Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ranije nisu sabirali. Hvala

Ali mislim da mozes da ih pozoves da ti privremeno podignu limit i preko

Edit: vidim kroz app mozes da setujes 600k dnevno i milionce mesecno.

a0d2a61840cd0514bf4cb07e5a92a58a.jpg


94bc3fdffb8714157a2ea4565324ad9f.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Pozoveš telefonom i naredna 4 sata sve je bez limita. Nekad kad je ovo brzo potrebno - ne radi kol centar (previše poziva, izbaci). Dešavalo mi se i mnogo nerviralo.

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Dobio sam ponudu za kreditnu karticu koju bih možda prihvatio ali nisam u Srbiji, pa ne znam da li bi tu bilo komplikacije. Ili je dovoljno da stigne ukućanima pa ću moći da završim sve online? Da li ima ko je koristi da iznese neki utisak? Tipa, da li kao što je kod Intese čest slučaj , ima plaćanja na rate bez kamate (mada sam video da postoji neka nadoknada po ratama ali bolje da pitam) ?
 
Danas pokusao preko mcasha na vise bankomata da uplatim eure, svaki put dodjem do kraja i na kraju mi odbije transakciju i vrati novac. Mada to je jos i dobro, jednom mi je sa 50 eur blokirao bankomat pa sam cekao par dana da mi se vrati novac..
 
Dobio sam ponudu za kreditnu karticu koju bih možda prihvatio ali nisam u Srbiji, pa ne znam da li bi tu bilo komplikacije. Ili je dovoljno da stigne ukućanima pa ću moći da završim sve online? Da li ima ko je koristi da iznese neki utisak? Tipa, da li kao što je kod Intese čest slučaj , ima plaćanja na rate bez kamate (mada sam video da postoji neka nadoknada po ratama ali bolje da pitam) ?

Ovo je klasična Master kreditna kartica, s tim što možeš podeliti na rate u aplikaciji nakon napravljene transakcije (uz mesečnu naknadu, naravno). Intesa ima saradnju sa mnogim prodavnicama (fizičkim i online), pa se iznos deli na rate bez kamate na strani kupca (prodavnica plaća kamatu).
 
Sve bih da pitam a zaboravim, jel vama radi pay way na Mobi bankomatima? Dobio master karticu krajem prošle godine, kada sam prijavljivao rekli su mi da sve novije kartice ne rade, pa bih da proverim sa vama da li su kartice koje su izdate u tom periodu ili kasnije rade?
 
Ni meni ne radi na bankomatu sa novom karticom koju sam dobio pre pola godine otprilike. Sa starom radilo regularno.
Na prodajnim mestima radi ok.
 
Ne znam šta je problem, objašnjavali su mi da treba da update-uju bankomate za nove kartice ali očigledno se to neće desiti, jer problem traje skoro godinu dana. Stvarno su postali u najmanju ruku neozbiljni.
 
Meni su rekli da je to do MasterCard - a zapravo i da oni moraju nešto da odrade i da oni čekaju na njih. Nema mi nikakve logike pošto su bankomati njihovi a ne MCovi, ali oni i logika, to jednostavno ne ide jedno s drugim već godinama...
 
Verujem da nije do kartica. Moja prva master je pred istekom. Pre godinu dana kada sam je koristio na bankomatu radila je normalno, a sada ne radi uopšte. Mcash radi ali je limit suviše nizak. Totalna neozbiljnost sa njihove strane. Pritom su mi u dva navrata zarobili novac. Sveže podignute novčanice iz druge banke, kao navodno potencijalno neispravne. Igraju se banke...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko shvatio kako novi moratorijum utiče na grejs period za kreditnu karticu?

U zivotu dinara nisam dao za kamatu jer uvek otplatim kompletan dug iz prethodnog meseca do 15og u sledecem koliko inace traje grejs period. U reprezentativnim primerima naravno ne postoji takav slučaj jer banke ne vole takve korisnike. Pitanje je, da li mogu da iskuliram sadasnji dug iz jula, trosim tokom avgusta, septembra i oktrobra (u okviru limita) i onda 31. oktobra platim sve djuture bez dinara kamate?

Da li mi se grejs period za kreditnu karticu, u trajanju od maksimalno 45 dana, produžava u periodu moratorijuma?

Da, grejs period za kreditnu karticu se produžava za period trajanja moratorijuma za sve korisnike koji su prihvatili moratorijum.
Za klijente koji su prihvatili ponudu moratorijuma neće se vršiti dospeće po ratama, niti redovno revolving dospeće. Dakle, za ove korisnike se neće pokretati naplata obaveza.
 
Pitaj banku, pa javi
 
???
ne kamatu ne možeš izbeći!

sve vreme moratorijuma ti teče kamata!!!
biće kalkulisana na kraju moratorijuma i verovatno podeljena na 3 rate tj pridodavana u prve tri rate po isteku moratorijuma.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kako tece kamata kad citirana recenica upravo kaze da je grejs period produzen do dana isteka moratorijuma?
 
grejs period je period u kome se odlaže otplata glavnice a kamata teče sve vreme!!!

ne može vlada da bankama uskrati kamatu!!! one od toga žive samo ti je odloženo vraćanje glavnice duga !!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ok, to sve ima smisla, zato sam i postavio pitanje sumnjajuci na to.

Ali mi nije onda jasna definicija grejs perioda, jer je grejs period inace do 45 dana (tj 45 dana za ono sto je proknjizeno prvog u mesecu, 15 dana za ono proknjizeno poslednjeg, otprilike). Ako kamata svakako tece, kako onda nikada nisam ni paru platio vise od onoga sto sam sam se zaduzio?
 
tih 45 ti daje banka bez kamate! to je uobičajeno (30 do 45 dana) za revolving i kreditne kartice da bi privukle klijente za tu uslugu i mnogo je lakše za obračune [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da li moze neko ko ima sjajan spoj da mi slika "screen-shot" iz menjačnice.a
Hvala

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Stalno koristim “racuni na klik” za placanje skoro svih racuna (mob, infostan, struja, sbb...), ali proslog meseca mi nisu izvrsili placanje racuna za struju. I to vidim tek posto mi je stigao racun za ovaj mesec.

Obicno odmah potvrdim cim dobijem sms/mail da je racun dostupan za placanje.

Izgleda da nisam potvrdio i oni nisu izvrsili.

Imao sam utisak da do roka za placanje moze da se plati odmah ili otkaze... a ako ne reagujes da ce svakako biti placeno.
 
Račun na klik moraš sam da potvrdiš. Trajni nalog izvršavaju sami na dan doapeća.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Upravo mi je stigao SMS da je mojom karticom placeno 1 USD za PayPal. Uopste nisam vezivao racun za PayPal a kartica je nova od Avgusta, odmah posle je stigla poruka da je stornirana transakcija.. Jel imao neko isti slucaj i da li ima razloga za brigu?
 
Poslednja izmena:
Ako je stvarno nisi dodavao na PayPal...

Iskljuci Internet kanal kroz Mobi app (menu > kartica ).

I vidi sa bankom da li da ti reizdaju karticu...
 
Sad sam se ulogovao na PayPal, izgleda da jesam dodao staru karticu na taj nalog.. Cim sam se ulogovao, iskocila mi je notifikacija da mi je stara kartica istekla, sto i jeste tacno, ali vidim sada da tu stoji nova kartica koju uopste nisam dodavao. PayPal nalog sam napravio pre par godina i posle se uopste nisam logovao niti sam ga koristio.. Odakle im moja nova kartica tu??!
 
Je l' su isti brojevi kartice? Obično jesu, samo se menja datum isteka i obično PP pri ažuriranju kartice traži samo da uneseš dokle traje nova (dok broj ostaje isti). Skine onaj dolar/euro da proveri je l' aktivna kartica i to je to.
Možda gledaš staru karticu koja je zapravo istekla? Vidi šta ti piše u sekciji Wallet, pa klikni levo na karticu (ispod Paypal balance).
 
Jok, kartice imaju razlicite brojeve.. Kad otvorim Wallet i tamo gde je Payment methods, imam PayPal balance i ispod je samo ta nova kartica, mada se ne vidi ceo broj, samo poslednja 4..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno