Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konačno sam jutros dobio CC, kažu bilo je problema tokom noći, trebalo bi da je sad rešen. I jeste rešen ali u mom slučaju malo kasno.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ти сам види и одлучи колико су ти важна оваква обавјештења,образложења и немогућности располагања свог новца.
 
Konačno uz mCash na bankomatu normalni meni, a ne samo uplata, kako je bilo mesecima.

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Konačno uz mCash na bankomatu normalni meni, a ne samo uplata, kako je bilo mesecima.

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
Da, I ja proveravao danas, i proradilo, do sada sam morao da nosim Dinu...Poceo sam da mislim da su namerno ugasili mcash za osnovni (besplatni) račun...

SM-N975F
 
Gde je u aplikaciji mCash opcija? Nema je na početnoj niti kad ukucam pin kad se ulogujem. Ne nosim Dinu i danas se iznenadih kad nisam mogao pare da podignem
 
https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/usluge/mcash

I obratite paznju na limite:


Maksimalni dnevni limit uplate, isplate i plaćanja putem mCash usluge iznosi 30.000 RSD

Maksimalni mesečni limit uplate, isplate i plaćanja putem mCash usluge iznosi 115.000 RSD



4e25c06caa5be9356852a34db2190314.jpg
 
Poslednja izmena:
Ехх,с обзиром на статистику,сасвим нормални и реални лимити.
 
Jutros se nije moglo pristupiti e-bankingu ni preko sajta niti preko mobilne aplikacije a nigde nije bilo obaveštenja da je servis u prekidu. Tek sam saznao za to kada sam pozvao banku. E sad, za to vreme sam imao jednu transakciju, uplatio Busplus, i ta transakcija je prošla bez potrebe da se unese verifikacioni kod, nego je ta strana gde se inače unosi OTP blinknula na sekund i odmah prebacilo na narednu stranu gde je ispisalo da je transakcija obavljena uspešno. Potvrdni mejl i SMS obaveštenje su stigli tek posle pola sata, dok OTP SMS nije stigao, a ranije je uvek bio potreban prilikom plaćanja na sajtu Busplusa. Ostalo je da Mobi banka proveri zbog čega. U međuvremenu je proradila aplikacija.

Inače, Narodna banka je pre nedelju dana objavila spisak usluga koje banke pružaju u vezi sa instant plaćanjima korišćenjem QR koda, i Mobi je naravno izuzetak jer ne pruža mogućnost plaćanja računa skeniranjem QR koda, o čemu smo pričali pre izvesnog vremena.
https://www.nbs.rs/internet/latinica/35/sistem/IPS/IPS_usluge.pdf
 
Neverovatno da do pre 2 godine jedna od vodećih banaka što se tiče digitalnih usluga ovako nisko padne .....
 
Zasto neverovatno...prodali se cesima, a ovi moraju nekako da ubrzaju vracanje ulozenog i da profitiraju dok ne odu dalje :D
 
Uzgred, smanjili su i kamatu na dinarsku štednju po viđenju na 1%, a oročenu na 2% godišnje. Počeo sam da koristim štednju po viđenju pre par meseci kada je bila 1,7%, a poznato je da je ranije bila prilično veća. Kada su uveli tu uslugu 2014. godine kamata je bila 7%, pa kasnije snizili na 4%, pa na 3%, pa na 1,7% i sad stigoše do 1%. I za kredit, pre 3 godine kamata im je bila jedna od najboljih na tržištu, a danas je dosta viša, dok se kod nekih drugih banaka smanjila. Sve u svemu, usluge su im sve lošije :/
 
Štednja po viđenju je jedino što me još uvek drži kod njih, i recimo da je 2% godišnje kamate prošle godine bila donja granica isplativosti. Ističe mi godinu dana po toj kamati za oko mesec dana i cenim da je vreme da se razilazimo. Lepo smo se družili 5 godina.
 
Je l' to počinje naplata održavanja MC kreditne? Tj je l' se završava promotivni period za progresiv+ koji je trajao godinama?

Da znam da gasim jer mi ne pada na pamet da placam 300+200 din mesečno banci.
 
Otkud sad to?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Upravo sam zvao banku drugim povodom, jer još nisam dobio odgovor kako je prošla transakcija bez OTP koda, i usput sam pitao za to. Rekli su mi da za Progresiv+ ostaje po starom, tj. bar do kraja ove godine se neće naplaćivati članarina za kreditnu karticu.
 
Ja imam lose iskustvo sa mobi bankom, otvorio sam racun kod njih da bih prebacio novac zaradjen preko jer ne naplacuju proviziju na priliv iz inostranstva ako je zarada. Naravno o tome sam pricao i uzivo sa njihovim agentom u telenor poslovnici i sve mi je potvrdio, kaze samo posalji ugovor i nema provizije. I prebacim ja novac, kad ono oderu me 70$ za transakciju... Plus imaju jednu ekspozituru na ceo BG sa 2 saltera, uzas

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nisu oni uzeli 70$ jer da jesu to bi bila provizija na sumu od 35.000$ (0,2% min 100 din). U pitanju je najverovatnije trosak posrednicke banke na koji oni nemaju uticaj.
 
Sledeći put od tih koji ti uplaćuju traži OUR transfer, pa ćeš dobiti tačno onoliko koliko očekuješ, ako prihvate OUR transfer. Ovo ti nije problem Mobi banke.
 
Pa znam da je mobi banka uzela 20,a posrednicka 50 plus moja banka 12...znaci za 2 klika sam pukao 82 $

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Onda nije fer reći da te je Mobi odrala za 70 ;)
 
Koja banka još ima uplatu novca na bankomatu i štednju po viđenju, preko 1%?
Mts nema ništa od ovoga.
 
Svi kojima se ne svidja postojanje samo jedne ekspoziture, izvolite slobodno u poštansku štedionicu da se družite sa penzionerima u redovima...

Meni je i ta jedna nepotreban trošak. Kao i mnoštvo drugih prevazidjenih zanimanja.
 
[emoji106]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mobilna i internet aplikacija, kao i pojedine usluge Banke bice nedostupne u nedelju 05.7.2020. godine od 01 casova do 09.00 casova, zbog unapredjenja sistema. U ovom periodu, mozete da koristite svoje platne kartice za transakcije placanja, kao i podizanja i uplate novca na bankomatima u dinarima. Vise informacija na: http://tln.rs/obavestenje

Upravo dobio.
 
Poslali mi novu MC karticu, a dobio sam i Dina karticu.. Jel ona ima neke prednosti ili mane u odnosu na MC? Da znam da je ne nosim za dzaba ako mogu sve sa MC..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno