Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prednosti nema, a mana ima.
Npr nemaš beskontaktno plaćanje. Svaki račun, barem meni, traže prodavci da se potpiše.
Ako imaš MC, nema potrebe da nosiš Dinu sa sobom.
 
Има ли каквих назнака да ће скоро увести Apple Pay?
 
Nista zvanicno...
 
Zbog?
 
A kako ti to zakljucujes? Gledao si fin. izvestaj?
 
Telenor banka je bila na life supportu još mnogo pre nego što je prodata. To vam može reći svako ko je imao imalo uvida unutar nje.
Osim početničke energije i zanosa koji je trajao neko vreme, malo toga su imali da bi postali ozbiljna institucija finansijskog tržišta. Od početka im fali jasna strategija i njeno sprovodjenje.
Pozdrav
 
Stigla mi pre 10ak dana nova Master kartica (stara istekla). Aktivirao sam je prema uputstvu koje je išlo uz karticu. E sad se dešava to da ne radi beskontaktno plaćanje. Pokušao sam sam na nekoliko različitih POS - ova kao i na bankomatu Mobi banke i nigde nisam uspeo. Kada ubacim karticu u terminal ili bankomat radi, samo beskontaktno neće.
Da li je neko imao slično iskustvo? Da li možda trebam još nešto da podesim/aktiviram ili da sačekam još koji dan, možda proradi? Baš me mrzi više da se cimam sa njihovim CC-om.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mozda ima problem, pa da ti je zamene.

Da li je ocita terminal/bankomat ili se nista ne desi?
 
Da li možeš da je očitaš na telefonu, preko neke NFC aplikacije?
Pozdrav
 
Kada je prislonim na bankomat, bipne, ali odmah napiše Greška.... I još nešto. Probaću ovo sa NFCom malo kasnije kad budem imao vremena.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Stigla mi pre 10ak dana nova Master kartica (stara istekla). Aktivirao sam je prema uputstvu koje je išlo uz karticu. E sad se dešava to da ne radi beskontaktno plaćanje. Pokušao sam sam na nekoliko različitih POS - ova kao i na bankomatu Mobi banke i nigde nisam uspeo. Kada ubacim karticu u terminal ili bankomat radi, samo beskontaktno neće.
Da li je neko imao slično iskustvo? Da li možda trebam još nešto da podesim/aktiviram ili da sačekam još koji dan, možda proradi? Baš me mrzi više da se cimam sa njihovim CC-om.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Plati u radnji karticom, ali neka ubace da se očita čip, trebalo bi posle toga da radi, imao sam taj problem ranije i tako sam ga rešio. Pozdrav.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Više puta sam već plaćao tako. Ustvari uvek prvo probam beskontaktno, pa tek kad utvrdim da neće onda ubacim čip. Probaću ponovo prilikom sledeće kupovine. Ako opet ne bude htelo moraću da ih zovem da mi zamene karticu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne radi taj citac na nekim bankomatima. Makar je tako kod Intese (Maxi u Dragice Koncar).

Jos izgleda kao da ga je romana oplemenila nekim skimmerom :)
 
Da li neko zna da mi odgovori na sledeće :
Naručio sam neki proizvod na sajtu Tehnomanije još 02.07. i platio MC Mobi banke. Taj iznos mi još uvek stoji kao transakcija na čekanju. Predmet nije poslat još uvek iako na sajtu piše da je rok za slanje 7 radnih dana, što je već odavno isteklo. Pisao sam mail Tehnomaniji, ali sam dobio neki štur odgovor. Zanima me da li mogu da tražim od banke da mi vrati ta sredstva na račun, i koliko dugo transakcija može da bude na čekanju?


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Zovi call centar.

Usput pitaj za karticu. Ovo sa NFC ne bi trebalo da ti se dogadja.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da mi odgovori na sledeće :
Naručio sam neki proizvod na sajtu Tehnomanije još 02.07. i platio MC Mobi banke. Taj iznos mi još uvek stoji kao transakcija na čekanju. Predmet nije poslat još uvek iako na sajtu piše da je rok za slanje 7 radnih dana, što je već odavno isteklo. Pisao sam mail Tehnomaniji, ali sam dobio neki štur odgovor. Zanima me da li mogu da tražim od banke da mi vrati ta sredstva na račun, i koliko dugo transakcija može da bude na čekanju?


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
2 nedelje može biti na čekanju. Biće verovatno stornirano sutra ili u ponedeljak.
 
Aha, ok hvala
Zvao sam CC, kažu 16-og dana se sredstva vraćaju na stanje ukoliko ih do tada ne povuku ovi iz Teh. Mada, kaže da mogu i nakon toga da povuku raspoloživa sredstva sa računa, ma šta to značilo.
Za karticu kažu da probam ponovo na nekom POS terminalu, pa ako ne prođe da zapamtim šta u tom trenutku na terminalu piše, pa da onda sa tom informacijom opet pozovem CC.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sinoć dam ženi karticu da plati u prodavnici, ja ostanem da je sačekam ispred. Ona izlazi i kaže proradilo ti beskontaktno. Šta reći, ženski talenat za trošenje para, neprocenjivo [emoji4]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Vidiš da nije do tebe :D
Inače, meni njihova kartica ima šarenu funkcionalnist. Primer Super Vero, od 10 kasa na 8 prolazi na 2 neće (uvek iste 2). Isto mi se dešava na benzinskoj pumpi itd. Prve kartice koje je izdao Telenor sa tim natpisom svuda su radile bez problema, ove Mobi prave problem.
 
Brzi su.

Pre par nedelja su me anketirali vezano za ovu promociju.

Bas me interesuje koliko je kurs povoljniji, kada je uobicajen raspon izmedju kupovnog i prodajnog za Eur 1 Din.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Odlican kurs, samo 20 para razlike!

008105a00d49fd4deccf1eba4a8911bc.jpg
 
Šteta što postoji uslov samo za određene pakete u Telenoru.
 
Kod:
 Dodatak je dostupan za Telenor postpejd korisnike fizička lica koji su korisnici sledećih tarifnih paketa: Total 2, Total 4, Total 5, Total 8, Total 10, Total 15, Total 30, Play 5, Play 10, Go data+, Prenesi 400, Prenesi 500, Premium Total, Premium, Premium. i Premium+ .

Pored odgovarajućeg tarifnog paketa, neophodno je da korisnik ima i aktivnu (tekuću) Ugovornu obavezu u Telenor mreži, bilo da je u pitanju Ugovor sa telefonom ili bez kupljenog telefona.

Dodatak je dostupan uz Starter i Progresiv račune u Mobi Banci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno