ok jer mislis da tu proviziju placa prodavac, ne ti?
 
Pa naravno da placam odrzavanja i pakete tamo gde sam na to pristala, jer ti paketi podrazumevaju mnogo stosta...

ovde imam problem sa formulacijom "okvirnog predloga" umesto konkretno ponudjenog aneksa...
 
Netačno. Banke treba da žive od paketa proizvoda koje pružaju lojalnim klijentima i pratećih kamata i naknada za korišćenje kvalitetnih usluga.

Znači, klijent koristi besplatni račun, često plaća pripadajućom debitnom karticom, banka zaradjuje od naknada za postavljene pos terminale i koriscenje izdatih kartica koje placaju trgovci, tj krajnje svi mj potrosaci.



Klijent placa kredit na revolving za kreditnu karticu, klijent placa kamatu na okvirni, potrošački, gotovinski ili stambeni kredit.

Banka zaradjuje i od plasiranja sredstava koje klijent drzi u banci i na jos mnogo nacina da ne navodim sve.


Naplata održavanja za tekuće račune je ništa više do klasična pljačka i otimačina od strane nekonkurentnog i preobimnog (usitnjenog) bankarskog sektora nesposobnog da pružu sveobuhvatnu kvalitetnu uslugu klijentu.


Naplata naknade se može porediti sa cenama tehnike u našim preskupim IT prodavnicama samo što ovde ne možeš otići da švercera ili u HU jer većina nas ne može otvoriti račun u inostranstvu.

Ako nastave ovakav trend poskupljenja, odvući će pametne klijente u keš i slamarice a onima koji nastave da koriste njihove usluge će biti samo gore.

Meni se čini da postoji obaveza da se plata prima na tekući račun, tako da oni igraju i na tu kartu. Šta ćemo sa ljudima koji jednostavno ne žele ništa osim recimo i onako besplatne Dine? Ko još od banaka nudi besplatan paket sa Dinom?
 
Nije ti placka da banka naplati svoju proviziju kad god kupujes nesto i platis platnom karticom? To je ok jer mislis da tu proviziju placa prodavac, ne ti?
Komentar ti je zajedljiv i glup. Izvukao si iz konteksta cele priče jedinu glupost koja ti je poznata samo da bi napisao nešto nepotrebno.

Banka za tu uslugu pruži protiv uslugu, investira u POS uredjaj, i plati izdavanje plastične kartice.


Račun u sistemu banke je najobičniji nus proizvod celog sistema, i naplate održavanja istog jeste pljačka i izraz klasične nekompetentosti i nekonkurentnosti.
 
Zapravo tvoj komentar je zajedljiv jer zbog sopstvene sujete konverzaciju o naplati usluge od strane pruzaoca usluge spustas na licni nivo komentarisuci sagovornika, ne ono sto je tema konverzacije.

A komentar da je naplata odrzavanja nekompetentnost, je u najmanju ruku glup.

Elem, da bi tvoj racun postojao banka pruza kontra uslugu cuvanja svih podataka vezanih za tvoj racun - instorijski podaci o transakcija, cuvanje tvojih licnih podataka o osobi itd. Tu banka takodje ima investiciju u neophodnu infrastrukturu, ali i u dodatnu offsite back up infrastrukturu. Ili mislis da je cuvanje tvojih podataka, infrastruktura i ljudstvo potrebno za to, besplatno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno