Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u tom formatu imam samo za orocenu koja mi je istekla 14.11.
ulogovah se jutros za vidim oko tih naplata sms i to, ali nemam nista osim sto mi na tekucem pare :D stavio ih nazad ponovo i to je to.
 
Prešao sam od decembra na Osnovni paket i odmah mi ugasili Master.
Dina je u statusu inicijalizacije, kazu biće prosečno za 20 dana na vašoj adresi ako ne štrajkuje pošta.
Razumeo sam ovde da gase Master tek kad stigne/aktivira se Dina. Sada sak bar 20 bez kartice, a može da pređe i iza NG! Uh! [emoji53]
 
Ja čekam dinu od dana kad su počeli onu naplatu startera i još nije stigla. Svakako mi je beskorisna, pa nije ni bitno.
 
pa sve su uradili kako treba. a ti si trebao početkom novembra da podneseš zahtev za prelazak na osnovni pa bi ti master važio do kraja meseca a za dinu imao mesec dana da je dobiješ :)
Prešao sam od decembra na Osnovni paket i odmah mi ugasili Master.
Dina je u statusu inicijalizacije, kazu biće prosečno za 20 dana na vašoj adresi ako ne štrajkuje pošta.
Razumeo sam ovde da gase Master tek kad stigne/aktivira se Dina. Sada sak bar 20 bez kartice, a može da pređe i iza NG! Uh! [emoji53]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
To sam upravo ja uradio, nije pomoglo. I to dva puta (na dva racuna) isto.

Znaci podneo zahtev pocetkom jednog meseca, a Dina stigla u drugoj polovini narednog meseca. Zakljucak je da iniciraju izradu Dine, tek po deaktivaciji Mastera nakon prelaska na novi paket.
Jedino da se ranije podnese zahtev za Dinu, da se ne ceka da po automatizmu gase Master
 
Nije mi jasno isključio sam plaćanje putem interneta, a skinulo mi 6€ za jedan streaming servis.
I šta sad.


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
028e9d9d2e610b8364e7ccbb382d42bd.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozda je bilo reci ali ako neko ima vremena nek neko samo ukratko. Moze li da se iskljuci ovaj sms servis ? Tih 150din me uvek zavrne na manju pocetnu uplatu u toku meseca. Iskljucio sam sada SMS/PUSH a ostavio EMAIL u nalog podesavanjima. Jel to sve il moram da im se javim ?
 
Odrzavanje je 150 dinara ako si na starteru, SMS se placa posebno. A gasis odlazne i dolazne SMS poruke o uplatama i imas na dnu da potvrdis to inace nisi ugasio.
 
A moze li mi neko reci da li se može isključiti placanje putem interneta.
Ja sam ovo uradio i skinuli mi 6€ za neku pretplatu...
Hvala
520bbd8ab09ba6203eb75982fa78d2dd.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Odrzavanje je 150 dinara ako si na starteru, SMS se placa posebno. A gasis odlazne i dolazne SMS poruke o uplatama i imas na dnu da potvrdis to inace nisi ugasio.

275din mi oduzimaju svakako, znaci 125din sms. Kako god nervira me. Hvala, pogledacu.
 
A moze li mi neko reci da li se može isključiti placanje putem interneta.
Ja sam ovo uradio i skinuli mi 6€ za neku pretplatu...
Hvala
520bbd8ab09ba6203eb75982fa78d2dd.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
Ne isključuje se tu, ideš tamo gde su kartice, odabereš karticu koju želiš i isključiš Internet, imaš još opciju za bankomat i prodajna mesta. Ti si isključio limit za online plaćanje, to je nešto drugo.
adcc6d8a1e50e13f450ba11cc880ba17.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A moze li mi neko reci da li se može isključiti placanje putem interneta.
Ja sam ovo uradio i skinuli mi 6€ za neku pretplatu...
Hvala
520bbd8ab09ba6203eb75982fa78d2dd.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
Nema veze i ako isključiš internet kanal. Možeš da ugasiš čak i karticu, te pretplate će da se naplaćuju dok ih ne otkažeš ili ugasiš račun.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ako saljem novac na br telefona korisnika mobi banke jel odmah prolazi uplata, ja preneo novac ono ne stize novac coveku. Pise status na cekanju.
 
Vi koji imate starter paket jesu li vam naplatili odrzavanje za novembar? Meni jos uvek nisu, a za oktobar jesu.
 
jesu još 30.11.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Hmm, onda je neki bug ili propust kod njih, proveravam danima i mob app i preko weba, i nema te transakcije.
 
To se valjda ni ne vidi pod transakcijom već sako u izvodu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nisam pratio teme u vezi banki sigurno preko godinu dana. Pregledao sam prvi post (koji nije skoro editovan), i poslednjih nekoliko stranica, ali (naravno) nisam nasao ono sto me zanima. Nadam se da necete zameriti ako i ja budem jedan od... mnogih, koji ce verovatno postaviti isto ili slicno pitanje:

Zanima me najjeftinija moguca varijanta (znaci 'paket' ili kako se vec zove) a da ispunjava sledece:

- Da mogu da primam dinarske uplate (recimo ako bih prodao neku sitnicu preko nasih sajtova za aukcije/oglase)
- Da mogu da imam karticu koju mogu da koristim npr. za kupovinu na AliExpress-u (verovatno bi mi trebao i 'devizni racun' za tako nesto kako bih 'izbegao' provzije sa RSD na USD)
- Da mogu da 'vezem' karticu npr. na PP ako bih nesto npr. kupovao na ebay-u.
- I poslednje... cini mi se da je PP pre godinu-dve omgucio da se linkovana MC kartica moze korstiti za withdraw (sto je ranije bilo moguce samo na VISU). Znaci da ta MC kartica izdata od nasih banaka omoguci takav postupak. Pricam naravno o debitnim karticama.

Mesecno odrzavanje od 150 din je nesto sto bih mogao da 'podnesem'. SMS usluga se verovatno placa na mesecnom nivou, ili mozda naplacuju za svaki SMS ponaosob (kada npr. stigne uplata na karticu/radun)?

Znaci koja od ove dve banke ispunjava gore navedene 'zahteve' i ako obe ispunjavaju, koja je bolja?

Mobi/Telenor banka ili MTS banka?

Hvala!
 
Prvo, trece i cetvrto mogu obe, s tim sto trece i cetvrto trenutno ne radi kako treba jer su zeznuli nesto ali to je do PP inace radi.

Za drugo sacekaj nekog jer ne znam ima li MTS odvojene racune.

SMS usluga ti ne treba za Telenor jer sve moze da ti stize na mejl i besplatno je tako, samo iskljucis u aplikaciji da ti stizu SMS poruke za dolazne i odlazne transakcije i potvrdis na dnu.

Imas tarifnik Mobi banke gde ti sve pise detaljno, kacio sam ga ja malo iznad.
 
Uzmes mts koji je 100 rsd i telenor osnovni bez sms za uplate na bankomatima, pa prosledis elektronski na mts.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, zna li neko koliko se ceka da proknjize uplatu sa ATM-a, ili drugih saltera, da li je novac dostupan odmah, ili se ceka i ako se ceka, koliko, kada knjize?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno