Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji je najlakši način da pošaljem sa svog računa na drugarov račun (isto mobi) eure ako je on u inostranstvu?
Jel može to preko aplikacije?
Nešto je bila priča, mora neki dokument da smo u srodstvu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Morate da budete u srodstvu ili da imate ugovor o saradnji. Ako on ima mobi banku, pošalji mu dinare, pa nek prebaci preko aplikacije u evre.
 
^ Prestao sam da koristim evre u Mobi bank (od kako imaju harač od 1% za nas sa jeftinijim ulaznicama), mislim da iz app ne može da se izvrši plaćanje u evrima (na račun, ni pravnog ni fizičkog lica). Stoji valuta i padajuća lista, no kod mene daje samo RSD (drugo i nemam).
 
Za sta naplacuju 1% kad su evri u pitanju?
 
^ Prestao sam da koristim evre u Mobi bank (od kako imaju harač od 1% za nas sa jeftinijim ulaznicama), mislim da iz app ne može da se izvrši plaćanje u evrima (na račun, ni pravnog ni fizičkog lica). Stoji valuta i padajuća lista, no kod mene daje samo RSD (drugo i nemam).
Not true.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
4f394a0994cb1ea5992c3ba014117fa9.jpg

b0d42d192889808110f951559a640357.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedino da mu uplatis na bankomatu preko mCash (screenshot) :)
 
To što pokazuješ je međunarodna devizna nostro doznaka ili wire transfer. To niko ne dovodi u pitanje. mrzi me da gledam u tarifnik, takvo slanje je preko 20 EUR provizije.
Govorimo o plaćanju unutar zemlje.
Recimo da iz aplikacije uplatiš EUR sa svog računa osiguravajućem društvu u Srbiji, na srpski račun, bez IBAN-a.
 
U istoj je opciji, samo odabereš gore "u Srbiji".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U istoj je opciji, samo odabereš gore "u Srbiji".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Uradio sam to, i dalje traži SWIFT i sve drugo što se vidi. Znači da i dalje tretira kao wire transfer. Opet me mrzi da gledam cenovnik ali verujem da je ista cena za ovaj vid slanja iz Srbije u Srbiju kao iz Srbije u drugu zemlju.
Prostor nije praktično, jer wire transfer ima najveću proviziju.
(napominjem da nikada nisam slao iz Srbije u Srbiju na ovaj način već isključivo u inostranstvo.)
262eabe1ed8e1d5331d13bf85ffc423f.jpg
 
Moraš da uzmeš instrukciju za uplatu deviza od primaoca i te podatke upišeš u nalog.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
^ Naravno da mi je to jasno, ali ovo nije uopšte elegantno rešenje a pri tome provizija je dosta visoka.
 
Ne moze tako, trazili bi neki dokument/ugovor.
 
^ to i ja mislim uz napomenu da nikada nisam plaćao koristeći wire transfer iz Srbije u Srbiju.
Kad god bih plaćao prema inostranstvu (međunarodna nostro doznaka), uvek sam morao da imam uputstvo za plaćanje banke primaoca kao i fakturu.
 
Ne moze tako, trazili bi neki dokument/ugovor.
Dokument se kači kroz aplikaciju.

Plaćanje u devizama u zemlji je po načinu izvršavanja isto kao plaćanje ka inostranstvu. Jedina razlika je što su propisani osnovi plaćanja koji se mogu izvršiti u zemlji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Па и Вестерн јунион може у земљи.То што није јефтино ни најповољније друга је ствар.У вези девизног сте рекли све,мислим:)
 
Nisam rekao da uopste ne moze da se plati, naveo sam u kojim slucajevima i da ce mozda trebati neka dokumentacija.

https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/podrska/cesta-pitanja/devizna-placanja

Kod:
Da li kao rezdent mogu da plaćam u stranoj valuti drugim rezidentima i nerezidentima u Srbiji?
 

Možete, u slučajevima koji su dozvoljeni zakonom: zakup i kupoprodaja nepokretnosti, premije osiguranja, donacije u humanitarne svrhe, prenos članu porodice do trećeg kolena srodstva. Za spoljnotrgovinske poslove sa nerezidentima je potrebno dostaviti fakturu ili ugovor.

A i tarifa je dranje:

Bezgotovinski prenos novčanih sredstava u evrimasa deviznog tekućeg računa u evrima (na platni račun u Republici Srbiji)** 2,400 RSD
 
Не знам на кога мислиш.Моја порука се није односила на тебе,јер си сасвим у праву.Уопштено сам рекао на све већ постављене коментаре:)
 
SBB ne moze trajnim nalogom? Po meni je trajni nalog najkomforniji nacin placanja racuna. Bukvalno ne radis nista. VIP znam da moze, jer koristim. Za SBB ne znam...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Pozdrav, kako ste uspeli da podesti u Mobi Banci, trajni nalog za VIP mobilnog operatera?
Licno ga ne vidim nigde na spisku podrzanih preduzeca, ako mozete pomoci, hvala unapred.
 
Nova verzija app - sve naloge do 300k realizuju kroz IPS.
 
Po standardnoj proviziji za plaćanje koja važi za tvoj paket.
 
Da li je nesto do banke ili do aplikacije,pre par dana sam apdejtovao aplikaciju i sada pokusavam da kupim stvar sa aqliexpressa i izbacuje mi da ne moze da se naplati i da kontaktiram banku?
Imam na racunu dovoljno i dinara i eura ali mi je preko aplikacije iskljuceno placanje na internetu (kartica) kada je ukljucim vrti se onaj krug i posle nekog vremena izbaci da je doslo do greske i da probam ponovo ali mi dole pokazuje da je ukljuceno placanje na internetu.
Da li se jos nekome desilo nesto tako posle ovog zadnjeg apdejta aplikacije?
Da probam da downgradujem aplikaciju na neku stariju verziju ako negde moze da se pronadje?
 
Probaj preko online / web bankinga da ukljucis
 
Toga se nisam setio :(
Posle ukljucivanja na online banking - u sada radi i preko mobilne aplikacije,upravo sam izvrsio narudzbine i placanja su prosla :)
Hvala na pomoci.
 
Danas sam želeo da podignem 500.000 RSD sa bankomata ali u tome nisam uspeo.
Znam za ograničenje od 99 novčanica po transakciji.
Povećao limit za podizanje na kartici.
Kad unesem 100.000 RSD napiše da nema dovoljno sredstava.
Odem na drugi bankomat, ponovo nema dovoljno sredstava.
pozovem korisnički, oni ne znaju koliko novca ima u kom bankomatu. Zero help. (Nisam prekoračio nikakav limit pa da zbog toga ne mogu.)
Odustanem.
 
Mukica.
 
Znas da mozes da odes na bilo koji drugi bankomat i podignes bez provizije ako si na progresivu?
 
ne može na bilo kom bankomatu da podigne 500.000

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno